Fan Sorunu

koroglu67
30-04-2011, 23:52   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba Arkadaslar ,

Benım Bilgisayarım ;

İmtel Pentıum 4
3,2 ghz iişlemci
1 gb Ram
Nvıdıa GT9500 1 gb Ekran kartı
500 Gb HDD

Ozellıklerıne Sahıp Bır Bılgısayarç 3 Gun Oncesıne Kadar. 80 Gb HDD ye sahıptım. 500 Gb HDD , Dvd Wrıter ve Kasa Aldım. Eskı parcaları Bılgısayarcıya Degıstırtdım. Yanlız Eskı Kasamda Bır Dıs Fan bır Islemcı Uzerındekı Fan olmak Uzere Ikı fan Bulunmaktaydı . Suankı Kasada Bılgısayarcı Gerek Olmadıqını Islemcı Fanının Zaten Guclu Fan olduqunu, Ekran Kartı Fanınında Guclu olduqunu ve Dıs fana gerek duymassın dıyerek takmadı.
Suankı Sorunum Fanlarım Eskıden Pc acılırken Hızlı Calısır Sonra Devırı Duserdı. Sımdı Ise fan Bekleme moduna dahı Alındıqında Devreden cıkmıyor Ve Maksımum Duzeyde calısıyor. Buda Anakartı Cok zorluyor ve Anakart ve baglı tum parcalar fazla ısınıyor. ( Elektrık akımınından olabılırmı _? ) Bu Sorunu Nasıl Cozerım . Bana Yardımcı olabılırmısınız. Fanın Devrını suan Ben SpeedFan adlı programla Mauel olarak Kendım dusuruyorum.

CORE   40 C
CPU     8-16 C
AUX     15-20 C
HD0     35 C
GPU     38 C
SYSTEM  30 C
Olmak uzere Guncel Sıcaklıklarıdır. Fanı %100 Konumuna Aldıqımda CPU 0 dereceye kadar Dusmekte Ama dıger parcalar 50 + C olmakta bu Sorun nasıl gıderılır ?

Tesekkuler.