Fatih Projesi VP10 Vestel Tabletleri

hamit_57
18-04-2013, 18:25   |  #151  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

bütün yazdıklarınızı okuduktan sonra yorum yazmaya karar verdim :)

Şimdi size tableti sıfırlamayı daha sonra engellemeleri kaldırmayı ve mdm yi kaldırmayı en sonunda usb bağlantısı kurmayı anlatıcağım:D

Arkadaşlar öncelikle tableti sıfırlamanız gerekiyor (kullanıcı şifresini biliyorsanız hani tablet verilince size veriln kod.Ve bide wireless'iniz olması gerekiyor )

Şimdi öncelikle tabletinizin şarjı %80 den düşükse şarj ediyoruz.eğer şarjınız varsa bu bölümü atlayın.

Şarjınızı doldurduktan sonra launcherdan ayarlar>güvenlik>tableti şifrele'ye tıklıyoruz ondan sonra gelen ekrana şifreleye tıklıyoruz.

Tabletiniz şifreleniyor tam %1 olduğunda 30 saniye boyunca kapatma düğmesine tıklıyoruz.

Tabletinizi yeniden açtığında Tableti sıfırla yazısı gelecek.

Tabletiniz yaklaşık 2-3 dakikada sıfırlanacak.

Sıfırladıktan sonra wireless şifrenizi yazıp kullanıcı şifresini girin daha sonra örneğin bu linkten http://www.appsapk.com/es-file-explorer/ dosya yöneticisini indiriyoruz indirip kurduktan sonra tabletinin kılıflarını çıkardıktan sonra ayarlardan ağı unut a basıyoruz sonra bidaha bağlanıyoruz wireless ışığı tam mavi olunca ağı unut diyoruz ve arkadaki reset tuşuna hızlıca basıyoruz tabletiniz bidaha açılınca  bilgisayardan hafıza kartına http://ge.tt/4xvgASU/v/0?c burdaki kaspersky mobile sectury i atıyoruz ve hafıza kartını tabletinize takıp dosya yöneticisinden bu uygulamayı kuruyoruz ve uygulamayı açıyoruz

Ondan sonra kullanım şartlarını kabul ettikten sonra karşımıza Apps incompatdible with Kaspersky mobile security çıkacak ve alttaki sağ seçenekte disableye basıp etkinliğini kaldır diyoruz daha sonra karşımıza çıkan şeye tamama basıp kapatıyoruz.Eğer antivirüsle tarama yapmak isterseniz Set a secret codu yani kendi herhangi istediğiniz şifreyi girip scanlayabilirsiniz.

Şimdi gelelim tableti usb ile pc ye bağlamaya öncelikle Launcher dan ayarlar>Geliştirici seçenekler>usb hata ayıklamasına tıklıyoruz ve pc mizin arka kısmındaki usb girişinin birine takıyoruz.Eğer pc niz tanıymadıysa usb hata ayıklamasını kapatmadan yine launcherdan  

Ayarlar>Veri kullanımı nın altındaki diğer seçeniğine tıklıyoruz ve orda tethering ve taşınabilir hotspot a tıklıyoruz ordaki il seçenekten usb bağlantısı yazar ve o seçeneğe tıklayın zaten ondan sonra windows otomatik olarak unkown device ve vp10 olarak aygıtınızı arar.

daha sonra aygıtınızı bulunca bilgisayardan istediğiniz('dosyaları ve apk'lerinizi atabilirsiniz') :D 

ARKADAŞLAR SİZDEN Bİ RİCAM OLACAK BU TABLETİ SORUNSUZ OLARAK HANGİ PROGRAMLA ROOT LARIZ :) YANITLARINIZI BEKLİYORU :) :D

n2141n
18-04-2013, 19:17   |  #152  
Taze Üye
17 mesaj

bir şey soracağım, benim tabletimin derleme sürümü 2.17 , sıfırlama işlemini yapmama gerek var mı?

ve kaspersky ile "mdm yi disable etme" işleminin işe yaradığı kesin mi?

ve mdm yi disable edince her şeyin açılması gerekiyor,bluetooth buna dahil mi?ve benim wireless seviyesini gösteren çubuk mavi olmuyor gri kalıyor,o da açılır mı yoksa dns ayarlarını disable dan sonra kurcuklamam mı gerekiyor?

