firsatdolu.net/ güvenilir bi site midir

sertugrul
28-06-2011, 18:44   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

http://www.firsatdolu.net/ güvenilir bi site midir acaba kullanan arkadaşlarımız var mı ? yorumlarıyla beni aydınlatabilirler mi?

suheyl-34
28-06-2011, 22:58   |  #2  
suheyl-34 avatarı
Yıllanmış Üye
412 mesaj
Alıntı: sertugrul  
http://www.firsatdolu.net/ güvenilir bi site midir acaba kullanan arkadaşlarımız var mı ? yorumlarıyla beni aydınlatabilirler mi?
selam adas ben de ertugrul
dostum yanlıs yere konuyu acmısın burası alım satım sıtesı ılk once kardesım bunu bır hatırlatıyım
ama en dogru yerdesın ben kardesıme ıkı kelıme bırsey soyluyım benı sıtede cok ıyı bılenler var
7000 sıte guncellerdım su an 7300 oldu kardesım 80/90/2000 yıllarında sıteler cok ıyı dı
ınsanlarda ama sımdı ınterne bır suru neydıgı bılınmez adamlarla doldu bır cok ornek veırm ve
1000 sayfa adam anlatırım kardesıme ama uzatmıcam tek kelıme
SITELER SON DERECE GUVENLI (AMA ) INSANLAR GUVENSIZ OLMUS )
nedemek ıstedıgımı anladın heralde
hayırlı alıs verısler
79/dan berı hızmet ----------kaptan electronıc -----(artık emeklı )

sertugrul
29-06-2011, 11:17   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

eywallah kardeşim teşekkür ederim yaa bi konu bu kadar ii açıklanırdı forum olaylarında biras yeniyim 
sürç-i lisan ettiysem affola saol...

w7s
29-06-2011, 22:57   |  #4  
Taze Üye
5 mesaj
Alıntı: sertugrul  
Malesef o siteyi kullandık ve kazıklandık :) Tam ben de firma hakkında birşeyler yazmak için nereye yazsam diye bakınırken burayı gördüm. Siteden firmamızın bir çalışanı ayakkabı aldı ve ayakkabı yaklaşık 1 haftada geldi. Geldi ama ne geldi? Ne bir fatura ne başka bi ibare, ne de ayakkabının orjinal kutusu. Hatta  tabanınında yapıştırıcı izleri duran tamamen çakma bir ürün geldi. Zaten gelen ürünü kokladığımızda yapıştırıcı kokuyordu. Şeklini benzetmişler ama kalite 0.. 

Göndericinin kargo bilgilerinden iş yerimize çok yakın bir yerden gönderildiğini gördük. Adrese gittik ama adres olarak Beyazıtta bir otelin adresini vermişler. Neyse ki gönderi otele çok yakın olan kargo firmasından kargolanmış, oradan gönderenin telefon numarasını aldık. Ne gariptir ki kargo çalışanı numarayı KENDİ cep telefonunun adres defterinden bakarak verdi. Neyse uzatmayalım, ayakkabıyı geri verin paranızı alın falan diye mesaj attılar ama konu adli mercilere intikal ettirdim. Bu gibi insanlar ellerini kollarını sallaya sallaya bu işi yapıyorlar ya, kendilerini diğer insanlardan çoooook akıllı sanıyorlar ya o yüzden bu işin peşine düştüm.  

Konu adliyeye intikal ettiği için kişilerin ve firmaların isimlerini ve telefon numaralarını yazamıyorum. Kısmetse yarın öbür gün somut bir sonuç alacağız.

suheyl-34
29-06-2011, 23:37   |  #5  
suheyl-34 avatarı
Yıllanmış Üye
412 mesaj
Alıntı: w7s  
Malesef o siteyi kullandık ve kazıklandık :) Tam ben de firma hakkında birşeyler yazmak için nereye yazsam diye bakınırken burayı gördüm. Siteden firmamızın bir çalışanı ayakkabı aldı ve ayakkabı yaklaşık 1 haftada geldi. Geldi ama ne geldi? Ne bir fatura ne başka bi ibare, ne de ayakkabının orjinal kutusu. Hatta  tabanınında yapıştırıcı izleri duran tamamen çakma bir ürün geldi. Zaten gelen ürünü kokladığımızda yapıştırıcı kokuyordu. Şeklini benzetmişler ama kalite 0.. 

