Far cry 3 fps sorunu.

ThekT0niC
16-10-2013, 14:48   |  #1  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
1,194 mesaj

Arkadaşlar dün torrentten indirmiştim,5-6 saatte,dedim bayram tatilinde oynayım biraz canım sıkılmıştı.

İlk açtığımda tüm ayarlar low daydı ve dx9 modunda çalışıyordu,ben de dx11 den açtım ve tüm ayarları ultra ya çektim,aldığım fps bu şekilde;

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
FPS 34 36 35 36 35 36 35 35 40 38 37 38 45 44 44 40 39 40 39 38 40 38 38 38 39 39 38 37 36 38 37 37 36 38 37 38 37 38 36 36 39 38 38 38 35 33 35 34 34 35 34 33 36 37 37 36 36 36 35 36 35 40 36
Far Cry 3  gibi bir oyunda 30 küsür fps alınca gerçekten oyun çok ağırlaşıyor,ben low ayarda da oynarım,ama bu işte bir bit yeniği var,bu yeniği anlamak istiyorum.Ara sırada mavi ekran geliyor.

İnternette gezerken rastladım,adamın sistemi Gtx680,i5 3570k,ve oc yapmamış aldığı fps 60 üstü.

Burada da adam kendi ağzından söylüyor,http://www.technopat.net/forum/a ... s-testi-uzalan.html

Sadece meraktan soruyorum,ben bi anlam veremedim,nedir bu ? Bende gtx670 i5 2500k var,30-40 fps fark yaratıyor mu ?

Bilgisayardan biraz anlarım,ama yüzeysel anlarım,yani iş fps ye gelince ve mavi ekrana gelince sorun nerede bilemiyorum,bizim bilgisayarcılarda çoluk çocuk oldukları için,bilgisayarcıya götürünce boş yere param gidiyor,elde var sıfır,bizim burada ekran kartını yerinden sökebilen kendine bilgisayarcı diyor.

Size durumu şöyle özetliyim,dx9 ile çalışan oyunlarda fps sorunum olmuyor,ne zaman dx11,yani yüksek grafikler girerse bilgisayar ağırlaşıyor,ve sırf bu yüzden sinir olduğum için 10 yıllık klawyemi parçaladım masada.Yeni oyunları açarken çok manyak,apuk supuk fps değerleri alıyorum,insan mantığına aykırı derecede.

Gtx670 görünümünde hd 5000 serisi var diyelim.

Kafayı tırlatmadan önce şu sorunu sizler ile beraber kurcalamak istiyorum.Aklıma bir şeyler gelirse NOT: olarak ekliyeceğim.

Not: Oyunun grafiği farketmiyor,ne zaman fazla sayıda hareket olursa o zaman kasıyor,örnek olarak mount and blade oyununda toplam 300 asker kapışırken öyle bir kasıyor ki,anlatamam size.

Age of empires 3 oyununda yaklaşık 150 kisilik orduyu kapıstırınca fps kafayı yiyor resmen.

Gtx670 lik sistemim varken kendimi browser oyunlara verdim,en azından kasma derdi olmuyor,nalet olsun bu kasayı aldığım güne,ailem internetten alışveriş yapmaya izin verse öyle yapacaktık,yok canım illa tanıdık bilgisayarcı olacak,resmen bilgisayardan soğudum,ölsemde artık bilgisayar almam,ama ilk şu sorunu çözmek istiyorum artık 2 sene oldu.

Ekran kartı aynen bu http://www.vatanbilgisayar.com/E ... ils.aspx?I_ID=60278

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 16 Ekim 2013 15:16
okinkurt
16-10-2013, 15:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Age of kasması normal bendede kasıyor cok adamlı yerlere valla ne desem bilemedim önceki konulardaki şeyleri yazmak saçma olur yanlış toplanan sistem in faydaları işte yapacak birşey yok idare etmeye bak.

ThekT0niC
16-10-2013, 16:10   |  #3  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
Alıntı: okinkurt  
Age of kasması normal bendede kasıyor cok adamlı yerlere valla ne desem bilemedim önceki konulardaki şeyleri yazmak saçma olur yanlış toplanan sistem in faydaları işte yapacak birşey yok idare etmeye bak.