biraz fazla soru sordum ama güvenilirliğinden emin olmam lazım böylece hem kendim güvenle uygularım hemde sınıfa anlatırım,yardım edermisiniz ederseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürler (galiba fazla uzattım :D )

hamit_57
18-04-2013, 19:37   |  #153  
Yeni Üye
22 mesaj

Arkadaşım sende haklısın demizden zaten frmtr deki yazılarına bekıyodum :) sıfırlamana gerek var mdm yi disable edince bluetooth dışında herşeyi açıyo senin wireless sorunun eğer gri ama internete bağlanıyorsa ozmn wireless e bağlancan ondan bağlandıktan 5 sn sonra direkt unut de ve arkadan rest at ama hızlı olarak :) :D

n2141n
18-04-2013, 20:01   |  #154  
Taze Üye
17 mesaj

gri ve internete bağlanmıyor (bir süre internete bağlı bıraktım düzelmiyor) şu anda eğer formatlayınca internete bağlanabileceğinden emin olursam(yeniden mavi olacağından :) ) formatlarım ama işte emin olamıyorum,eğer formatladıktan sonra yine gri olursa(mantıken olmaz ama içime bir kurt düştü) aktive de edemem tablet kalır...

Son Düzenleme: n2141n ~ 18 Nisan 2013 20:01
hamit_57
18-04-2013, 20:03   |  #155  
Yeni Üye
22 mesaj

bak benimde byle gri olmuştu fakat internete bağlanıyodu :D sonra sıfırlayınca mavi oldu :D ama seninkinin hankkında biş diğemem

farklı ıp adresleri dene diyebilirim :D

n2141n
18-04-2013, 20:11   |  #156  
Taze Üye
17 mesaj

IP kullanılamıyor diyor, farklı IP yazıyorum bağlandı diyor ama gri de kalıyor,ama o gri olan işarette oklar çıkıyor yani galiba upload-download yapıyor,ne yapacağımı bilmiyorum :D

hamit_57
18-04-2013, 20:31   |  #157  
Yeni Üye
22 mesaj

ozmn birde statik degilde dhcp denedinmi *

n2141n
18-04-2013, 20:36   |  #158  
Taze Üye
17 mesaj

zaten bağlandığında dhcp bağlanıyor

hamit_57
18-04-2013, 21:19   |  #159  
Yeni Üye
22 mesaj

ya kardeş sen nereliyesen bence önce servise ver o tableti sonra engelleri kaldırırsın :D (vestel servisi tabletleri manisya yolluyor:D

xteknoyun
19-04-2013, 17:35   |  #160  
Taze Üye
3 mesaj

http://goo.gl/4qa0m 

OYUNLARIN NASIL AÇILACAĞINI YAZDIM LÜTFEN YORUM ATIN VE OKUYUN.

xteknoyun
19-04-2013, 17:36   |  #161  
Taze Üye
3 mesaj

OYUNLARIN NASIL AÇILACAĞINI YAZDIM LÜTFEN YORUM ATIN VE OKUYUN.

elaut70
19-04-2013, 18:15   |  #162  
Taze Üye
11 mesaj

Merhaba arkadaşlar bize dağıtılan tabletlere 3-4 hafta önce bir güncelleme geldi bu güncelleme ile dns artık değişmiyor yani dns yi değiştiremeyince her siteye girmiyor facebook vb.  sizlere sorum bu dns yi değiştirme imkanımız varmı yada yasaklı sitelere dns değiştirmeden girebilirmiyiz gireresek nasıl girebiliriz ??

n2141n
19-04-2013, 18:15   |  #163  
Taze Üye
17 mesaj

tablet bozuldu zaten :D şarj almıyor bende verdim müdür yardımcısına,tablet servise gidecek :)
peki birşey soracağım tablet geldikten sonra aktive edip tekrar sıfırlamama gerek yok değil mi? geldiği gibi aktive etsem sonra kaspersky ile mdm yi disable etsem bir sorun olur mu?

elaut70
19-04-2013, 18:21   |  #164  
Taze Üye
11 mesaj
Alıntı: os66  
tablet reset (garantiden çıkmaz)
Arkadaşlar ilk önce buraya sırf sizin için kaydoldum ve bütün yorumları okudum. kimi internete giremiyo kimi oyun açamıyo anlatacağım şey ile istediğiniz her yere girebilirsiniz.(önemli verilir varsa yedekliyoruz.) İlk önce tabletimizi şarja takıyoruz ardından ayarlara ve ordanda güvenliğe. Güvenlikte tableti şifrele var oraya giriyoruz (tabletimiz şarjda ve şarj %80'in üzerinde ise tableti asla şarjdan çıkartmıyoruz eğer işlemde iken şarjdan çıkarsa çöker) tableti şifrele butonuna tıklayıp parolanızı giriyorsonuz (parola varsa) ardından tekrar tableti şifreleye giriyorsunuz bundan sonra iki seçenek var.

1.Bazı tabletlerde vestel yazısı bu yazı 1 dakka ekranda kalıyor ve hemen tablet kapatma tuşuna 30 sn basılı tutuyoruz tablet kapanıyor.

2.Bazı tabletlerde vestel yazısı ya geliyor ya da gelmiyor . siz hemen %1 felan yazar %1 de iken tableti kapatma tuşuna 30 sn basıp kapatın.

tableti açın ve tableti sıfırlaya basın.

Arkdaşım bir soru soracağım ben bunu yaptım tamam oldu. Ama sonra tableti kapatıp açınca Kullanıcı Şifrenizi Giriniz diyor bu şifre ne bu şifreyi biliyorsanız söylermisiniz???

n2141n
19-04-2013, 18:46   |  #165  
Taze Üye
17 mesaj

kullanıcı şifresi tableti ilk verdiklerinde size söyledikleri şifre aktive numarası

kolpamete
19-04-2013, 19:34   |  #166  
kolpamete avatarı
Taze Üye
5 mesaj

Arkadaşlar DNS nasıl değişiyor bilen varsa söyleyebilirmi ???

elaut70
19-04-2013, 22:34   |  #167  
Taze Üye
11 mesaj
Alıntı: teknomani  
şimdi beyler bakın tableti şifreleye  geldik %80 felan olayı var ya hani işte ordan tableti sıfırlıyoruz bakın şifrelemiyoruz ondan sonra açılınca aktivasyon kodu ister onu yazmayıp alt tab yapıcaksınız mdm ye getirin veya basın sonra tarayıcıya girip 1mobile marketi indirin sonra programdan apex launcheri indirip varsayılan yaptıktan sonra tableti kapatıp açın (çünkü alt tuşlar yoktu kapatıp açınca gelecek) sonra açınca istedğiniz herşeyi yapabilirsiniz tabletle (ayarlara girmiyo diyen arkadaşlar ana ekrandan uzun basıp kısayollar diğip eylemleree tıklayıp ayarlara basın istediğiniz ayarı ordan bulup açabilirsiniz) evet zahmetli ama isteyen 

Kardeş peki bu aktivasyon kodu kaç söylermisin biliyorsan tableti eski haline döndürecemde..

burak_atan
20-04-2013, 17:03   |  #168  
Yıllanmış Üye
107 mesaj

ben mdm yi disable ettim ama hiç bir şey açılmadı aynı

vestelVP10cu
20-04-2013, 17:09   |  #169  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
124 mesaj

kaspersky la mdm yi engelleyip usb hata ayıklama açılıyo ama kaptıp acinca  gidiyo ama interneti açmagıdın surece usb hata ayıklama hep açık :) fb.com/omerwashere  dan da soruma cevap verebilrsiniz sağolunn :)

vestelVP10cu
20-04-2013, 17:11   |  #170  
Yıllanmış Üye
124 mesaj
Alıntı: burak_atan  
ben mdm yi disable ettim ama hiç bir şey açılmadı aynı
 eğer interneti açtıysan ....

vestelVP10cu
20-04-2013, 17:11   |  #171  
Yıllanmış Üye
124 mesaj
Alıntı: kolpamete  
Arkadaşlar DNS nasıl değişiyor bilen varsa söyleyebilirmi ???
 dns yi degiştiren hiç gormedim

burak_atan
20-04-2013, 20:47   |  #172  
Yıllanmış Üye
107 mesaj

beyler arkadaşın dediği gibi anakartı veya harddiski çıkarıp formmatllasak windowsveya başka bir android sürümü yüklesek olmaz mı  geçen sene bizim bt hocası general mobile tabletlere öyle yapıyodu çöktü mü harddiskkini veya anakartını bilgisayara takıp formatlııyodu acaba bizşm vestel tabletlerin anakartı aynı  mıdır denesek olur mu acaba bide cuma günü bizim okula manisadan vestel den biir adam gelldi sorrunu olan var mı dedi bazılarına yeni tabllet verdi kendilerinndekini aldı ama arkasında seri numara yazan yeri olmayan veya olupda silinnenlerinkini almadı sağ alt köşedeki  siyah beyaz çıkartma olan  yer

xteknoyun
21-04-2013, 19:58   |  #173  
Taze Üye
3 mesaj

OYUNLARI AÇTIM GİR VE YORUM AT!

enginabi64
22-04-2013, 15:10   |  #174  
Üye
60 mesaj

kardeşim uc browser mini var o her şeye giriyo ben denedim ve gayert güzel bütün engellilere giriyo onu kullan

n2141n
22-04-2013, 18:59   |  #175  
Taze Üye
17 mesaj

ya bir şey soracağım mdm yi disable ettikten sonra interneti açarsam eski haline mi dönüyor ?eğer dönüyorsa o zaman çok saçma olur,yanıtlarsanız sevinirim :D