Fikrinizi Söyler misiniz ?

man on the moon
01-12-2008, 04:51   |  #26  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

quzman daha önce de dediğim gibi... PS3 al ve birde FullHD televizyon. olay tamamdır.

Crew
01-12-2008, 10:38   |  #27  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
209 mesaj
Raxx36
İyide amaç zaten en iyi görüntü kalitesinde oyun oynamak insanların zevklerine karışmanın lüzumu yok teknoloji tabi eskiyor gün geçtikçe... bu makina seni 4-5 sene rahat götürür ayrıca  bu forumda para bizden çıkmadığı sürece kim ne yapmak istiyorsa yapabilir... HD3650 ile oyun oynanmaz 4870x2 hatta daha da düşürelim 4850 varken yüksek detay ve çözünürlükte... yardımcı olacaksanız bu ekran kartı gereksiz, ben HD2600 / 3650 gibi düşük seviye ekran kartlarında oynuyorum  gibi cümleler kurmanın anlamı yok...Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş misali

arkadaşım sistemin gayet güzel güle güle

Seni Oyun Diye OynarıM  ??..Fikirlere Saygı Duy Yoksa Bende Duymam ...!!!!!! Ben O Oyun Oynanmaz Dediğin E.Kartıyla Yeri Geliyor 2 Oyun Çalıştırıyorum  EAH3650 512 MB DDR33 Çok Gzl Bi ekran kartı olmaya bilir ama standardın üstünde bi ekran kartıdır..Ha Bu arada Zenginsin Galiba Kusura Bakma Bizim paramız Öle 1.5 Milyarlık Ekran Kartına Yetmiyor..biz Parayı Sokakta Bulmuyoruz Koçum  BeğenmedimHmphZonkZonk!!

Zaten arkadaşın o bilgisayarı alacağını sanmıyorum ZEVK Olsun Diye Koymuş Herhalde Beğenmedim

Son Düzenleme: Crew ~ 01 Aralık 2008 10:46
Raxx36
01-12-2008, 11:25   |  #28  
Yıllanmış Üye
1,706 mesaj

O bilgisayarı alıp almaması ona kalmış biz en iyi şekilde onunda verdiği sisteme göre ne uygundur ne değildir onu tavsiye ediyoruz tekrar söylüyorum burda parayı biz vermiyoruz oturupta 1.5 milyarlık ekran kartı da koymuyoruz(isterse koyarızda) ve benim parasal durumum seni hiçmi hiç ilgilendirmez...

ve o sisteme HD3650 nin gitmeyeceği ortada bundan bahsediyorum öneremeyeceğinden değil  önerebilirsin normal birşey bunda bi durum yok ve burda ben o kadar para veremem o ekran kartına (ki sen vermiyorsun burdaki pcye para yatıran insanlar  olsn onlarında parayı nerden bulduğu kimseyi ilgilendirmiyor bilmem aldınmı mesajı?? )

ve son olarak kelimelerini düzgün seçmeni öneririm ''Seni Oyun Diye OynarıM ??'' ne demek bu?? forumda olduğunu unutma ! burası CS serverı değil! yaşında benden büyükse yaşına göre davranabilirsin

Crew
01-12-2008, 14:01   |  #29  
Yıllanmış Üye
209 mesaj
Raxx36
O bilgisayarı alıp almaması ona kalmış biz en iyi şekilde onunda verdiği sisteme göre ne uygundur ne değildir onu tavsiye ediyoruz tekrar söylüyorum burda parayı biz vermiyoruz oturupta 1.5 milyarlık ekran kartı da koymuyoruz(isterse koyarızda) ve benim parasal durumum seni hiçmi hiç ilgilendirmez...

ve o sisteme HD3650 nin gitmeyeceği ortada bundan bahsediyorum öneremeyeceğinden değil  önerebilirsin normal birşey bunda bi durum yok ve burda ben o kadar para veremem o ekran kartına (ki sen vermiyorsun burdaki pcye para yatıran insanlar  olsn onlarında parayı nerden bulduğu kimseyi ilgilendirmiyor bilmem aldınmı mesajı?? )

ve son olarak kelimelerini düzgün seçmeni öneririm ''Seni Oyun Diye OynarıM ??'' ne demek bu?? forumda olduğunu unutma ! burası CS serverı değil! yaşında benden büyükse yaşına göre

Bana saygısızlık yaparsan bende sana saygısızlık yaparım sen önce kendi konuşmalarına bak kedimiş ciğermiş ?

O sisteme Bende Biliyorum EAH3650 nin gitmeyeceğini.. ben sadece verdiği paranın gereksiz oldugunu anlatmaya çalıştım..ve sistemi düşürmesini tavsiye ettim.

Arkadaşımız O bilgisayarı alsada benim için bişi değişmişcek almasada..Bizim Fikrimizi almak istemiş bende fikrimi açık ve net bir şekilde söledim.Bu fikrimde Seni Hiçmi Hiç İlgilendirmez Bilmem ben anlataBİldimmi ??