Dostum i5 var,gtx var,8gb ram var,anakart bu parçalara normalmis,700watt pusu var,neden kasıyor anlamıyorum,i3 lü sisteme 770 taksak hadi darboğaz yapıyor deriz,ama çoğu kişinin önerdiği i5 2500k ve gtx670 ti,1-2 sene önce bende öyle aldım.Ama hayla anlamış değilim,bir yamukluk var.Ekran kartının veya işlemcinin kendi performansını zedeleyen bir parça var.

Far Cry 3 oyununda fps 40-45 arası rahat oynuyorum,ama 40 tan aşşağı düşünce işte o zaman ağırlaşıyor.

Hatta mavi ekran hata kodlarının hepsini yazmıştım,önceki konularımdan birinde,ama forumda anlayacak bir arkadaş denk gelmedi bilgisayar dilinden,belkide tüm sorunun kaynağı mavi ekran hata kodudur.

Bana karabüyü yapılmış olabilirmi ? Cidden komik konuşuyorum ama,ne zaman gidip bi teknolojik alet alsam bozuk çıkıyor,daha geçen hafta 16gb flash bellek aldım 1gb dosyayı 1 saatte kopyalıyordu,gamepad aldım bilgisayar için tuşu bozuk çıktı.

Teknoloji bana yaramıyor heralde.Cidden deyim,dünyanın en şanssız adamı olarak Guiness rekorlar kitabına girebilirim,çünkü ne alsam bir yeri bozuk çıkıyor.

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 16 Ekim 2013 16:18
okinkurt
16-10-2013, 17:01   |  #4  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj
Alıntı: ThekT0niC  

Dostum i5 var,gtx var,8gb ram var,anakart bu parçalara normalmis,700watt pusu var,neden kasıyor anlamıyorum,i3 lü sisteme 770 taksak hadi darboğaz yapıyor deriz,ama çoğu kişinin önerdiği i5 2500k ve gtx670 ti,1-2 sene önce bende öyle aldım.Ama hayla anlamış değilim,bir yamukluk var.Ekran kartının veya işlemcinin kendi performansını zedeleyen bir parça var.

Far Cry 3 oyununda fps 40-45 arası rahat oynuyorum,ama 40 tan aşşağı düşünce işte o zaman ağırlaşıyor.

Hatta mavi ekran hata kodlarının hepsini yazmıştım,önceki konularımdan birinde,ama forumda anlayacak bir arkadaş denk gelmedi bilgisayar dilinden,belkide tüm sorunun kaynağı mavi ekran hata kodudur.

Bana karabüyü yapılmış olabilirmi ? Cidden komik konuşuyorum ama,ne zaman gidip bi teknolojik alet alsam bozuk çıkıyor,daha geçen hafta 16gb flash bellek aldım 1gb dosyayı 1 saatte kopyalıyordu,gamepad aldım bilgisayar için tuşu bozuk çıktı.

Teknoloji bana yaramıyor heralde.Cidden deyim,dünyanın en şanssız adamı olarak Guiness rekorlar kitabına girebilirim,çünkü ne alsam bir yeri bozuk çıkıyor.

Bunları yaşıyan bir tek sen değilsin kendimden örnek veriyim rahatla bak gittim psu ya 270 tl verdim 750w 80 plus ekrana 380 tl verdim bunlar sağlıklı çalışsın diye gittim ups aldım 1000v 400 tl düşün sadece temel bileşenler ekranda ışık sızması çıktı fatura yüzünden değiştiremedim ups den cızırtı geliyor ve bu cızırtı psu yada atlamış durumda bugün ettiğim laf aynen şuydu arkadaş bende teknolojik açıdan lanet mi var ?? ne alsam bir iş çıkıyor sistemi düz şebekeye bağlıyorum cızırtı yok ups ye bağlıyorum cızırtı ve ısınma yani herkeste olabilen şeyler bunlar yapacak birşey yok şans işi birazda dostum .