Göndericinin kargo bilgilerinden iş yerimize çok yakın bir yerden gönderildiğini gördük. Adrese gittik ama adres olarak Beyazıtta bir otelin adresini vermişler. Neyse ki gönderi otele çok yakın olan kargo firmasından kargolanmış, oradan gönderenin telefon numarasını aldık. Ne gariptir ki kargo çalışanı numarayı KENDİ cep telefonunun adres defterinden bakarak verdi. Neyse uzatmayalım, ayakkabıyı geri verin paranızı alın falan diye mesaj attılar ama konu adli mercilere intikal ettirdim. Bu gibi insanlar ellerini kollarını sallaya sallaya bu işi yapıyorlar ya, kendilerini diğer insanlardan çoooook akıllı sanıyorlar ya o yüzden bu işin peşine düştüm.  

Konu adliyeye intikal ettiği için kişilerin ve firmaların isimlerini ve telefon numaralarını yazamıyorum. Kısmetse yarın öbür gün somut bir sonuç alacağız.

degerlı kardesım ılk once gecmıs olsun dıyım
hep soyluyorum sıtelerde anlatıyorum bazı arkadaslar soyledıkmı ne o moderatorlugemı soyundun dıyen arkadaslar var ben mılletın kazıklanmamasından yanayım ama bazı arkadslar hala ters yuz konusup
duruyoryar
degerlı kardesım ınternet tarıhı basladıgından berı sıtelerdeydım hr kez bılır devamlı bu sıtede takılırım
eskıye dayanır bu sıteyle olan alıs verısımız oda soyle chıp dergısı yenı cıkmıstı daha mıllet bılgısayarın ne oldugunu bılmezdı turkıyede tesadufen bır arkadasım chıp dergının matbaasında calısmaya basladı
bak abıder sana chıp dergısı getırdım alır bakarız tabı o zamanlar comodorla basladı p-1 derken
bu gune kadar hep beraber bırbırımızı buyuttuk ve yaslandırdık ta hıkaye o gunlerden berı gelır bu yana
o gun neyse bu gunde aynı uc kagıtcılık sektoru dıgıtallestı tek farkı o karsıdakı bıraz saf gorsun adam
ısı goturur hep sıtede anlatırım genelde elden alıs verıs yapın sen parayı gonder ben malı kargolayım
dıgen adamlarla ıs yapmayın telefon -kımlık bılgılerı bunlar bos ısler adamlar 50 tane tezgah kuruyo
saglam alıs verıs ıcın elden alıp verın UYANIK OLUN
bır ornek mısal adam 3 mılyarlık bır makıne yazmıs zararına veya acıl ıhtıyactan hastalık dolayısıyla
dıye bır baslık atmıs fıat dustu demıs 750 mılyon resımlerı cekmıs 1000 tane mesajı var fıatta ne yaparsın dıye adam oltayı atmıs salam hacıyı beklıyo bunu derken once para sonra kargo demıs bıde hesap nosu cakmıs buruya kadar guzel bundan sonrası adama pm yayıyo tabı pazarlıklar falan bende adamın pesıne dusuyorum baska yerlerde baska fılımler pesınde bu sefer sekıl degısıyo hemen ama herkez takıp edemez
tabıııı neyse adamı buluyorum ılanı bu en pahalı bırsey arıyo bu sefer pahalı bır sıstem veya cep telefonu
gıbı sıstem soyle once mal kargo gelır sonra parayı yollarım obur taraftan para hesaba burdan parasız mal ıcerı ondan sonra mıllet feryat fıgan tabı sıtelerde -------- bu adam dolandırıcıdır dıye bagran bagrana
be allahın uyanıgı al basını elının arasına bır dusun yaaaaa adam 3mılyarlık malı sana 750/500 verırmı
dunyanın en uyanıgı senmısın adam ucgenı kurmus para vermeden mal alıyo satıyo
adam senı dolandırmıyorkı sen dolanıyosun adamdan almak ıcın ıste arkadaslar daha ne formuller var
bu ıslerde ve bu konuda hıc kımse asla bır sey yapamaz verılen paraların uzerıne bır bardak su ıcılır
abı tavsıyesı ( ornek cekırge 3 sıcrar 4cude ıtına ıle kafası kırılır (DOLANDIRICILARA DUYRULUR )
her keze hayırlı alıs verısler (arkadaslar bu konular ıcın her tur yardıma acık oldugumu bılırsınız soylememe gerek yok sanırım
sevgı saygılarımı sunar yanaklarınızdan operım
------------------------kaptan electronıc (artık emeklı )--------------------------------------

