Fifa 2007

Banned
03-09-2006, 00:38   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
1,148 mesaj

arkadaşlar oyun eylül ün sonuna doğru çıkacakmış...
İçinte TSL de olucak
oyunun intro su

bunlarda oyundan video lar...

güzel olacağa benziyor...hadi hayırlısı...
saygılar...

Son Düzenleme: Simple User ~ 04 Eylül 2006 22:50
Banned
04-09-2006, 22:52   |  #2  
Banlandı
198 mesaj

Türkiye ligi olacağına gerçekten sevindim. Fakat nasıl olacak? Atmasyon futbolcu isimleri, alakasız stad görünümleri ile cebelleşeceksek, olmasa da olur açıkçası. Biraz şüpheli bakıyorum bu konuda EA Sports'a. Umarım beklediğim gibi olmaz ve EA beni "bu sefer" utandırır...

oner1994
14-09-2006, 22:07   |  #3  
Taze Üye
7 mesaj

Verdiğin video linklerinde başka videolarda buldum teşşekkürler

Banned
04-10-2006, 15:14   |  #4  
Banlandı
198 mesaj

Oyun dün itibari ile piyasaya çıktı. En kısa zamanda Türkiye'deki raflarda da boy göstermesi dileği ile...

Banned
04-10-2006, 20:27   |  #5  
OP Banlandı
1,148 mesaj

evet ben oyunu yaklaşık 1 haftadır oynuyorum...
gözüme takılan artıları...
oyun daha gerçekçi olmuş...
top futbolcuların içinden yada oyuncular birbirlerinin içinden geçemiyor...
kafa ya çıkıldığında vuramayıp düşebiliyorsunuz...
oyuncular yoruluyor ve performansalrı düşüyor...
mesela oyunda siz veya deplesmanda rakibiniz öndeyse 90. dakikadan itibaren seyirciler hakemi ıslıklıyor...
öyle her attığınız gol olmuyor yada her atılanı kaleci tutamıyor...
Kaleciler öndeyse Çok güzel şutlar atılıyor aynı zamanda kaleciler de bu esnada Müthiş kurtarışlar yapabiliyor...
Bence En önemli artısı...
KARİYER modu olmuş...
isterseniz sadece maçı menager deki gibi izliyorsunuz isterseniz anında oyuna girebiliyorsunuz...
kariyer de maçı kendileri oynarken (önizlemeli/açıkçası buna ne denildiğini bilmiyorum) taraftarlarda tezahüratlarını yapıyorlar...
örn.Galatasaray la oynarken taraftarlar türkçe olarak sizi destekliyor...
Eksikleri ise...
Beşiktaş Bayrakları Trabzon spor Bayrakları olarak çıkıyor...
yani kendi evinizde maç yaparken bir tane beşiktaş bayrağı göremiyorsunuz
oyuncuların %98 i (TSL) uydurmaca yapılmış...
fenerbahçe de gerçekten benzeyen TUNCAY KEZMAN RÜŞTÜ var ....
Beşiktaş ta Kleberson var... açıkçası ben sadece bunları benzetebildim...
Serbest vuruşlar Acayip olmuş hiç birşey anlamadım...
penaltılar hakeza...
42 Milyon € Robinho yu kiralamak istediğinizde teklif (sadece oyuncuya verilecek ücret) 70 bin € lardan başlıyor ve oyuncu reddettiğinde rakam biraz daha yükseliyor...

ben bunları yakalayabildim...
açıkçası Oyun genel olarak hoş ben zaten oyunu çok detaylı olarak oynayamıyorum ...
sadece Eski bilinen yönüyle oynadım...
yani direk kaleye yönelip gol atmak yada kanatlardan gelip orta ile gol atmak ...
ben bu şekil oynuyorum....

yanıldığım yerleri düzeltirseniz sevinirim ..
saygılar...