ThekT0niC
16-10-2013, 17:14   |  #5  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
 Bunları yaşıyan bir tek sen değilsin kendimden örnek veriyim rahatla bak gittim psu ya 270 tl verdim 750w 80 plus ekrana 380 tl verdim bunlar sağlıklı çalışsın diye gittim ups aldım 1000v 400 tl düşün sadece temel bileşenler ekranda ışık sızması çıktı fatura yüzünden değiştiremedim ups den cızırtı geliyor ve bu cızırtı psu yada atlamış durumda bugün ettiğim laf aynen şuydu arkadaş bende teknolojik açıdan lanet mi var ?? ne alsam bir iş çıkıyor sistemi düz şebekeye bağlıyorum cızırtı yok ups ye bağlıyorum cızırtı ve ısınma yani herkeste olabilen şeyler bunlar yapacak birşey yok şans işi birazda dostum .

Saol dostum biraz rahatladım,zaten oynayacağım şurada en fazla 1-2 hafta,belki o kadar bile yok,çok canım sıkılırsa açıyorum az oynuyorum,bilgisayarın cinsliklerini görünce tam tersi açtığıma pişman oluyorum,bir işe girene kadar böyle idare edeyim artık,benim için bilgisayar devri 2 sene önce bitti.İleride konsol alırım.

Bugün bf4 çıkıyor adam akıllı rahat,kaliteli oynamak için 2000tl veriyorsun kasa alıyorsun(kafadan attım),2 ay sonra başka oyun çıkıyor bilgisayar kasmaya başlıyor,ram yükselt,işlemci al,ekran kartı al,seneye yine al,oo hoo,kesede para kalmıyor.Ama konsol öyle değil,oyunlar konsolun sistemine göre çıkıyor,o kadar oyun satın almayacağımı hesaba katarsak ( bf4 alırım,1-2 sene multide akarım) bana konsol yolu görünüyor,artık.

Parçaların garantisi var ama ben götürmek istemiyorum bilgisayarcıya,ne zaman götürsem daha kötüleşmiş olarak elime geliyor,üzerinde hangi deneyleri yapıyorlarsa artık,Allah'a havale ediyorum.

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 16 Ekim 2013 17:19
okinkurt
16-10-2013, 17:44   |  #6  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj
Alıntı: ThekT0niC  

Saol dostum biraz rahatladım,zaten oynayacağım şurada en fazla 1-2 hafta,belki o kadar bile yok,çok canım sıkılırsa açıyorum az oynuyorum,bilgisayarın cinsliklerini görünce tam tersi açtığıma pişman oluyorum,bir işe girene kadar böyle idare edeyim artık,benim için bilgisayar devri 2 sene önce bitti.İleride konsol alırım.

Bugün bf4 çıkıyor adam akıllı rahat,kaliteli oynamak için 2000tl veriyorsun kasa alıyorsun(kafadan attım),2 ay sonra başka oyun çıkıyor bilgisayar kasmaya başlıyor,ram yükselt,işlemci al,ekran kartı al,seneye yine al,oo hoo,kesede para kalmıyor.Ama konsol öyle değil,oyunlar konsolun sistemine göre çıkıyor,o kadar oyun satın almayacağımı hesaba katarsak ( bf4 alırım,1-2 sene multide akarım) bana konsol yolu görünüyor,artık.

Parçaların garantisi var ama ben götürmek istemiyorum bilgisayarcıya,ne zaman götürsem daha kötüleşmiş olarak elime geliyor,üzerinde hangi deneyleri yapıyorlarsa artık,Allah'a havale ediyorum.

Unuttum sölemeyi birde 6 kb net var ben browser oyunlarınıda açamıyorum dostum :)) google bile açılmıyor takma kafana ne demişler kaderde varsa büzülmek neye yarar süzülmek :D ..

ThekT0niC
16-10-2013, 17:54   |  #7  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
 Unuttum sölemeyi birde 6 kb net var ben browser oyunlarınıda açamıyorum dostum :)) google bile açılmıyor takma kafana ne demişler kaderde varsa büzülmek neye yarar süzülmek :D ..

Ehehe,aynen Gülüş

Bf2 kurdum,online akıyorum,kasma derdi yok,bf3 ten daha çok seviyorum.

Batuhan Karsan 26
17-10-2013, 11:18   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Son updateleri kur. O FPS de kasmaması lazım. Yada senin monitörde bir şey var..