Firefox şok açıklamalara doymuyor!

CHIP Online
25-06-2009, 12:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Her gün yeni açıklama: Geçtiğimiz gün IE'yi sıtmaya benzeten Firefox yöneticileri yine konuştu.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/fire ... doymuyor_13524.html

Resimlerle: Bir bakışta Firefox 3.5 RC2

Bir yandan Internet Explorer 8, diğer yandan Chrome, Safari ve Opera ile rekabet içerisinde bulunan Firefox kullanım oranlarını arttırmaya devam ediyor. Mozilla'dan Mike Shaver, Firefox'un dürüstlük ve açıklık sayesinde kullanıcıları ile özel bir bağ kurduğunu düşünüyor. Kullanıcı tecrübesini ön planda tuttukları için giderek artan rekabetten en karlı çıkanın Firefox olacağını düşünen Shaver, son zamanlarda ortaya çıkan kullanım oranlarının da kendi görüşlerini desteklediğini iddia ediyor.

Shaver ayrıca tarayıcı endüstrisinin doğru yöne doğru ilerlemesine katkıda bulunmanın önemli hedeflerinden biri olduğunu ve var olan rekabet ortamında tüm tarayıcıların birbirlerini etkilediklerini söylüyor. "Başka insanların fikirlerini kullanmak konusunda utanılacak bir şey yok" diyen Shaver, diğer tarayıcılarda gördükleri güzel ve kullanışlı özellikleri Firefox'a uyarlamaktan çekinmeyeceklerini de sözlerine ekliyor.

Tüm konu: Firefox şok açıklamalara doymuyor!

İzleyin: Firefox ile Çin işi Web!

Resimlerle: Bir bakışta Firefox 3.5 RC2

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce başka tarayıcıların özelliklerini Firefox'a uyarlamak etik sorunlar doğurur mu?

PcMaKeR
25-06-2009, 13:52   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

sadece opera ile internet explorer tehdit oluşturuyordu yazık garibanlara.

şimdi chrome la ie 8 ciddi olarak girince işe saldırganlaştı firefox.

yakında buda başlar opera gibi dava açmaya.

cemfbalex
25-06-2009, 19:55   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
46 mesaj

Nasıl firefoxtaki sekmeler diğer tarayıcılara uyarlandırıldıysa firefoxun diğer tarayıcılardan özellikleri uyarlayabilir bunda birşey yok.Bunu sadece firefox yapmıyor,safaride operadan hızlı erişimi uyarladı herkes yapıyor yani.

Son Düzenleme: cemfbalex ~ 25 Haziran 2009 19:55
Fattur
27-06-2009, 00:20   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

cemfbalex eminmisin?
neyse tartışmayacağım gene(ilk sekmeler ff'den değil diye biliyorum ben yanlışmı biliyorum?Çalan gene ff diye biliyorum)
Başka insanların fikirlerini kullanmak konusunda utanılacak bir şey yok

Burda verilmek istenen mesaj şu:
Fikir/Bilgi hırsızlığını yaparız.Bizim için bir suç değil...