firefox sorunu

pyl2o
22-12-2008, 19:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

arkadaşlar merhaba ben asp tabanlı bır sıte yapıyorum siteyı hosta koydugumda iexplorerda hıc bı sorun yok site tam gözüküyor fakat firefox ta açtığım zaman flashda yaptıgım menu tam olarak gözüküyor ama menunun çevresi koyu gri renkle kaplanıyor ve menunun üzerine geldiğim de aşağı dogru inmesi gereken tablar gözükmuyor bu sadece firefox da oluyo bunu nasıl engellıyebılırım yardımcı olursanız cok sevınırım sımdıden herkese tesekkurler

Kigahen
23-12-2008, 23:40   |  #2  
Taze Üye
5 mesaj

Merhaba arkadaşım kullanmış olduğun kodlar firefox tarafından desteklenmediği için olabilir en son html ve css betiklerini kullanırsan sorununu çözebilirsin.

Yeni Browserlar çıktıkça kodlama standartlarıda değişiyor browser sorunları web tasarımcıların en büyük dertlerinden biri allah kolaylık versin

Hellformem57
30-12-2008, 12:16   |  #3  
Yeni Üye
42 mesaj

firefox sorunu var bu normal Internet Explorer benzemez bu daha  iyi

TechExpert
02-01-2009, 00:55   |  #4  
Yeni Üye
29 mesaj

Javascript ile tarayıcı kontrolü yaptır. Eğer FF ise bir alert() çıkart. Sitemiz en iyi Internet Explorer 5+ üzerinde çalışmaktadır gibi.İlk aşamada böyle mudahele edebilirsin.

Flash ile yaptığın bir uygulama tarayıcı tarafında bir kod yürütmediğinden istemcinin kullandığı tarayıcı bir şey değiştirmeyecektir. Senin kullandığın XHTML ve CSS kodlarını flash uygulamanın sayfa üzerinde kaymasını ve uygun gözükmemesini sağlıyor olabilir.

Tarayıcı farkının Flash ile yaptığın çalışmalarını etkileyeceğini düşünmüyorum. Arkadaşlarında dediği gibi güncel HTML ve CSS sytax'larını kullanarak bir takım problemleri çözebilirsin.

Son Düzenleme: TechExpert ~ 02 Ocak 2009 00:57