TT06
06-10-2006, 06:27   |  #6  
TT06 avatarı
Yıllanmış Üye
726 mesaj

Oyunu oynadım ve ilk maçımda bu başıma gelince direk uninstall edip önsiparişini verdiğim PES6'yı beklemeye koyuldum...Eğer ea böyle grafikle,atmosferle insanları kandırmaya çalışırsa ne kadar dayanır bilemiyorum...Buyrun Video..

egemengiga
06-10-2006, 11:00   |  #7  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

oyunun korsanini oynayanlar begenmeyebilir. cunku muthis buglari var korsan olanlarin. bu bir kac senedir bu sekilde gidiyor. pes de boyle bir durum olmadigindan fifa cilar pes oynamaya basladi. bu sefer fifa nin fiyati gercekten dusuk. yaklasik 50 ytl. gercek fifa ciysaniz korsanini almayin. ya da en azindan orjinalini bi magzada gidip gorun. korsani ile arasinda ucurumlar var...

cevrede yayinlanan videolarin hepsine guvenmeyin. pes fanlari fifaya iskence edip buglari vamis gibi gosteriyorlar ya da oyun korsan oluyor.

en iyi ve en tarafsiz gorus icin:

ve gerekten oyuncu modellemesi pes kadar iyi olmamis.

TT06
06-10-2006, 18:10   |  #8  
TT06 avatarı
Yıllanmış Üye
726 mesaj

Nie Pes 5 de korsan oynanabiliyor istersen ve hiç bir saçmalığı yok..yani tamam fifa 2007 serinin en güzel oyunu olmuş olabilir ama ben direct ıp ile arkadaşlarımla oynadığım tüm fifa 2007 maçlarında toplamda 6 gol yedim ve 5 tanesi birbirinin aynısı sadece formalar değişik..Ben çok istiyodum rekabet iyice artsın daha güzel oyunlar görelim ama bence yine fifa 2007 olmamış:(..ayrıca demosunda da aynı saçmalıklar var demo korsan değil...

egemengiga
06-10-2006, 21:59   |  #9  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

olabilir herkesin kendi gorusu. begenmediysen oyunu o zaman PES6 diye konu ac orada yaz. ben hangisi iyiyse onu oynarim. taraf tutmam. ama bilgisayarda ilk oynadigim oyun da FIFA 97 dir.

Banned
06-10-2006, 22:13   |  #10  
OP Banlandı
1,148 mesaj

oyunun korsanını oynadım...
o kadarda kötü değil...
ben pes te oynadım ama bana çok durgun ve yavai geldi...
bir kaç ek yapmak istiyorum...
oyunda oyuncular yoruluyorlar topa vuruşları koşmaları her şeyleri geriliyor...
sakatlanan oyuncu sekmeye başlıyor ve çok yavaş koşuyor...
şimdlik bunlar...
birde top fiziği derken neyi kastediyorsunuz...
top gayet güzel sekmelere yağmur olduğnda top yere vurduğpunda suya vurduğunu  farkediyorsunuz...
daha ne kadar olabilirdi yani yazarsanız bizde faydalanmış oluruz...
saygılar...

CU_GS
07-10-2006, 02:04   |  #11  
Taze Üye
9 mesaj

Yazmıyım diyorum ama kendimi tutamadım yine..
Fifa`da gelişme var ama PES`e ulaşması için daha kaç sene geçicek acaba..??

Bence Fifa 2007 PES6 çıkana kadar ÇEREZ olarak idare edilecek bi oyun..
Bakın dün nasıl bir "GOL" attım.. pfff: [BEŞLİKTEN] (16. saniyeden sonra daha net görebilirsiniz..)

İşte bu gol ancak FİFA`da olur..
PES5`te 500e yakın maç yapıp istememe rağmen,kendimi zorlamama rağmen atamağım golü Fifa 2007`de 3. günümde attım..Sıfır gerçekçilik, sıfır oyun kurma ve taktik variyasyonu beni Fifa`dan soğutan nedenler..
Tek artısı da sesleridir..Spikerin daha mantıklı laflarıdır..
Bir de GS re re re ra ra ra tezahüratının yeri ayrı tabi..;))

Şimdi okuyorum ilk oyunum fifa97 diyen oluyo..Kabul, zamanında Fifa en iyiydi,alternatifi yok gibiydi (Actua Soccer vardı bi ara:P)..
AMA ŞİMDİ DAHA İYİSİ,DAHA BAŞARILISI varken YANİ PES verkan PES OYNANIR..
Yine de herkes daha çok keyif aldığını oynar..Mantıklı olan da budur..
Ama en iyisini en başarılısını en kalitelisini oynamanın keyfi başkadır..

