Firefox'u Formattan önce kaydetmek

buuraaa
16-05-2010, 20:20   |  #1  
buuraaa avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
54 mesaj

Arkadaşlar firefox'un sık kullanılanlarını olsun yer imlerini olsun şifrelerini kaydetme şansım var mıdır? Bilgisayarıma format atacam ve gitmesini istemiyorum?

czsss
16-05-2010, 20:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
113 mesaj

http://www.firefoxeklenti.com/fi ... rami-firefox-backup

firaristt
16-05-2010, 20:30   |  #3  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj

sık kullanılanlarının olduğu dosyayı saklayabilirsin ama şifreler sıfırlanıyor sanırım...

buuraaa
17-05-2010, 01:31   |  #4  
buuraaa avatarı
OP Üye
54 mesaj

Teşekkürler arkadaşlar Araştırıp burayada sonucu yazıcam :)

Banned
17-05-2010, 02:56   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

İki şekilde yedekleme yapabilirsiniz.

1. Sadece sık kullanılanlar ve şifreler : Bunun için firefoxu açıp Yer imleri seçeneğini tıklayıp, Yer İmlerini Düzenle seçeneğinden İçe Aktarma Ve Yedekleme seçeneğinden Yedekle seçeneğini tıklayıp kaydedilecek konumu seçmelisiniz. Sonrasında Kaydet seçeneği ve seçtiğiniz konumdaki  Bomarks.... Json adındaki dosyayı sonra yüklemek için saklamalısınız. Formattan sonra aynı menüden Tekrar oluştur seçeneğinden yedeklediğiniz bu dosyayı seçmelisniz.

2. Komple firefoxu yedeklemek : Bunun için ;

Windows 7 ve Vistada =  C:\Kullanıcılar\Kullanıcı adınız\AppData\Local klasöründeki ve C:\Kullanıcılar\Kullanıcı adınız\AppData\Roaming klasöründeki Mozilla isimli dosyalarını

Xp de =  C:\Documents and Settings\Kullanıcı Adınız \Application Data ve C:\Documents and Settings\Kullanıcı Adınız\Local Settings\Application Data  klasöründeki Mozilla isimli dosyalarını

yedekleyip formattan sonra önce firefoxu kurup sonra dosyaları aynı konumlarına geri yüklersiniz. Mozilla formattan önce yer imleriyle, şifrelerle, eklentilerle nasılsa aynen öyle açılır. Küçük not her iki klasörlerdeki dosya adlarıda Mozilla olduğu için hangi dosyanın hangi klasörden kopyalandığını karıştırmamaya özen gösterin.

gunofpower
17-05-2010, 18:28   |  #6  
Üye
69 mesaj

arkadaşım bu iş için MozBackUp adlı programı tavsiye ederim. ben çok denedim hiç hatayla karşılaşmadım. ben dunu kullanıyorum ama ne olur ne olmaz diyeüstte"khramn" arkadaşın dediği gibi yedekleme de yapıyorum. sonra bu programla tekrar yedeği yüklüyorum. sorun olursa altarnatif yedek al var ama hiç gerek duymadım

buuraaa
03-06-2010, 13:14   |  #7  
buuraaa avatarı
OP Üye
54 mesaj

Arkadaşlar dediğiniz gibi yaptım format atıcam az sonra, Modzillabackup'u kullanmayı bilior musunuz peki yedek aldım da onu nasıl aktive edicez?

oklitpi
03-06-2010, 18:18   |  #8  
Üye
63 mesaj

xmark eklentisini kullan yerimleri ve şifreleri istersen yedekler.Başka bir yerde ve başka bir bilgisayarda tekrar firefoxda bu eklentiyi kurup kullanıcı adınla giriş yaparsan sık kullanılanlara ulaşabilirsin.