Fan Hızını Arttırma !

BLackVarrior
08-02-2013, 06:32   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 3
44 mesaj

Bu anakarta takılı fan hızlarını bağzı programlar yardımı ile değiştirebiliyorum fakat anakartta 3 pin giriş yeri far fanlarınki 4 pin {tam terside olabilir :}  şimdi sorum bu fanların hızını arttırmak mümkün mü ? yada bu 3 pini 4pine çevirmek için kablolar var mı ?

Birde ekstradan bana şöyle güzel  bilgisayar bileşenlerinin sıcaklarını {oyun içlerindede gösterirse çok iyi olur) ve cpu - gpu ve fanların hızlarını ayarlıyabileceğim bir program var mı ? [bu fan hızlarını kendi otomatik ayarlama seçeneği de olursa süper olur ]

speed fan kullanıyorum şuan fakat gpu sıcaklığını göstermiyor ve oyun içindede sıcaklıkları gösterme seçeneği yok sanıırım.

Belki gerekli olur
Anakart gigabyte Z77M-D3H
Kasa     AeroCool Strike X one 
Fanlar kasanın kendi 2 adet fan

ultimate_ms
09-02-2013, 01:59   |  #2  
ultimate_ms avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
357 mesaj

anakartında 1 tane bile 4 pin varsa http://www.hepsiburada.com/liste ... fh_refview%3dsearch bunla çoklanıyor

BLackVarrior
09-02-2013, 02:40   |  #3  
OP Yeni Üye
44 mesaj

ultimate_ms usta peki çevirici yok mudur ? 3 pini 4 pin çevirici ve çokluyucu ?

BLackVarrior bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
ultimate_ms
16-02-2013, 19:33   |  #4  
ultimate_ms avatarı
Yıllanmış Üye
357 mesaj

olsa bende kullan cam ama yok bende sana önerdiğim o kablodan alacam pc ye viper fan aldık 3 pin yere takınca son devirde dönüyor adamın canını sıkıyor :( tek yolu galiba çünkü sende benim gibi fan hızlarının otamatik ayarlanmasını istiyorsun fan kontrolcüleri var onlarıda kendin ayarlaman gerekiyor. bu arda ekran kartının driveri yüklü değilse ondan gpu sıcaklığını göstermiyordur ben yükleyince gösterdi .

BLackVarrior
18-02-2013, 16:10   |  #5  
OP Yeni Üye
44 mesaj

tmm cok teşekkürler yardımın için.Bu kablonun olmaması kötü oldu :(

BLackVarrior bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
ultimate_ms
16-05-2013, 18:24   |  #6  
ultimate_ms avatarı
Yıllanmış Üye
357 mesaj

kardeşim burada bir arkadaş yine sormuş buarada ben nasıl yapılcanı araştırıp deneyip öğrendim ve yaptım sen bu adresten incele

https://www.chip.com.tr/forum/fan ... 07.html?ynt=1354816