Firefox 3.1 Beta: İndirin, deneyin!

CHIP Online
15-10-2008, 05:10   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Firefox 3.1'in beklenen ilk beta sürümü yayınlandı. İndirmek isteyenler için bağlantılar burada...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Fire ... n-deneyin_9145.html

Resimlerle: En iyi Firefox duvar kâğıtları

Mozilla'nın yeni Firefox sürümü 3.1 için ilk Beta'yı bu hafta yayınlayacağını daha önce duyurmuştuk. Beklenen oldu ve Firefox 3.1 Beta nihayet indirilmeye sunuldu.

Beta sürümde dikkat çeken ilk detay, TraceMonkey JavaScript motoru. Google Chrome'un V8 motorundan daha hızlı olduğu söylenen TraceMonkey henüz son halini almış değil; ancak gerçekten de gözle görülür bir performans artışı sağlıyor.

Firefox 3.1 Beta'da TraceMonkey aktif halde gelmiyor. TraceMonkey'i aktif hale getirmek için adres çubuğuna "about:config" yazmalı ve "javascript.options.jit.content" değişkeninin değerini değiştirmelisiniz.

Beta sürümde göze çarpan diğer bir yenilik ise, daha önce de bahsettiğimiz "W3C Geolocation Specification" desteği. Aslında ilk beta'da olması beklenmeyen bu özellik hakkında ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Ne yazık ki beta'nın Türkçe sürümü henüz yayınlanmış değil. Firefox 3.1 Beta sürüm notları için tıklayın.

Download:

Firefox 3.1 Beta (Windows - İngilizce)

Firefox 3.1 Beta (Linux - İngilizce)

Firefox 3.1 Beta (Mac OS X - İngilizce)

Tüm konu: Firefox 3.1 Beta: İndirin, deneyin!

Resimlerle: En iyi Firefox duvar kâğıtları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Firefox 3.1 Beta ile ilgili ilk izlenimlerinizi paylaşın...

gelefsane
15-10-2008, 16:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
353 mesaj

valla bence öyle hemen atlamamak lazım.çünkü daha beta aşamasında bilgisayarını deneme tahtası yerine koymak istemeyen varsa biraz daha bekler tam sürüm olmasını.yanlış hatırlamıyorsam gecenlerde de ie8 in betası çıkmıştı hemen yükleyenler günlerini gördüler.çeşit çeşit sorunlarla forumu doldurdular.o yüzden ben şahsen tam sürüm olmasını bekliycem...;)

_OnuR_
15-10-2008, 21:17   |  #3  
_OnuR_ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
890 mesaj

Yükledim ama hemen kaldırdım keşke yüklemeseydim tüm eklentiler gitti

Banned
15-10-2008, 21:27   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj