feel marka kasa nasıl?

orhankurak
26-04-2006, 19:00   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

.

Son Düzenleme: orhankurak ~ 05 Mart 2007 03:20
CU_GS7
26-04-2006, 19:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Sorunlu değil; sesli çalışıyor diyorlar..
Yoksa soğutma ve güç kaynağı bakımından yeterli..

Son Düzenleme: CU_GS7 ~ 26 Nisan 2006 19:05
orhankurak
26-04-2006, 19:06   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

fan arızaları oluyormuş ve güç kaynağı çok basitmiş?????????

CU_GS7
26-04-2006, 19:07   |  #4  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Güç kaynağı elbette gerçek olmayabilir..
Ama yeterlidir genelde..

lazrailefsanesi
26-04-2006, 19:58   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Feel kasa kullanıyorum.En iyi calısan fanları.Hatta o kadar iyi ki birini ben iptal ettim.Kasanın tek yanı cok sesli calısmasıdır.Bunun haricinde 12 saatlik bir yolculuktan hasarsız cıktı.Kasa darbelere karsı saglamlıgını benim gozumde kanıtlamıstır.Guc kaynagı gercekte ne kadar bilmiyorum ama 560w kasa versiyonu bende mevcut ve 2 fan 2 optik surucu ve 2 hdd'yi bana mısın demeden calıstırıyo ve bana daha bi bu kadar calıstırırım izlemi veriyor.Gercek 300w kasada ise bu dedigim sistem calıstıralamıyor.Asus var arkadasımda olmuyor.Ayrıca Ekran kartımda gucu iyi ceken bir kart.
Senin tek sıkıntın ses olsun.Ses benim icin onemli degil diyorsan feel onde 14 cm fan olan modelini ( hurricane 2 sanırım) gonul rahatligla al.Oteki kapaklı versiyonunda ama asırı ses ve kapagının kırılması sıkayetleri oldugunu biliyorum.Bunun haricinde aslında bu kasayı gonul rahatligiyla alabilirsin simdi aklıma geldi o kadar ses rahatsiz ederse fanların ikisini iptal edip kucuk bir fanı yan kapaga takabilirsin.Bak bu benim aklıma gelmemisti simdi sana derken banada iyilik yaptin :)

lazrailefsanesi
26-04-2006, 20:02   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,393 mesaj

Kasa fiyat performans olarak en iyi seceneklerden biridir.Kasaya cok fazla donanım eklemiyecem soguması gibi bir derdim de yok dersen asus a yönelmeni tavsiye ederim.Ama icin dolduracam ve soguk olsun beni ugrastırmasın diyorsan feel.

oneisall
26-04-2006, 21:07   |  #7  
Yeni Üye
20 mesaj

Sna şöle özetliim
2 gün önce feel kasayla beraber güzel bi sistem yaptm kendme.Kasa seçerken çok araştırmadım şu nedir bu nedir diye görünüşüne tav olup FEEL II HURRICANE aldm ve görünüşünün dışında bu kasanın çok çok iyi olduğunu anladm 2 gündr kasaya bakıp duruyorum :)) fanlara neon lambalar koymuşlar gecenin 2 sinde karanlıkta hdd fln takıp çıakrıyorum :) harika soğutuyor öyleki kasa ayağımın dibinde olduğu içn resmen fanlarından soğuk hava ayağıma vuruyo  arkada içerideki havayı dışarı atan bi fan var 12 lik önde 14 lük yanda sanırım 9 luktu direk işlemcinin üstüne üflüyo bu yandaki fan acayip soğutuyo..oyun için düşünüyosan kesinlikle al..ama yok sakin adamım ben diyosan alma çünkü uçak gibi şerefsiz :) ama öle rahatsızda etmiyo açıkçası..traktör gii değil yani..vışşşşşşşş die bi ses.

ufuks
27-04-2006, 00:32   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj
orhankurak
arkadaşlar feel görünüş itibariyle benim çok ilgimi çekiyor sorun da dediğiniz gibi sadece ses ise ben bu kasayı alırım hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim.
Ses olayını azımsama.Bak geceleri cok rahatsız eder seni.Güclü ama sessiz kasalarda bulabilirsin.

