Fire Fox Tarayıcım devamlı Çöküyor

_eFeKenTLi_
07-08-2012, 16:03   |  #1  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
716 mesaj

Aslında bilgisayarımda depfreezer var . 2 gündür fire fox her açtığımda anında çöküyor . Neden olduğunu çözemedim . Çalışan tarayıcı çalışmaz oldu . Depfreezer olmasına reğmen bilgisayarı ne kadar resetlesemde her firefox u açtığımda çöküyor. 2 gün önce böyle Sorun yoktu halbuki. Bir Çözüm Lütfen . Firefox dan vazgeçemem .

Sorun Devam ediyor

Son Düzenleme: _eFeKenTLi_ ~ 07 Ağustos 2012 19:39
_eFeKenTLi_
08-08-2012, 11:39   |  #2  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
716 mesaj

43 kişi bakmış 1 tane cevap yok . Bu forumda bitmiş ya .

sosyalik
08-08-2012, 11:48   |  #3  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

Deepfreeze'i devredışı bırakın, Firefox'u tüm özelleştirmeyle beraber kaldırıp tekrar yükleyin. Ya da kaldırıp yüklemek yerine şu yolu izleyin: Firefox >  Yardım > Sorun giderme bilgileri > Firefox tarayıcısını sıfırla.

Son Düzenleme: sosyalik ~ 08 Ağustos 2012 12:02
Kapalı Hesap (223846)
08-08-2012, 11:59   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 206
5,277 mesaj

İlk önce sosyalik in dediklerini uygula sonra yeni sürümü indir kur.   http://www.mozilla.org/tr/firefox/new/ indir.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (140101) ~ 08 Ağustos 2012 12:07
_eFeKenTLi_
09-08-2012, 01:52   |  #5  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
716 mesaj

Son versiyondu zaten fire fox

ilk yaptığım işlemler ;

Depfreezer kapattım , firefox tüm bileşenlerini kaldırdım , kayıt defterinden kalıntılarını sildim , yeniden kurdum (Aynı sorun oldu) , tüm yan uygulamaları etkisizleştirdim , güncellenecek tüm şeyleri güncelledim. güvenli kipte çalıştırdım .

Bütün bunları yapmama rağmen bu seferde belirli bir süre sonra çöküyor . Virüs tarama sonucu temiz . Üstelik bu sorun depfreezer açık iken olması ilginç olan . 

bu sorunu çözdüm ama yeni sürümü kaldırım . 3.6 versiyonunu yükleyerek kurtuldum bu sorundan . valla eskisinden daha hızlı . Yanlız bana fire fox un çökme nedenini çözerseniz sevinirim . En son prototeyp2 oyununu yükledim . 2 gün sonra bu sıkıntı oldu .

_eFeKenTLi_
12-08-2012, 00:23   |  #6  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
716 mesaj

139 Kişi bakmış hll olsun cevap yok . Önceden böyle değildi bu forum sayfası ya.

sosyalik
12-08-2012, 00:33   |  #7  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

Bir sorun olduğunda denenecek her şeyi denemişsiniz. Firefox'u tamamen kaldırıp tekrar yüklediğinizde de aynı sorun oluyorsa yan uygulama, eklenti gibi şeylerde problem olabilir; onu da denemişsiniz zaten. Bunları yaparken Deepfreeze kapattığınızdan eminseniz sorun yok. Ben de merak ettim neden olduğunu.

bosluk
12-08-2012, 03:18   |  #8  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Deep freeze kapalı olarak hakikaten firefox'un TÜM dosyalarını kaldırdınız mı? Biliyorsunuz hem kayıt defterinde, hem de application data'daki 3 ayrı yerde var dosya ve kayıtları (bir de program files içinde tabi). Ve tüm bunlar olurken deep freeze hep kapalı olacak biliyorsunuz? Tam, ama hakikaten profil dizinleriyle windows kayıtlarıyla, çerez ve veri dosyalarıyla yapılan temizlik sonrasında yine çökerse, problem evet firefox'tadır. Ama deep freeze açıkken böyle bir denetim yapıp hatanın sadece firefox'ta olduğuna kanaat getiremezsiniz.

Bir de şu var tabi. Firefox da bol miktarda dll kullanıyor sistemdeki. Aynı zamanda flash player veya java gibi pekçok dahili sistem dosyasına da açılışında kontrol yapmakta. Hatalı bir dll ya da ocx ya da herhangi bir sistem dosyası mevcutsa da bu tarz hatalar çıkabilir biliyorsunuz. Belki sadece Windows formatı gerekmektedir, takdir edersiniz ki senede en az 1 defa temiz kurulum yapmakta deep freeze olsun olmasın büyük fayda var.

_eFeKenTLi_
12-08-2012, 20:37   |  #9  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
716 mesaj

prototeyp2 kurduktan sonra firefox güncelleme yaptı otomatik . Daha sonrasında bu sorun oluştu . yapılabilecek herşeyi yaptım. İşin garip tarafı firefox çöktüğünde hangi sebepten dolayı çöktüğünü belirten kod vermemesi . Firefox uygulamasının eski sürümünü kullanıyorum artık . Eski sürümünde sıkıntı yok . Ama en son sürüme güncellediğimde sorun oluyor. İnanın bende merak ediyorum.

AcemiXoops
23-09-2012, 18:13   |  #10  
Taze Üye
12 mesaj

Programi Reg dosyalariyla birlikte kaldirmak icin ununstall program kullanmalisin.Programi kaldirirken buna dikkat ediniz.zira bunu yapmazsaniz o programi tekrar kurdugunuzda hicbirseyin degismemis oldugunu goreceksiniz.

iyibir ununstall programiyla firefoxu kaldir ve tum reg dosyalarini siler.daha sonra firefoxu sayfasindan tekrar indir ve kur.