Firefox 3.5 RC2'yi resmi sayfasından indirin!

CHIP Online
23-06-2009, 00:11   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Mozilla, Firefox 3.5 RC2'yi resmi olarak indirmeye sundu. İndirme bağlantısı burada...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/fire ... -indirin_13512.html

Resimlerle: Birbirinden muhteşem 100 Firefox teması - 1

Mozilla, geçtiğimiz hafta Firefox 3.5 için ilk nihai sürüm adayını, yani RC1 sürümünü beta kullanıcılarının beğenisine sunmuştu. RC1'den gelen geri bildirimler sonucunda ortaya çıkan ikinci nihai sürüm adayı RC2 nihayet resmi Mozilla sayfalarında indirilmeye sunuldu. RC2'nin diğer sürümlerden en büyük farkı, FTP sunucularından değil, doğrudan Mozilla'nın kendi sayfasından indirilebiliyor olması...

Mozilla'ya göre Firefox 3.5 RC2, Firefox'un bugüne kadar yayınlanan en hızlı sürümü... Firefox 3'e göre 3 kat hızlı JavaScript performansı, dahili video ve ses oynatma, konum tabanlı sörf gibi özellikler, Firefox 3.5'in göze çarpan özellikleri. Güvenlik konusunda ise Firefox 3.5, sunduğu gizli sörf moduyla dikkat çekiyor.

Ne yazık ki RC2 sürümü henüz Türkçe desteğine sahip değil. Ancak aşağıdaki bağlantıya tıkladığınızda açılacak olan sayfada desteklenen onlarca dili görebilirsiniz. Bu diller arasında Türkçe'nin bulunmaması gerçekten üzücü...

Download: [url="http://en-us.."]Firefox 3.5 RC2[/url]

Tüm konu: Firefox 3.5 RC2'yi resmi sayfasından indirin!

Resimlerle: Birbirinden muhteşem 100 Firefox teması - 1

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Firefox 3.5 Firefox için önemli bir adım mı?

sahindertli
23-06-2009, 09:01   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

Cidden baktığımızda Tam tamına 74 adet dil çıkıyor karşımıza ve bu dillerin arasında Kürtçe bile var  ne hikmetse bir önceki rc sürümünde olduğu gibi bu sürümdede Türkçe bulunmuyor yoksa firefox bize karşı bir protesto yapıp Türkçeye boykotmu uyguluyor ve firefox'u en çok kullanan ülkeler arasında bizi ie8 yada Chrome 2.0 yemi itiyor biz bu tarayıcıları kullanıp onun yaptığı gibi firefox kullamını bekletelimmi yoksa..

Son Düzenleme: sahindertli ~ 23 Haziran 2009 10:54
HİPNOZUM
23-06-2009, 09:23   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
870 mesaj

Download adresi hatalı sanırım . Buradan İndirebilirsiniz...

Download : http://download.mozilla.org/?pro ... 2&os=win&lang=en-US

marfan
23-06-2009, 10:35   |  #4  
marfan avatarı
Taze Üye
4 mesaj

sebebi  nedir bilmem ama listede Türkçe yok ama kürtçe var anlamadım gitti

guzeltepe
23-06-2009, 11:11   |  #5  
Taze Üye
3 mesaj

ingilizcesi iyi olan arkadaşlar yazsınlar bence kürtçe bile var türkçe yok ben yıllardır ie yi açmadım bile nerdeyse acayip bozuldum bütün müşterilerime kurup herkese tavsiye ediyordum keşke iyi derece ingilizcem olsaydı çok fena bir mektup döşenirdim

msaatci
23-06-2009, 12:55   |  #6  
msaatci avatarı
Yıllanmış Üye
475 mesaj

ya ne kadar fevri yorumlar var. "türkçe yoksa artık kullanmayız", "ayıp, türkçe dil desteği yok". ne garip yorumlar yapıyorsunuz. ingilizce öğrenin. bu sayede dil öğrenmiş olursunuz. ayrıca tarayıcı ingilizce, türkçe ne fark eder? allah aşkına adres satırından başka neresini kullanıyorsunuz??

guzeltepe
23-06-2009, 15:15   |  #7  
Taze Üye
3 mesaj
msaatci
ya ne kadar fevri yorumlar var. "türkçe yoksa artık kullanmayız", "ayıp, türkçe dil desteği yok". ne garip yorumlar yapıyorsunuz. ingilizce öğrenin. bu sayede dil öğrenmiş olursunuz. ayrıca tarayıcı ingilizce, türkçe ne fark eder? allah aşkına adres satırından başka neresini kullanıyorsunuz??
ya ne fevrisi senyorumun fevri esas bir dikkatli oku biz ingilizce olmasını kızmıyoruz 74 dil var kürtçe bile var türkçe yok nedemek tir