Bunlar benim görüşlerim ister saçmaladın diyin,ister polemik yaratın bu konuya daha yazmıycam..
[Zaten kırgınım pfff..]

byzihh
birde top fiziği derken neyi kastediyorsunuz...
top gayet güzel sekmelere yağmur olduğnda top yere vurduğpunda suya vurduğunu  farkediyorsunuz...
Son olarak bu soruya dilim döndüğünce cevap veriyim..
Topun hareketli olması, bir resim gibi değil de dönmelerinin olması,sekmesi, oyuncunun ayağına yapışmaması vs..
Mesela topun üzerindeki resimin oyuncunun topu sürüşünde gerçekçi bir şekilde hareketlenme falan..
Bunlar topun fiziğine girer ve en sonunda Fifa 2007`de adam gibi yapılmış..
Ki PES bu olayı daha ne zaman aşmıştı..

Son Düzenleme: CU_GS ~ 07 Ekim 2006 02:08
egemengiga
07-10-2006, 04:51   |  #12  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

PES 5 i cpu ya karsi oynarken oyunda cok hatalar olusmuyor. ama kardesimle kapisirken o kadar komik goller oluyor ki anlatamam. hem de her mac oluyor. belki de sadece bize oluyordur ama gercekten cok komik. simdiye kadar kaydetmedim ama simdiden sonra kaydedecem. ben hala pes 6 yi bekliom hangisi ii ise onu oynarim. ve bence pes 5 de hala kaleci sorunu var. cok ucuz goller atabiliyorum...

TT06
07-10-2006, 05:05   |  #13  
TT06 avatarı
Yıllanmış Üye
726 mesaj

Byzihh sanırım gözünden kaçmış
Bikere daha koyuyorum videoyu...

Ama bu videoda görüldüğü gibi top nasıl göğüste böyle gider?

egemengiga
07-10-2006, 10:47   |  #14  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

bu arada arkadas fifa07 yi hem xbox da hem de PC de oynamis. xbox da olan ile arasinda cook fark varmis. nedense EA PC ye ozen gostermiyor pek. o zaman tacini konami ye kaptirir. TT06 PES 6 konu baslikli yerde PES6 videosu vermis. izlemenizi tavsiye ederim. yine galip PES olacak PC lerde...

konu linki::

fcb
07-10-2006, 12:17   |  #15  
Taze Üye
1 mesaj

Fifa 2007

değerli fifa yorumcuları öncelikle oyunun iyi kötü taraflarını konuşmaktansa oyunda gelişen modları inceleyelim..Oyunda geniş bir menü seçeneği dışında ağ ve networkda çalışırken performans olarak gayet güzel verimli ve keyifli bir süreç yaşıyorsunuz.

Oyunu oynamdan önce bilgisayarınızda çalışan tüm işlemleri devre dışı bırakın çünkü bu sanal belleğinizle bütünleşen ekran kartınıza daha ii bir performans verecektir.Ekran kartı oyununuzu ne kadar ii çözümlerlerse sizde o kadar ii bir performansla karşılaşırsınızı bunu bilmeyiniz yoktur. gelmek istediğim konu ise şu oyun hataları olan bir oyun değil.

Bazen korsan oyunları oyun değiip alan arkadaşlar yaptıkları yorumları dikkate almayın...! Fifa0 2007 fifa serisinin en gelişmiş modlarına sahip.. Ve interactiv bir menü var..

Oyunda bir kaç gündür yaşadığım hatalar vardı ..inanamadım bende...Oyunda gol atıyorsunuz seyirciden ses yok hepsi rakip taraftar gibi kendi sahanızda bile.. Araştırdım düşünün ki ta donanıma kadar araştırdım .. Birden bu hatanın meydan gelmesini sebebi ne sizce ?

