Fan alacağım

Mustafa Can
26-06-2009, 16:27   |  #1  
Mustafa Can avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

yan kapakta yuvarlak büyükçe bir havalandırma deliği var yaklaşık dış taraftaki kapak 13 cm iç taraftan da ölçtüm 11 cm oraya bir fan alsam daha iyi soğumaz mı pc bir de o kapağa bir parça yapmışlar işlemci soğuıtucusundan ordaki deliğe ama o kapak arka fanı engellediği gibi hava dolaşımınıda bozuyor onu söksem o deliğede fan taksam olmaz mı akşam foto yollarım

SaMaRRa
26-06-2009, 16:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
208 mesaj

foto yollarsan daha iyi bir cevap verilebilir. eğer bahsettiğin yerde işlemci fanına doğru uzanan boru şeklinde bir eklenti varsa(ki anlatımına bakarsak o olduğunu pek sanmıyorum) dokunmasan iyi edersin. çünkü o parça sayesinde işlemci direk dışarda hava alarak daha iyi soğutulur. ama dediğim gibi resim koyduğunda daha iyi bir cevap verilebilir.

[düzeltme] tekrar okudum sen işlemci soğutucusunun uzantısını yani bahsettiğim yeri söylüyorsun. eğer oradaki plastik kısmı söküp fan takarsan ne olur bilmiyorum ama bence pekte iyi olmaz. yani bunu tavsiye etmem. bahsedilen yer sayesinde işlemci rahat hava alabiliyor ve daha iyi soğutuluyor. yerinde olsam orayla uğraşmazdım.

Son Düzenleme: SaMaRRa ~ 26 Haziran 2009 16:42
GameRMan
26-06-2009, 16:58   |  #3  
GameRMan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,045 mesaj

ÖncelikLe Şunu SöyLeyim Kapak Fanına Bu Kadar Çok Takmayın. Tabiğki İçerideki Hava Sülkilasyonu Önemlidir. Ama Unutmamalıyızki Her İlev gören Parça Kendini SoğutmakLa Hükümlüdür. Örnegin İntel Core 2 Duo Bir İşlemciniz Var :) Bunu Yap Kapak Fanı Soğutmaski Hatta Hic Bir Faydası Olmaz. Ama Zamlan yada Cool Master Marka İyibir Cooler's Alırsanıs işlemci - ( Eksi ) Derecelerin Altınca Çalışacağından İnanılmaz Bir Performans Verecektir. Bir Te Şunu Örnek Vermek İstiyorum. örneğin bir Ekran Kartı ; Sapphire HD 4870 1 GB DDR5 toxic vapor-x teknolajisine sahip Bu vapor-x nedemekdir. Isınan Havanın Soğuk Hava İle Yer Değiştirmesidir Yani Deli Bi Soğutma Sistemi. Simdi Diyelimki Bu Kartta Bu soğutma Yok Sen İstedigin Kadar Fan tak İstedigin Kadar Üstüne Üflet O Kart Soğumaz İlgili Parçaları İlgili Cihazlarla Soğutmak En Mantıklısıdır :)

Mustafa Can
26-06-2009, 17:08   |  #4  
Mustafa Can avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

akşam resimleri koyacağım şimdi kamera yanımda yok