GazI_9o9
23-06-2009, 16:19   |  #8  
GazI_9o9 avatarı
Yıllanmış Üye
1,126 mesaj

dünya üzerinde 150 yi aşkın ülkeden öğrenciler arasında her yıl çoşkuyla olimpiyatları yapılan(ki tektir) ve ingilizce gibi "zorunluluk"tan değil isteyerek öğrenilen bir dilin onlarca dil arasında ikinci plana atılması alttan alınamaz

not:: ha altı üstü bir yazılım denilebilir ama sadece bu yazılıma karşı bir tutum değildir bu.Türkçe'miz üzerindeki tüm yıpratma,sindirme politikalarına cevaptır

msaatci
23-06-2009, 16:20   |  #9  
msaatci avatarı
Yıllanmış Üye
475 mesaj
guzeltepe
ya ne fevrisi senyorumun fevri esas bir dikkatli oku biz ingilizce olmasını kızmıyoruz 74 dil var kürtçe bile var türkçe yok nedemek
tamam da bu onların suçu değil ki arkadaşlar. elbette fevri yorumlar. çok isteniyorsa birisi bu işe dahil olup projede iş yapacak. demek ki kürtler oturmuş uğraşmış. biz hazırı seviyoruz, sorun o.

msaatci
23-06-2009, 17:23   |  #10  
msaatci avatarı
Yıllanmış Üye
475 mesaj

kullanmayın o zaman ne diyim.

marfan
23-06-2009, 18:42   |  #11  
marfan avatarı
Taze Üye
4 mesaj

gerçekten çok acı bi durum liste de Kürtçe nin olupta Türkçenin olmaması.

Keras
23-06-2009, 20:45   |  #12  
Yıllanmış Üye
104 mesaj

Arkadaşlar mail attım kısa sürede cevap geldi
Türkçe sürüm zaten hazırmış ama önümüzdeki birkaçgün içinde yayınlıyacaklarmış.

İşte Resimi :

Son Düzenleme: Keras ~ 23 Haziran 2009 20:47
Mustafa Can
23-06-2009, 20:57   |  #13  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

keras sen hiç maillerine bakmıyonmu 96 + 15 = 111

gelefsane
23-06-2009, 21:58   |  #14  
Yıllanmış Üye
353 mesaj

çok da umrumdaydı sırtımdan bıçaklanmışa döndüm birde firefoxcuyuz iş türkçenin olup olmaması diil kürtcenin olupda türkçenin olmaması kafanız basmıyor mu sizin?hala gelmiş burada yok iki gün sonra yok sugun sonra cıkacak diyenler var...gerci bu türklere yapılmış ilk hakaret değil zaman zaman diğerlerinden de ihmalkarlık haberleri geliyor ya neyse hepsinin canı cehenneme...

guzeltepe
23-06-2009, 22:22   |  #15  
Taze Üye
3 mesaj
Keras
Arkadaşlar mail attım kısa sürede cevap geldi
Türkçe sürüm zaten hazırmış ama önümüzdeki birkaçgün içinde yayınlıyacaklarmış.
arkadaşım yazsaydın bir güzel bir daha kullanmıycaz diye acayip kızdım valla kaç senedir her bilgisayara kuruyoruz microsoft tan kurtulsun diye millet kürtçe ve 74 dil hazır türkçe 2 gün sonra işmi yani

Keras
23-06-2009, 22:44   |  #16  
Yıllanmış Üye
104 mesaj
guzeltepe
arkadaşım yazsaydın bir güzel bir daha kullanmıycaz diye acayip kızdım valla kaç senedir her bilgisayara kuruyoruz microsoft tan kurtulsun diye millet kürtçe ve 74 dil hazır türkçe 2 gün sonra işmi
yazcakdımda cokda şeyimde der diye yazmadım
dalgamı geçiyosunuz siz bizimle yazdım
adını duymadığımız lisanları bile yayınlamışsınız
Türklerin yok yazdım...

----
Bakıyorum Mustafa Can günlük gelen o kadar ztn :P

Son Düzenleme: Keras ~ 23 Haziran 2009 22:45
Toxic
23-06-2009, 23:48   |  #17  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj

firefoxu kaldırdım kürtce destek sunmak ha

alpbilgekagan
24-06-2009, 00:09   |  #18  
Yıllanmış Üye
111 mesaj

Değerli arkadaşlar uzun süredir bir boşluğun içindeydim. aklım yetti yeteli Türklük davası için uğraştım durdum. Son zamanlarda halkımıza bakınca yaptıklarımızın boşuna olduğunu düşünüyordum. Ama Türkçe konusundaki bu hassas yorumlarınız bei çok memnun etti. Demek ki bu milletin hala aslan gibi evlatları var. Ben bilgisayarımdan mozillayı kaldırdım. Türklüğe karşı bu kadar saldırı varken sizler gibi duyarlı insanları görmek yalnız olmadığımızı gösterdi. Hepinize çok teşekkür ederim.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN

Nicoll
24-06-2009, 00:17   |  #19  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Firefox uzun zamandır kürtçe desteği veriyer. Ancak Türkler'e karşı bir saygısızlık yapıldığı kesin.