Bu arada YAŞIM 18 Beğenmedim

Raxx36
01-12-2008, 19:35   |  #30  
Yıllanmış Üye
1,706 mesaj

Ha bire 'ben olsam ekran kartına o kadar para vermem'' diyen sen değilmisin?? senin parasal durumunu ben bilmiyorum ama senin o vermeyeceğin paranın karşındaki insanın ver(e)meyeceği anlamına mı geliyor?
ben istiyorumki sisteme yardım ettiğimiz arkadaşa 4-4 lük bir şey hazırlayalım kendinde söylüyorsun o sisteme gitmez diye...daha niye kasıyorsunki adama ne verelim E2200 1gb ram hd3650 aaa bak oyun oynanıyor ne güzel getir bakalım ayarları farcry2 de ultra high şekline :=)

sana anlatmak istediğim şu oyunu oynarsın eyvallah bunda hemfikiriz ama 'usta görüntüye bak be gerçek gibi' <- aha şu tadı almak istiyorsan para vereceksin bu da karşı tarafı ilgilendirir ne beni ne seni ne başkasını ilgilendirmez bize tekrar ve tekrar söylediğim gibi en iyi şekilde yardım etmek düşer

not:konuyu başka tarafa çektiğim için özür dilerim ve ben saygısızlık etmedim bunu tekrar belirteyim Crew söylediğim sözün anlamına tekrar bakmanı tavsiye ederim şu an elinin altında bi 4870x2 olsa yapacağın yorum değişirdi :=)

man on the moon
01-12-2008, 19:48   |  #31  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

quzman bilgisayar alacaksan 4870 alırsın yetmezse bir tane daha alır crossfire yaparsın canın ne isterse.. çünkü alacağın lcd ye göre illaki 1680x1050 modunda çalıştırmak zorundasın. LCD ekrende bir piksele bir piksel denk gelmezse görüntü berbat olur.

sniper845
01-12-2008, 20:11   |  #32  
Yıllanmış Üye
155 mesaj

Arkadaşlar fikrimi söylemek isterim.Bu forumun amacı,insanlar buraya tavsiyeler için ne kadar bütçe sunuyorlarsa bu bütçeyi karşılayacak sistemlerin hazırlanmasıdır.Parası olan hiç kimse harcarken başkalarına sormak zorunda değil.Sadece sizden istenenleri yerine getirirseniz bence daha iyi olur.
Ayrıca belirtmek isterim ki Pc insanların en çok vakit geçirdikleri şey olmuştur günümüzde ve birisi buna fazla para yatırmaya kalktığında yadırgamamalıyız bence çünkü pc dediğimiz şey biraz da zevktir ve insanların zevkine ne kadar para harcaması gerektiğine karışamazsınız.Sonuç olarak param var ve her türlü işimin yanında oyunları da rahat rahat oynamak istiyorum diyen birisine bence kimsenin birşey demeye hakkı yok.Guzman arkadaşımızda askere gidecekmiş yani neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar verecek yaştadır bence.

Son Düzenleme: sniper845 ~ 01 Aralık 2008 20:14
Crew
02-12-2008, 09:46   |  #33  
Yıllanmış Üye
209 mesaj
Raxx36
Ha bire 'ben olsam ekran kartına o kadar para vermem'' diyen sen değilmisin?? senin parasal durumunu ben bilmiyorum ama senin o vermeyeceğin paranın karşındaki insanın ver(e)meyeceği anlamına mı geliyor?
ben istiyorumki sisteme yardım ettiğimiz arkadaşa 4-4 lük bir şey hazırlayalım kendinde söylüyorsun o sisteme gitmez diye...daha niye kasıyorsunki adama ne verelim E2200 1gb ram hd3650 aaa bak oyun oynanıyor ne güzel getir bakalım ayarları farcry2 de ultra high şekline :=)

sana anlatmak istediğim şu oyunu oynarsın eyvallah bunda hemfikiriz ama 'usta görüntüye bak be gerçek gibi' <- aha şu tadı almak istiyorsan para vereceksin bu da karşı tarafı ilgilendirir ne beni ne seni ne başkasını ilgilendirmez bize tekrar ve tekrar söylediğim gibi en iyi şekilde yardım etmek düşer

not:konuyu başka tarafa çektiğim için özür dilerim ve ben saygısızlık etmedim bunu tekrar belirteyim Crew söylediğim sözün anlamına tekrar bakmanı tavsiye ederim şu an elinin altında bi 4870x2 olsa yapacağın yorum değişirdi :=)

Bak Kendinde Nekadar güzel söylüyorsun ne beni ne seni nede başkasını ilgilendirmez.. benim lafım da ne seni nede başkasını ilgilendirir ben kime söylediysem onu ilgilendiir.

ben sana hala anlatamadım..Bidaha anlatmak istiyorum :
   " Ben aerkadaşın topladıgı makinayı biribir %100 onaylıyorum.. eğer sadece oyun için istiyorsa Böle Bir makinaya gerek yok...Parası boşuna gitmesin şuan 250 mlyona bi ekran kartı alsan calıştıramayacağı oyun yok !! bunu sende biliyorsun ? o 1.5 milyar ekran kartı devri bundan 3-5 sene sonra başlıyacak... ama eğerki FLAŞ .. ÇİZİM türü çalışmalar yapacaksa belki çok iyi bir performans acısından alabilir..

