Firefox'un akıl almaz açığı

halukkk
16-07-2010, 16:20   |  #26  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
48 mesaj

bu konu gereksiz uzamamış mı :)

2ZFATHER
17-07-2010, 10:48   |  #27  
Yeni Üye
24 mesaj

böyle bir açığın olacağını sanmıyorum kullanmaktan memnunum

serkanb
17-07-2010, 20:49   |  #28  
Yıllanmış Üye
136 mesaj

İyi sallıyorsunuz ha AÇıkmış firefoxta olsa olsa extra antivirüs olur onuda sizin ruhunuz duymaz :P

Onuralp Yılmaz
29-07-2010, 13:54   |  #29  
OP Yıllanmış Üye
922 mesaj
Alıntı: 16trali  
@AkyüzCan; İlk olarak; İyi ve güzel olan senin bu küçük kardeşi savunman ama herkesin her duyduğunu gerçek sanıpta burada millete ilan etmesi biraz saçma değilmi ? Ben 12 yaşında iken bilgisayarın b'si hakkında bilgim yoktu. Şimdiki çocuklar ise online rpg oyunlarından başlarını kaldırmayıp hayatlarının en güzel zamanlarını masa başında heba ediyorlar. İkinci olarak ilk mesajı okuduysan eğer "Kaynak:MRG(Malware Research Group)" olarak belirtmiş. İkinci mesajında kaynak değişerek "PC mühendisi bir akrabam var o söylüyor" oluyor. Katıksız saflıktan kastın bu çocuğun uydurma bilgiyi gerçek gibi göstermeye çalışması ve milletin cahil olmadığını farkedince 180 derece çarketmesi mi ???
Siz beni yanlış anlamışsınız :)bilgisayar mühendisi akrabam dedi.''Bende MRG den gördüm'' diye. 

Onuralp Yılmaz
29-07-2010, 13:59   |  #30  
OP Yıllanmış Üye
922 mesaj
Alıntı: Nicoll  
1- Ortaya atılan bir iddianın doğru yada yanlış olabileceğini muhakeme edemeyecek bir yaştasın. Senin için söyleyen kişinin PC mühendisi olması yeterlidir... Tabii ki bu söylediğimi doğal olarak kabullenemeyeceksin; hakılsın... Sonra sonra anlarsın sende...

2- PC mühendisi diye tabir ettiğiniz arkadaşınız  yaşınızı suistimal  eden asıl kişidir. Zira böyle bir iddia ile ancak küçük çocukları kandırabilir... Kendisi PC mühendisi sıfatıyla buraya yazsa gülünç duruma düşerdi çünki...

3- Firefox'un yavaş olduğunu iddia edenler Firefox 4 Beta'yı denesinler: http://www.mozilla.com/en-US/firefox/all-beta.html

Dünyanın en sağlam, bağımsız, güçlü ve güvenli tek web tarayıcısı Firefox'tır.

Birincisi Firefoxun yavaş  olduğunu kim söyledi?!
İkincisi Akrabam bana siteden bir haber gösterdi(yoksa bende kuru kuruya inanmamOnay)
Üçümcüsü PC mühendisi olması yetmez (yukarıda yazdığım maddeye bakarsan haber gösterdi)

Onuralp Yılmaz
29-07-2010, 14:02   |  #31  
OP Yıllanmış Üye
922 mesaj

http://www.malware-research.co.uk/
Dediğim site bu. 

Onuralp Yılmaz
29-07-2010, 14:06   |  #32  
OP Yıllanmış Üye
922 mesaj
Alıntı: AkyüzCan  
   Benin ekleyeceklerim konunun rasyonellik ya da reellik boyutundan çok- ki o konuda söylenenler fazlasıyla yeter - insani boyutunda.Sevgili Onuralp ; 13 yaşında çok büyük olasılıkla  gerçek isim soy isminle sitemize kayıt olan antalya memleketini saklamayı bir kenara bırakalım okuduğu ilk öğretim okulu resmini bile profiline koyacak kadar dürüst, yalın , şeffaf bir kardeşimiz ; Şimdi soruyorum ; çoğu kişinin yaptığı  gibi sadece bir "nick" alıp yaşına da 99 yazıp :) foruma girmek  çok mu zordu Onuralp için ? ya da yapan hiç mi yok ??
   Sevgili Onuralp yaşının da getirdiği ; kişilğinle oldukça örtüşen bir saf  (temiz) lıkla , bilgisi güvenilirliği su götürmez "bilgisayar mühendisi" tanışının kendisine verdiği "tartışmasız doğru"  bilgiyi hemen çocuk heyacanı ile bizlerle üleşmek ve de bizleride korumak istemiş yaptığı sadece bu ,  ve de  o kadar eminki güvenilirliğine; " her kaynaktan  duyduğuna inanma" türündeki bir yanıta : 
" Sen ağır laf et bişey olmaz :D.Ayrıca  her duyduğum değil ,PC mühendisi bir akrabam var o söylüyor."
diyebilecek kadar katıksız bir inancı var;
    Hangimiz o çocuk günlerimizin temiz , çırılçıplak saf dürüstlüğünü özlemiyoruz, kaçımız Onuralp ın dürüstüğünü ilerki yaşlarımıza kadar kirlenmeden taşıyabildik ki ???
    Forumdaki dileğim hep seviyeli , sevecen ve de insan onurunu zedelemeyecek bir platformu görebilmemiz. O nedenle ; lütfen biraz daha özen ,  lütfen biraz daha sevecenlik  ve de koruyuculuk.
    Bunlar bir değeri bize anımsatabildimi :) . Evet eski çocuk mahellemizdeki hani yangın "ev" li avlusunda top oynadığımız  duvarlarında " ali ayşeyi seviyoooo", Aslan FB  En büyük GS cimbom yazılı mahellemizdeki abilik kavramı değilmi..? O nedenle lütfen biraz daha abilik...
    Gerçeklerin çocuk dünyasındaki gibi saf , katıksız , yalansız olmadığını. Farelerin sadece çizgi filmlerde sevimli olduğunu bilebilecek yaşlara bedel ödeyerek  ve ne yazık ki inancı , saflığı dürüstlüğünle bu bedeli ödeyerek gelecek "O" da bu bu kaçınılmaz son.Forumdaki çoğu yaşından büyük üyeden daha aktif  ve IQ su küçümsenmeyecek sevgili ONURALP ; bu nedenle içimi burkan düzeyde eleştirilere birazda senin adına sevindim.. Ama  ne olur bu dürüstlüğünü , inancını ,temizliğini mümkün olduğunca koru ve doğru yerlere kanalize et...Seni şu anda yaralayan eleştiriler ne olur seni yıkmasın bunlar yaşamın öğretisel karşılığının bedeli unutma...
   Bir şairimizin Yaşadıklarımda Öğrendiğim Bir Şey Var adlı şiirinde tıpkı dediği gibi ;

"... Ve kederide yaşamalısın , namusluca , bütün benliğinle ;
         Çünkü acılar da sevinçler gibi olgunlaştırır İnsanı...."
   Ataol Behramoğlu
Sarfettiğiniz sözler için teşekkürler :). Ama bunlara gerek yoktu.yinede çok teşekkürlerGülümseme