fake usb bellek sorunu

HPQ-User
25-04-2008, 17:12   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

krekumar sormuş:
Ebay dan 16gb a-data marka usb bellek aldım. Ancak ürün sahte çıktı. Ebay da usb bellekleri test etmek için bir yöntem var. Bu yöntemde bellek içine bir resim atıyorsunuz ve bir program sayesinde bir döngü oluşturarak resmin belleğe devamlı kopyalanmasını sağlıyorsunuz. Bu şekilde belleğe kapasitesi kadar resmi kopyalanmışmı diye kontrol ediyorsunuz. Güvenilir bir twinmos marka 512MB bellek için testi yaptım. Sorun çıkmadı. Ancak fake memory olan bellekte denedim sorun çıktı. 5,67 MB resmi 760 kez kopyaladıktan sonra bellek sorun çıkardı. Bu durumda belleğin gerçek kapasitesi yaklaşık 4,3 GB demektir. Şimdi belleği usb ye taktığımda kapasitesi 8GB olarak gözüküyor ama bellek biçimlendirilmemiş şimdi biçimlendirmek istermisiniz diye soruyor. Evet diyorum fakat bir süre sonra bellek biçimlendirilemedi diyor. Bu durumda belleğim sağlam olan bölümünü biçimlendirerek kullanacağımız bir yöntem yokmudur. Bilgisi olan varsa ve paylaşırsa memnun olurum.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Pentium III  /  Gigabyte 6VX7-4X 667Mhz işlemci , 1150Mb ram 15GB VE 80GB HDD mevcut

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

GateSXraY
26-04-2008, 09:24   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
41 mesaj

Sanırım böyle birşey yapılamaz.

Capkın
26-04-2008, 10:23   |  #3  
Üye
82 mesaj

Yarısını taratma gibi birşey olduğunu pek sanmıyorum ama sanırsam senın aldığın usb bellekte sorun var.

reccoo
26-04-2008, 12:19   |  #4  
Taze Üye
6 mesaj

zaten usb nin sahte olduğunu söylemişsin böyle bir durumda zaten açılmaması normal.. sen satın aldıktan sonra garantisi de yok zaten.. onunla bir yere gidemezsin... giden gitmiştir.. yapabilecegn tek şey bilinen markalı yeni bir usb alıp onu kullanmak..;)

krekumar
27-04-2008, 01:20   |  #5  
Taze Üye
4 mesaj

aslında 16gb iki adet bellek aldım. Birini ebay'da anladılan yöntemle test ettim. Belleği artık kullanamıyorum. Diğerini test etmedim. Onu 8gb olarak kullanıyorum. Her iki ürün için de paypal dan satıcıya dispute açtım. Yarım saat sonra satıcı paramı geri iade etti. Ürünleri geri bile istemedi. 8gb belleğe bedava sahip oldum. İki ay içinde ebaydan 5 adet 8gb bellek aldım. Hepsinde benzer sorunlar çıktı. Hepsinin parasını geri alabildim. 11 adet mp4 player aldım. 6 sının belleği sahte çıktı. 8gb olan belleği formatlayınca 1gb oluyor. Hepsini geri gönderdim. Parasını iade aldım. Hong Kong veya Çin malı ürünleri alacak olanların dikkatli olmasını tavsiye ediyorum.

serdar öztürk
08-03-2017, 14:31   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

http://flashboot.ru/files/file/342/  my disk fixer buradan indirebilirsiniz flash diski bu yazılım düzeltiyor.
http://www.tamindir.com/h2testw/ test proğramı flash diskinizin boyutunu veriyor 
  https://www.youtube.com/watch?v=QB5VKmEDo-M videoyuda ordan izleyin flash disk düzeltme  Videoyu izleynce ne yapacağınızı anlıyorsunuz.Yukardaki proğrmlar size lazım olanlar. 

Bu size yardımcı olur millet kolay gelsin

Benim 2TB görünüyordu ben onun 16 GB sini tarattım 16010752 temiz doğrulandı.Bu değeri girip düzeltmeyi çalıştırırsanız 8 GB Flash diskiniz olur En azından sağlam çalışıyor ve saçmalamıyor.

Son Düzenleme: serdar öztürk ~ 08 Mart 2017 14:35
Ebrutek
10-03-2017, 15:19   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar konuyla alakasız biliyorum ama ben soru sormak konu başlığı açmak istiyorum yeniyim nasıl yapılıyor öğretir misiniz?