[  BU SADECE BENİM FİKRİM ]

Umarım artık tartışmayız ? Kusura bakma .. sözlerim için Göz kırpma

Son Düzenleme: Crew ~ 02 Aralık 2008 13:26
quzman
02-12-2008, 12:20   |  #34  
OP Yıllanmış Üye
232 mesaj
e-eyup
quzman daha önce de dediğim gibi... PS3 al ve birde FullHD televizyon. olay tamamdır.
Ps3 değil de Xbox 360a sıcak bakıyorum :)
O da evlenince inşallah :)

quzman
02-12-2008, 12:22   |  #35  
OP Yıllanmış Üye
232 mesaj

Raxx36 ve Crew arkadaşlar lütfen daha fazla uzatmayalım.
İkinizin de fikirlerine saygım var ancak sizin de bildiğiniz gibi burası bir tartışma forumu değil :)

alexkidd
02-12-2008, 12:24   |  #36  
alexkidd avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
361 mesaj

lg yerine samsung kullanmanı tavsiye ederim birde cpu sogutucunu zalman alırsan on numara olur ama genede makina super

ugur204
02-12-2008, 12:54   |  #37  
Yeni Üye
45 mesaj

bende senin durumundaydım yıllardır 32 mb onboard ekran kartıyla dayanıyordm geçen salı bende aldım.4870 x2 bende bunu aldım inanılmaz bir kart kimi çok sesli diyor ama çok az bi sesi var oyunlarda 1680x1050 oynuyorm çok dehşet bi grafik var gerçekten.

4870 x2 al derim ben çok inceleme yaptım şuan bende kullanıyorm ama amd işlemciye karışmam bir bilgim yok amdlerle ilgili.

ama mönitörünü Samsung 2232bw veya 2253LW alabilirsin.

I_LoreNzo_I
02-12-2008, 14:05   |  #38  
Yıllanmış Üye
643 mesaj

arkadaşlar tabi para kimsenin cebinden çıkmayacak .. ama ben arkadaşa oyuncu olması dolayısıyla şöyle bir öneri yapacağım . intel e8400 , ati 4850 , 4 gb 1066 mhz ram seagate 500gb hdd , p45 anakart , akasa zen 520 w , 22x sata dvd rw ...

quzman
02-12-2008, 15:28   |  #39  
OP Yıllanmış Üye
232 mesaj
I_LoreNzo_I
arkadaşlar tabi para kimsenin cebinden çıkmayacak .. ama ben arkadaşa oyuncu olması dolayısıyla şöyle bir öneri yapacağım . intel e8400 , ati 4850 , 4 gb 1066 mhz ram seagate 500gb hdd , p45 anakart , akasa zen 520 w , 22x sata dvd rw ...
Önerin için teşekkür ederim ancak 4850 benim gözümü doyurabilecek bir kart değil :) intel kullanmaya da pek sıcak bakmıyorum yıllarca hep amd kullandım ve sağolsun hakkını verdi ama p45 anakartlara lafım yok methedildiğini çok duydum ve okudum ....

Son Düzenleme: quzman ~ 02 Aralık 2008 15:29
sermel
02-12-2008, 16:12   |  #40  
Yıllanmış Üye
147 mesaj

ARKADAŞIM SADECE HDD SEAGATE YAPARSAN DAHA İYİ OLUR BENCE DİĞERLERİ ÇOK GÜZEL

I_LoreNzo_I
02-12-2008, 17:41   |  #41  
Yıllanmış Üye
643 mesaj
quzman
Önerin için teşekkür ederim ancak 4850 benim gözümü doyurabilecek bir kart değil :) intel kullanmaya da pek sıcak bakmıyorum yıllarca hep amd kullandım ve sağolsun hakkını verdi ama p45 anakartlara lafım yok methedildiğini çok duydum ve okudum ....
o zaman amd 9550 ve biostar ta790gx öneririm.ben olaya f/p yönünden bakıyorum ama sadece performans olarak bakıyosan sen bilirsin o zaman başka öneriler yapabiliriz ..4850 gözünü doyurmuyor demek o da güzel :) ben aslında 3870 yazcaktım oraya da ayıp olmasın dedim :) neyse arkadaşım umarım istediğin sistemi kullanırsın..kal sağlıcakla ..

quzman
03-12-2008, 02:09   |  #42  
OP Yıllanmış Üye
232 mesaj
I_LoreNzo_I
o zaman amd 9550 ve biostar ta790gx öneririm.ben olaya f/p yönünden bakıyorum ama sadece performans olarak bakıyosan sen bilirsin o zaman başka öneriler yapabiliriz ..4850 gözünü doyurmuyor demek o da güzel :) ben aslında 3870 yazcaktım oraya da ayıp olmasın dedim :) neyse arkadaşım umarım istediğin sistemi kullanırsın..kal sağlıcakla ..
Biostar hiç kullanmadım ve kullanan da tanımıyorum sadece marka olarak biliyorum ancak 790gxli anakartları dikkat çekici .