Fare imleci donma sorunu

surmemomd
12-03-2010, 20:52   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Herkese iyigünler. Benim bilgisayardaki sorunum
arasıra fare
imlecinin ekranda bir noktadadonması ve cevapsızlaşması. Fare imleci donsa bile
bilgisayar ve tüm uygulamalar tamamen normal  çalışmaya devam ediyor. Yani bilgisayar kitlenmiyor.
Klavyeden tam kontrol devam ediyor.Bu  donmadan sonra eğer başka bir USB girişine fare takarsam o da bir kaç dakika  çalıştıktan sonra o da donuyor ve bundan sonra tüm USB girişleri cevapsızoluyor.
Dikkat ettiğimnokta herhangi bir durumda bu donmanın olabildiği ancak birkaç uygulamayı
kısa aralıklarla çalıştırdığım zaman bu sorundaha çok ortaya çıkıyor. Donma olduktan sonra da tek yapabildiğim klavye kısayollarını kullanarak eğer bir dokümanda çalışıyorsam veya bir oyundaysam save  edip çıkmak ve bilgisayarı resetlemek.
A4 techiOutlookWorks fareye ait driverları yüklemeden de denedim (Amoumain.exe) ancakyine donma oldu.
Farklı 3 fare ile denedim (yani sorun fareden değil)

Günde 5-10 kere bu sorunla karşılaşıyorumdolayısıyla her seferinde işlerinizi yarım bırakıp bilgisayarı resetlemekzorunda kalmanız gerçekten de çok ciddi bir sorun olmakta.
Tüm anakart,grafik kartı, BIOS, fare sürücülerim güncel.
Kaspersky ile güncel virüs korumam var ve virüs olmadığına eminim.
Yine güncellisanslı Windows XP pro SP3 32bit kullanıyorum.
Bu sorununçözümünde yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Sistemözellikleri
Gigabyte EP45-DS4anakart Dual BIOS
İntel core2 duoE8500 2x 3.16 GHz işlemci4 GB DDR2 RAM320GB SATA HDSamsungATI Radeon Sapphire 4850series ekran kartıA4 tech iOutlookWorksBw-5 mouse(office mouse) ver.7.64<

Son Düzenleme: surmemomd ~ 12 Mart 2010 21:33
Roxx
12-03-2010, 21:11   |  #2  
Üye
51 mesaj

-Bu Fare İmlecinin Donması Benim PC'de oluyor.
Ama Pek O Kadar Büyütülecek Bir Konu Değil Bence, Fare İmleci Donduğunda Biraz Beklersen, Düzelir.

surmemomd
12-03-2010, 21:28   |  #3  
OP Taze Üye
12 mesaj

Biraz beklersinden kasıt 20 dk'nın üzerindeyse beklemek istemem çünkü en fazla 20 dk bekledim ve düzelmedi. Bu durumda büyütülmesine gerek olmayan hali hazırda büyük bir sorun.

Berke Ekinci
10-11-2020, 11:05   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

evet bendede oluyor herşeyi denememe rağmen aynı. ve büyütülecek bi konu, çünkü oyun oynarken mesela her 5 saniiyede 4 saniye donunca oyun oynanmaz oluyor