Facebook'un yapması gereken 7 şey!

CHIP Online
29-07-2011, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Facebook için işler iyi gidiyor olabilir ama böyle gitsin istiyorsa, bu 7 şeye mutlaka dikkat etmeli

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/face ... en-7-sey_28257.html

Resimlerle: Facebook'a kaydolan ilk 10 kişi!

Birçok Facebook kullanıcısı, bilgi yetersizliği ve tecrübesizlik nedeniyle sosyal ağlarda kendilerini nasıl korumaları gerektiğini bilmiyorlar. Bilgisayar tecrübesi az olan Facebook kullanıcıları, çevrim içi tehditlerin farkına varmayabiliyorlar ve yanlış kararlar verebiliyorlar. Kaskpersky Labs CEO'su Eugene Kaspersky, Facebook'u daha güvenli bir yer haline getirecek 7 öneriyi şöyle şekillendiriyor:

1. HTTPS gezinme zorunlu hale getirilsin: Herhangi birinin bağlantınıza girerek konuşmalarınızı ve resimlerinizi görmesine engel olmak için Hesap Ayarlarından Güvenli Gezinme'yi (https) etkinleştirin. Böylece Firesheep gibi saldırı araçları da etkisin kalacaktır. Ancak Facebook'un HTTPS gezinmeyi herkes için zorunlu hale getirmesi, gerçek bir güvenlik sağlayacaktır.

2. İki adım doğrulama işlevi:
Bankalarda olduğu gibi oturum açarken cep telefonumuza gelecek bir SMS ile doğrulama adımı, saldırganların işini oldukça zorlaştıracaktır.

Tüm konu: Facebook'un yapması gereken 7 şey!

Resimlerle: Facebook'a kaydolan ilk 10 kişi!


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Facebook'un güvenlik konusunda yapabileceği başka neler olabilir?

dasti
29-07-2011, 15:18   |  #2  
dasti avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,963 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2011

 

facebook önce şu son yaptığı online kişileri görememe sorununu halletsin güvenliği daha sonra ele alır :) Son sistemde çevrimiçi arkadaşların tamamı görünmüyor sadece sayfada müsait olduğunda 20 kişi falan var onlar arasında online olmayanlarda görünüyor çok saçma bunu görmezden mi geliyolar böyle mi kalcak anlamış değilim :)