Karadavut
27-04-2006, 18:55   |  #9  
Yıllanmış Üye
555 mesaj

Arkadaşlar birçok insan kasanın görünüşüne bakıp alıyor.Ama güç kaynağı ve soğutma performansını unutuyorlar.Bence Feel kasanın soğutma performansı çok iyi ama çıkardığı ses oldukça fazla.Hele geceleri uyumak çok zor.Ayrıca güç kaynağınında iyi olması bir avantaj.Yanlız fanın havayı kasanın içine bastığı kasalarda ses daha fazla çıkıyor.Örneğin ben Asus TA-250 kullanıyorum ön tarafına havayı içeri basan bir fan taktım ses oldukça arttı.Benim önerim asus veya thermaltake kas alman.

ganayem
05-05-2006, 12:18   |  #10  
Taze Üye
2 mesaj

selamlar
Ben Hurricane MIO-5601 modelini kullanıyorum.
Önceki kasam asus idi ve içinde gerçek 300 watt (elan-vital marka) güç kaynağı vardı. Donanımlarım için yetersizdi. Bazen grafik kartı bazen de harddiskler durabiliyordu. Bu yüzden birkaç kez partition table'ım uçmuştur.
Yeni kasamla sistemimde problem yok. Eğer 550 watt gerçek olmasa bile 300 watt'lık gerçek güç kaynağından oldukça yüksek olduğu kesin. Sese gelince.. Kasa içindeki tüm fanlar içinde en çok Radeon 9800'ün fanı duyuluyor. Tabii zamanla diğer fanların da sesinin artması muhtemel. Soğutması çok iyi olduğu için bu göz ardı edilebilir. Yaz sıcağında işlemcinin veya diğer donanımların zarar görmesinden iyidir (ilk işlemcim bu yüzden zarar gördü ve çalışsa da kullanılamayacak kadar sorunlu). Sonuç olarak feel, gönül rahatlığıyla alınabilecek kadar güvenli ve şık bir kasa.

viking20
05-05-2006, 20:25   |  #11  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

ben de Thermaltake in en son vers.ları diyeceğim.alem.,12 lik fanlar(sessiz,gürültüsüz),vidasız,pencereli,panelli,aynı zamanda BTX norm.,ayaklı v.s.psu yu kendim takmıştım.

cheetahtr
28-05-2006, 19:18   |  #12  
Yeni Üye
34 mesaj

ya bende kasa olarak FEEL II almayı düşünüyorum ama, bana, alma birrincisi güç kaynağı gerçek değil onu alırsan adam gibi birde güç kaynağı alman lazım dediler, soğutma sistemide iyi değilmiş, ben öyle duydum ama görüntüsüne hastayım onu belirteyim.yani birileri sadece ses sorunu var diyor birileri ise ses sorunuda neki bir sürü sorun var diyor, ben ve benim gibiler ağzı açık bakıyor... biri şu olaya son noktayı koyarsa sevinirim. teşekkürler..........

CU_GS7
28-05-2006, 19:36   |  #13  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
cheetahtr
biri şu olaya son noktayı koyarsa sevinirim. teşekkürler..
Ben kendimce bir nokta koyayım..:
Fanların büyüklüğünden dolayı sesli çalışıyor..Görecelidir yine de ses konusu..
Hava akımının iyi olduğu söylenebilir..
Güç kaynakları,açıkça ortada ki gerçek değil..
Görüntü bakımından güzelleği daha fazla görecelidir..Ancak genelde kötü görünüyor diyenlere rastlamak zor..

egevatansever
28-05-2006, 22:12   |  #14  
Taze Üye
16 mesaj

ben feel hurrıcane  aı-30 kullanıyom aama bi harika bu paraya bu kasa iyi bence hem hepsiburada.comdan alırsan kablosuz klavye mouse da hediye ediyo 100 dolar bence super
yeterli overclock icin ideal tabiki thermal take daha iyi paran varsa tabbi

ultrAslan-BH
22-06-2006, 16:15   |  #15  
Taze Üye
6 mesaj

yaaa basıları çook kötü psu war die die beni korkuttular gidip 300 ytl verip tagan easycon 580 aldım ama feel in 550 lik psu su da işime yarardı bence şimdi kafamı duvarlar vuruorum bende feel 2 war  hdd 30 derecenin üzerine çıkmıo

lazrailefsanesi
24-06-2006, 03:32   |  #16  
Yıllanmış Üye
1,393 mesaj

550w psu tahmini gercek450w filan.Suan ile 2 dvd optik sürücü 2 hdd 2 14cm lik 1 işlemci 2 standart fan calıstırıyo ayrıca x800xl ekran kartını besliyo.Ve hala bana mısın demedi :)

turkdogdu
09-09-2006, 23:10   |  #17  
Taze Üye
10 mesaj

Feel Hurricane II kullanan birisi olarak sana gözü kapalı tavsiye edebilirim.Arkadaşın dediği gibi uzun yolculuklardan sağ sağlım çıkıyor.Gelelim performasına 550watt olanı var bende sorunsuz kullanıyorum.ses konusuna gelince eğer normal bir kasa kullanıyorsan bunun sesi asla rahatsız etmeyecek yanında rahatsız olmadan uyuyabiliyorum

sapık
12-09-2008, 23:07   |  #18  
Taze Üye
4 mesaj

ya bende feel herruc ıı almayı düşünüyorum ama bazı sorularım var bazıları diyor çok sesli bazıları psu yetersiz ama kasayı almayı çok istiyorum ne yapmam lazım şimdiden saolun