Evimdeki pc
     amd 3400+2,6
     asrock anakart
     2 gb ddr ram
     160 gb hdd
     512 mb ati ekran kartı
     vs vs

Evimde asrock anakartın on board ses kartını kullanıyorum üstelik 8+1 ve oyuunu ilk yüklediğimde mükkemmel ses efekleri vardıı.. dbir kaç gündür yaşadığımı bu ses sorunun creative ses kartı alark çözdüm ..: :):)

Şimdi oyuna laf söyleyip celallenmeden araştırdım önce araştırın bilgisayarınız size en iyi performansı vercek ki sizde oynadığınız yüklediğin prg lardan performans alın..

öncelikle bilgisayarınız o oyunu kaldarbiliyormu bunu araştırın bencee.

Her neryse kısacası özetle  FİFA 2007 turkcel süper lig ::)
Bence her forumdaki arkadşın yazısını yazmdan önceokumasınıdilerim .. EA böyle basit bir şirket değil zamanında bize maç oynamısını öğreten binsanlardan oluşan bir firmanin böyle basit hataları yapması ımkansız .. Mail atarak bu konularınıza cevap alabilirsiniz tabi oyununuz KORSAN değilse...

EA GAMES
                                       designed by fcb :)

TT06
07-10-2006, 13:37   |  #16  
TT06 avatarı
Yıllanmış Üye
726 mesaj

Fifa 2007'yi oynamaya sevmeye çalışmak için oynamaya devam ediyorum ve sanırım ön yargılar yavaş yavaş gidiyor bende..Öncelikle Fifa 2005 ve 2006 yı bir kere bile kurmadım Pc'me..demolarını başka PC de oynamıştım..Sanırım oyunu bu kadar yadırgamamın sebebi alışmadığımdan..Online maçlar gerçekten zevkli oluyor..Aynı golü yeme olayına gelince kasıp defans yaparsanız asla olmuyor..Pes 6 çıkana kadar denenebilir...

Hataların Crack olayından olduğunu düşünüp easports'a konuyla ilgili bi mail gönderdik..gelen cevap:

Oyunun Crack li versiyonunda olan hatalar:
-Yenilen Takımın maçtan sonra sevinmesi
-Şampiyonlar Liginde(menejer mod)aynı gruba düşülmesi
-Kameranın topu takip hataları

Bunlar bir kaçtanesi..

Sanırım orjinalde bu hatalar yok ve zaten orjinal olmak kaydıyla bir patch yayınlanmış durumda Fifa 2007 için..

egemengiga
07-10-2006, 17:58   |  #17  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

orginalden sasmayin. bu durum bir cok oyun icin gecerli.

CU_GS7
09-10-2006, 16:33   |  #18  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Oyun online baya keyifli oluyor..İlk maçların için en azından baya..
TT06 ile online yaptık geçenlerde, gerçekten oyunun single player'a oranla bu kadar değişeceğini tahmin etmezdim..Klişelik çok daha azaldı; defans yapmanın keyifi arttı vs..

O zaman şöyle diyerek bitiriyim konuyu..: Fifa 2007`yi PES6 da var ken oynamak istiyorsanız bence en azından multiplayer,online oynayın..:))

Banned
09-10-2006, 18:07   |  #19  
Banlandı
198 mesaj

Fifa 2007'nin, Pro Evolution Soccer'a göre avantajları pekte sınırlı değil. Klüplerin, futbolcuların lisansları, stadyumlar, araçlar, grafiklerin PES'e göre çok daha canlı olması, mükemmel soundtrack'ler ve en önemlisi de Turkcell Süper Lig'in oyuna dahil olması. Beklediğimden çok daha iyi bir şekilde entegre olmuş bir lige rastladım Fifa 2007'de, çıkan yamalar ile çok daha iyiye gidecektir oyun.

Fakat ufak tefek bug'ların hala devam etmesi can sıkıcı. Bir keresinde de yama kurmadan bug'sız oynamak istiyorum şu Fifa'yı, ama nafile =).

CU_GS7
09-10-2006, 18:21   |  #20  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
CyberiA
Fifa 2007'nin, Pro Evolution Soccer'a göre avantajları pekte sınırlı değil. Klüplerin, futbolcuların lisansları, stadyumlar, araçlar, grafiklerin PES'e göre çok daha canlı olması, mükemmel soundtrack'ler ve en önemlisi de Turkcell Süper Lig'in oyuna dahil olması.
Hepsi tamam ama bunların yanında oynanabilirlik olmayınca Fifa kısa süre içinde oynanamaz oluyor..
Bütün bu güzellikler oynanabilirlikle güzelce desteklenmezse birçok kişi için hiçbir şey ifade etmiyor kısaca..

PES`teki lisans sorunu küçücük bir options dosyası değişikliğiyle kökten hallediliyor..
PES6`da yine lisans sorunu olursa PC için basit ötesi bir işlemle düzelecek yine..

hacker_23
09-10-2006, 20:57   |  #21  
Yıllanmış Üye
744 mesaj

http://www.youtube.com/watch?v=ACWW4TfoboU

buna bakın ve ağlayın derim ben sayın fifacılar hala ea sports un taktiğini anlamadınızmı

emrozdmr
19-10-2006, 21:24   |  #22  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

arkadaşlar fifa07 de bi sorunum var benimde oyun korsan sistemin imzada yazıo ama yinede yaziim e6700/ 2gb ram /gigabyte dq6 / asus x1900xtx oyun replaylerde takılıyo böyle takıla takıla oynuo çözünürlük ve grafik kısınca biraz iileşti am pc ye büssürü para verip oyunun grafiklerini kıısmak ağrıma gidiyo açıkcası:D:D şimdiden teşekkürler

egemengiga
19-10-2006, 22:38   |  #23  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

korsanlarda normaldir ama sen yine de guncel ekran karti surucusu yukle. CU olsa simdi soyle derdi. birlikle gelen suruculeri yukleme. ve beta surucun varsa onu da kullanma. buradan indirebilirsin:

bir seyi merak ettim. gercekten PC ye o kadar para vermissin ama orjinal oyun alamiyorsun. yaklasik 50-60ytl civari. 1 seneden fazla oynarsin.

ve ekran karti x1900xtx alacagina x1950 yi ayni fiyata alabilirdin. GDDR4 olurdu.

CU_GS7
19-10-2006, 22:55   |  #24  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

giga nigga'nın postunun altına imzamı atıyorum..Yeni driver olayı çözmesi gerekiyor gibi..Ama yine de korsan olduğu için %100 değil..

Ben de şaşarım o kadar sistem yapıp da korsan alan zihniyete..
e6700 corsair2*1gb ddr2 667mhz asus x1900xtx ve KORSAN OYUN pff..
Sitemin parasını 1-2 korsan oyun alarak çıkarmak istiyosun heralde pff..

emrozdmr
20-10-2006, 21:23   |  #25  
Yıllanmış Üye
349 mesaj
egemengiga
korsanlarda normaldir ama sen yine de guncel ekran karti surucusu yukle. CU olsa simdi soyle derdi. birlikle gelen suruculeri yukleme. ve beta surucun varsa onu da kullanma. buradan indirebilirsin:

bir seyi merak ettim. gercekten PC ye o kadar para vermissin ama orjinal oyun alamiyorsun. yaklasik 50-60ytl civari. 1 seneden fazla oynarsin.

ve ekran karti x1900xtx alacagina x1950 yi ayni fiyata alabilirdin. GDDR4 olurdu.

ben pc yi topladığımda x1950 daha türkiyeye gelmemişti c2d ları yeterince beklediğimden gına geldii için oslagerek daha fazla beklemek istemedim:D:D

oyunu sürekli oynamıyacağım için orjinaline para verme gereği duymadım ben bi konamiciyimKahkahaKahkaha

onunda orjinalini alacağım kesin diil ya neyse:D:D