Opera'nın'da final sürümü hariç diğer tüm sürümlerinde Türkçe desteği yok.

Özellikle batılı dik kafalı kesimde Türkler'e karşı bir tavır var. Bizi küçük görüyorlar, aşağılıyorlar.

Bizden korktukları için böyle yapıyorlar. Büyük otoriteler dünyaya egemen olmuş bir ulusu sevmez, özelliklede zayıflamaya başladığı zamanlarda. Unutmayın; büyük ağaçlardaki meyveleri alabilmek için taş atılır...

Ayrıca kullandığınız tarayıcıda kişisel bilgiler ve gizliliğinize de dikkat edin... Opera bu konuda Firefox'dan daha berbat...

Nicoll
24-06-2009, 00:20   |  #20  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

İyi ki varsınız... Teşekkürler...

alpbilgekagan
Değerli arkadaşlar uzun süredir bir boşluğun içindeydim. aklım yetti yeteli Türklük davası için uğraştım durdum. Son zamanlarda halkımıza bakınca yaptıklarımızın boşuna olduğunu düşünüyordum. Ama Türkçe konusundaki bu hassas yorumlarınız bei çok memnun etti. Demek ki bu milletin hala aslan gibi evlatları var. Ben bilgisayarımdan mozillayı kaldırdım. Türklüğe karşı bu kadar saldırı varken sizler gibi duyarlı insanları görmek yalnız olmadığımızı gösterdi. Hepinize çok teşekkür ederim.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜ

Keras
24-06-2009, 00:59   |  #21  
Yıllanmış Üye
104 mesaj
Nicoll
Opera'nın'da final sürümü hariç diğer tüm sürümlerinde Türkçe desteği yok.
Her yere yazmışsın ama birşey bildiğin yok.
Opera Beta dahil windows için kurarken benden dil seçmemi istiyor.
MacOs X Opera Build 6510 (son sürüm Türkçe)
Hadi diyelim istemedi. Opera gidip tanımadığımız 2 milyon insanı olan ülkelerin lisanlarını yayınlamıyor.
Yada insanımızın sürekli kafasına takıldığı <Kürtçe>yi yayınlamıyor.
Sadece Standart ulusal olanları yayınlıyor:
İngilizce İtalyaca Fransizca ve Çince..
Oda olmadı

burdan 9.6 için türkçeyi indirirsin olur biter.
9.6 için olan 10. sürümdede çalışıyor

Ayrıca Güvenlik konusunda dayanağın ne ?

Son Düzenleme: Keras ~ 24 Haziran 2009 01:00
sahindertli
24-06-2009, 11:32   |  #22  
Taze Üye
18 mesaj
msaatci
Tarayıcının neresinimi sağ kısmını dosya düzen geçmişini geleceğini 7 sini 24 ünü nereyi kullanıcağım bana kalmış böyle bir firma 74 dil desteği verecekse Türçede vericek kardeşim neden alterneti varken eksiğini kullanayım ayrıca ingilizce öğrenin demişsin nerede milyarlar vererek kurstamı yoksa özel eğitim yada hoca ilemi yada senmi kurs vericeksin program öğrenin demişsin sadece inglizce ilemi oluyor ozaman rusca hintçede cince hatta japoncada öğren o zaman tavsiyede bulun. ha bunların hepsini öğrenmiş olsan bile genede insanlara ingizlice öğren diye bu şekilde konuşma yetkisine sahip değilsin olamassın

cuxticom
04-08-2009, 17:15   |  #23  
Taze Üye
9 mesaj

Ne güzel işte yeni sürüm çıkıyor buna sevinmek lazım yorumlara bakıyorum sadece dikkat çekilen "kürtçe"de var bizim yok 74 dil arasında bir tek o mu göze batıyor. Bu demek ki Türkçe çeviri yapanlar geç yapıyor ırkçılık yapacağınıza firefoxun güzel taraflarını keşfetmenizi tavsiye ederim ne bileyim firefox gibi güzel yazılımlar üretelim.
Bu ülke insanımız bu şekilde olduğu sürece adam olmayacağımız kesin