Firefox 6 beta sürümü bu tarihte geliyor!

CHIP Online
02-07-2011, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Firefox 4 ve 5'le yeni tanıştık, altıncısı ise gelmek üzere! İşte beta sürümünün yayınlanacağı tarih

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/fire ... -geliyor_27821.html

Resimlerle: En iyi 25 Firefox 4 teması!

Mozilla, Firefox'un geliştirilme sürecini hızlanırmak konusundaki kararlılığını sürdürüyor. MozillaWiki'de yapılan duyuruya göre Firefox 6, 5 Temmuz 2011 tarihinde beta aşamasına girecek.

Firefox'un final sürümünün henüz yayınlandı, ancak birkaç gün sonra Firefox 6 beta aşamasına geçmekle kalmayacak, aynı gün Firefox 7 de "Aurora" adlı geliştirme aşamasına geçecek.

Mozilla, aynı geliştirme mantığını ünlü e-posta istemcisi Thunderbird'de de uyguluyor. Resmi Thunderbird blog'unda beşinci sürümde yapılacak RSS beslemeleri, ek dosya yönetimi, pencere haline getirilebilen sekmeler gibi yeniliklerden bahsediliyor.

Mozilla, Firefox için otomatik güncelleme sunmuyor ve bu tercihi kullanıcıya bırakıyor. Ancak güncellemelerin açıklardan korunmak için yüklenmesi gerekiyor. Firefox 4'den sadece üç sonra Firefox 5'in yayınlanması ile Mozila Firefox 4'e verilen desteğin sona erdiğini açıklamıştı.

Tüm konu: Firefox 6 beta sürümü bu tarihte geliyor!

İzleyin: Firefox 4'e çoklu-dokunmatik gücü!

Resimlerle: En iyi 25 Firefox 4 teması!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: 2012'ye girerken sizce kaçıncı Firefox'a ulaşmış oluruz?

firefan
02-07-2011, 19:47   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
51 mesaj

google chrome ile yarışır bu sürüm yükseltme saçmalığı ile. çok gereksiz bence ama kendi politikaları ve kendileri bilirler. benim bir firefox 3.6 ayrı bir profil üzerinden hep kurulu kalacak. normal kullandığım firefox da son versiyon olacak.

melen
02-07-2011, 21:23   |  #3  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Şu anda Aurora 6.0b2 sürümünü kullanıyorum ama afedersiniz hiç bi b... değişmemiş. Sadece yukarıda Firefox yerine "Aurora" yazıyor ve sağ tarafta da "Feedback" butonu var. Herhâlde 2012'ye kadar Firefox 19-Aurora 20'ye filan geliriz diye düşünüyorum.

sosyalik
03-07-2011, 00:24   |  #4  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

Google Chrome yapıyor bir şey olmuyor da, neden Mozilla Firefox yapınca sorun oluyor onu anlamadım.Firefox'un ve Chrome'un bu politikalarını desteklemiyorum ama aynı soru Chrome için neden sorulmadı?(Ya da soruldu da ben mi kaçırdım?):

Tartışıyoruz: 2012'ye girerken sizce kaçıncı Firefox'a ulaşmış oluruz?