Firefox for Android yenileniyor!

CHIP Online
23-08-2013, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Mozilla'nın çok önem verdiği Firefox'un Android'e özel sürümü, yakında bu yeniliklerle gelecek!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/fir ... ileniyor_42212.html

Resimlerle: 10 alternatif tarayıcı!

Akıllı cep telefonlarındaki büyüme dünya çapında devam ediyor; bu ise kaliteli uygulamaların öneminin arttığının bir göstergesi. İnternette dolaşma işlevi, bir telefonun sunabileceği en önemli işlevlerden ve bu, masaüstü yazılımlarıyla tanıdığımız büyük isimlerin telefon ve mobil tarayıcı işine el atmaları anlamına geliyor.

Mozilla'nın masaüstünde çok popüler olan tarayıcısı Firefox, cep telefonlarında o kadar da çok tercih edilmiyor. Şirket bunu değiştirmek üzere bazı değişiklikler yapma hazırlığında. Mozilla'dan kullanıcı arayüzü mühendisi Lucas Rocha, "modernleştirilmiş" kod tabanıyla gelecek önemli değişiklerin geleceğini söylüyor. Ancak bu değişiklik, herkes tarafından görünür olmayacak.

Son kullanıcı için en önemli değişiklik, giriş ekranının "Awesomescreen" ile birleşmesi olacak. Bu sayede geçmiş, yer imleri ve Speed Dial ekranları arasında kaydırmak mümkün hale gelecek. Android'deki Firefox'u kullananlar muhtemelen büyük bir değişiklik hissetmeyecekler.

Firefox for Android'in en son "deneysel" sürümünü denemek istiyorsanız, 29 MB'lık APK dosyasını Mozilla'nın nightly web sayfasından indirmeniz gerekiyor.

Tüm Konu: Firefox for Android yenileniyor!

Resimlerle: 10 alternatif tarayıcı!

Kaynak: www.chip.com.tr