Firefox 6'da bizi hangi yenilikler bekliyor?

CHIP Online
08-06-2011, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Firefox 6 yaklaşık iki ay sonra geliyor! Peki ama yanında bizlere hangi sürprizleri getiriyor?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/fire ... bekliyor_27376.html

Resimlerle: Mozilla Firefox 4, CHIP Online'ın merceği altında!

Firefox 5 henüz beta aşamasına girdi ancak Mozilla'nın yeni ve hızlı geliştirme planı sayesinde bir sonraki sürüm de denemeye hazır.

Aurora kanalı olarak adlandırılan geliştirme kanallarında sunulan Firefox 6, kullanıcılara ve Web geliştiricilerine 'gezinmede ve geliştirme ortamlarında daha iyi bir denetim ve toplamda daha yüksek performans' sağlıyor. Firefox 6'nın final sürümünün Ağustos ayında çıkması bekleniyor ancak Aurora yapısı Linux, Windows veya Mac için 'Future of Firefox' sayfasından indirilebiliyor.

İşte Firefox 6'da sunulması beklenen bazı şaşırtıcı özellikler

1. İzinler için daha fazla denetim: Firefox 6'daki yeni Veri Yönetimi Penceresi, kullanıcının web sitelerine göre gezinme verilerini, çerezleri, parolaları ve konum bilgilerini yönetmesine izin veren bir arayüz. Özellik şu an deneysel olarak sunulduğundan etkinleştirmek için adres çubuğuna about:permissions yazmanız gerekiyor.

Tüm konu: Firefox 6'da bizi hangi yenilikler bekliyor?

İzleyin: İnternet tarayıcılar hız savaşında!

Resimlerle: Mozilla Firefox 4, CHIP Online'ın merceği altında!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Firefox 6'da en çok görmek istediğiniz yenilik hangisi?

sosyalik
08-06-2011, 15:28   |  #2  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

Bence Mozilla Firefox'un tek eksiği diğer tarayıcılardan ağır durması.Onun dışında çok da eksiği olduğunu düşünmüyorum.