Firefox'a BitTorrent desteği!

CHIP Online
22-12-2008, 20:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

FireTorrent eklentisi, tüm Torrent dünyasını Firefox'a getiriyor. İndirmek isteyenler buraya...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Fire ... -destegi_10122.html

Resimlerle: Firefox'un olmazsa olmaz eklentileri

Microsoft Internet Explorer'ın hemen ardından internet kullanıcılarının ikinci büyük web tarayıcısı olan Mozilla Firefox, bilindiği gibi internet üzerinde bulunan sayısız eklentisi sayesinde kullanıcılardan büyük bir ilgi görüyor.

Opera gibi .torrent dosyalarını kendi başına indiremeyen Firefox, yeni bir eklenti sayesinde artık BitTorrent desteğine kavuşmuş durumda. FireTorrent isimli bu eklenti sayesinde artık Firefox'u kullanan kullanıcılar, torrent dosyalarını olabildiğince çabuk sistemlerine indirebilecek. Henüz Alpha aşamasında olan FireTorrent, buna rağmen tam fonksiyonlu olarak kullanılabiliyor.

Ancak herhangi bir torrent istemcisinde bulunan gelişmiş seçeneklerin FireTorrent'te yer almaması nedeniyle FireTorrent, özellikle ara sıra torrent dosyalarını sistemlerine indiren kullanıcılar için tasarlanan bir eklenti. Firefox'un Download yöneticisiyle tam uyumlu olarak çalışabilen FireTorrent, alpha aşamasında olması nedeniyle şimdilik üzerinde herhangi bir ayar değişikliği yapılamıyor.

Download: FireTorrent

Tüm konu: Firefox'a BitTorrent desteği!

Resimlerle: Firefox'un olmazsa olmaz eklentileri

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: FireTorrent'i denediniz mi? Yorumlarınız...

Fattur
22-12-2008, 20:24   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Gene opera dan çarptılar :d
Neyse buda bir gelişme...

DeePBluESeA
22-12-2008, 22:02   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
281 mesaj

valla utorrent varken bence gereksiz bu eklenti ama evet arada bier torrent indirenler için gerekli olabilir

Banned
22-12-2008, 22:25   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

utorrentense bittorenti tavsiye ederim arkadaşlar üstelik bu programda daha torrent inmeden önizleme olanağı var.ayrıca firefoxun bu eklentisi bana gereksiz geldi zaten bu işi yapan bir dünya program var bir daha ne diye eklenti kurayım ki sanki.

uGuR.uK
22-12-2008, 22:55   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

utorrent varken gerek yok pek bencede, öyle pek bi fonksiyonuda yokmuş zaten. belki ilerde(geliştirilirse tabi).

Lammoth
23-12-2008, 02:03   |  #6  
Yıllanmış Üye
178 mesaj

Ben kuramadım, kurmayı beceren var mı, mail ile dosya geldi fakat firefox ile açsam da bir atraksiyon olmadı

Banned
23-12-2008, 19:18   |  #7  
Banlandı
347 mesaj

gene bir chiponline klasiği...hiçbir işe yaramayan veya yarama potansiyeli az eklentileri tanıtarak bilinçsiz insanları firefoxtan uzaklaştırma politikası...şimdi bir adam üstteki tanıtımı görse ve ne olacak alt tarafı 7mb firefox deyip bu eklentiyle beraber firefoxu kursa 1 2 saat sonra uninstall yapar her 2sinide.sonrada gelir buraya belkide hiçbir özelliği olmayan ama 6 aydır rahat rahat kullandığı ie yi över de över...çok mu paranoyakça oldu..siz öyle zannedin gene..

kataruna
28-12-2008, 19:47   |  #8  
Yeni Üye
39 mesaj

Arkadaşlar ben firetorrent'i kurdum ama nasıl kullanıldığını anlayamadım. Rasgele bir torrent sitesine girip bir filmi indirmeyi denedim. Torrent linkine tıklayınca windows bunu hangi programla açmak istediğimi falan sordu. Yani açacak program bulamadı. Bir çok kişi için bu eklenti gereksiz olsa da benim için çok gerekli. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.