memjosh
30-06-2011, 01:39   |  #6  
Taze Üye
7 mesaj

Merhaba, bence kurtarabiliyorsanız paranızı kurtarmaya bakmanızda fayda var, bir yakınım güvensiz bir bir siteden yaptığı  ayakkabı alımıyla sizinle aynı durumdan muzdarip oldu. Adli mercilere şikayette bulunmasına rağmen hiç bir olumlu sonuç alamadı, parasınıda alamadığı gibi beklediği gibi çıkmayan ayakkabısını apartman görevlisine hediye etti.

Öyle sanıyorum ki büyük dolandırıcılık olmadığı sürece bu işeri pek dikkate alamıyor adli merciler. (adliyede çok fazla dava var ve mahkeme masrafları ürün bedelindne daha fazla tutacağıda bir gerçek) Bir mağazadan almadığın için ispat ve delil yetersizliği baş gösteriyor, o siteden aldığını dahi ispat edemiyorsun. Çünkü oldu ki satıcıya ulşatılar satıcının benim gönderdiğim ürün bu değil demesi dahi işin içinden sıyrılmasına neden olacaktır. Çünkü tr uzantılı resmi bir online alışveriş sitesi değil bu siteler.

Satıcılara ulaşabiliyorsan (ki sana galiba mesaj atmışlar) paranı kurtarmaya bak derim. Yoksa türkiye'de çok fazla bu konularda boşluk var.

Ancak 8-10 sene sonra tam güvenli bir sistemağı oluşacaktır.

kirbas
30-06-2011, 11:19   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
159 mesaj

internetten bile olsa aldığınız ürünü bence incelemeden teslim almayın, tutanak tutun ve mümkünse kapıda ödeme seçeneğini kullanın. Artık çoğu site bunu kullanıyor. Benimde bir kaç kez dilim yandı. Pakedi açmadan imzalıyorsunuz, içinden birşeyler eksik çıkıyor. Parayı ödüyorsunuz, günlerce bekliyorsunuz, ürün tedarik edilmeye çalışılıyor deniliyor. Vazgeçtim diyorsunuz, biz size uygun bir zamanda öderiz diyorlar. Bu bahsettiklerim de şu anda piyasada en çok iş yapan 3 site. En güzeli görüp inceleyip deneyerek yani mağazasından almak, muhatap olacağınız kişiyi, firmayı görmek.

memjosh
30-06-2011, 12:35   |  #8  
Taze Üye
7 mesaj

w7s mesajına istinaden;

Bu siteyi inceledim, zaten sanalpost, havale vs. gibi bir şekilde ödeme alamdan sadece kapıda ödeme sistemiyle gönderi yapan bir siteymiş. 
Yani daha kargo size geldiği zaman, ürün içeriğini kontrol edip teslim alınabiliyor ve ürün beğenilirse ürün bedeli ödeniyor. w7s isimli arkadaşım, siz ürünü beğenip teslim almışsınız gibi oluyor, esasen bekmedeğini kalitede bir ürünü hiç teslim almadan gönderebilirdiniz. Keşke bu şekilde yapsaymışsınız.
Bu şekilde hiç bir zaman ve moral kaybınız olmayacaktır. Bence satıcıya tekrar ulaşabiliyorsanız ürünü iade edip paranızın iadesini talep etmelisiniz, bu şekilde zarar etmeden işlem sonuçlanacaktır. Zararı olan satıcı olacaktır, çünkü gönderirken ve iade alırken 2 kez kargo ücreti ödemek zorunda kalacaktır.

kirbas
30-06-2011, 13:34   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
159 mesaj

kapıda nakit alıyor ve iade-değişim kargo ücreti alıcıya aittir yazmış.

memjosh
30-06-2011, 15:36   |  #10  
Taze Üye
7 mesaj

Mesaj attım siteye, beğenilmeyip teslim alınmdadığı takdirde zaten kargo direk olarak kendilerine geri dönüyormuş ve onlara fatura ediliyormuş kargo ücreti. Sadece teslim alınan siparişlerde sonradan beğenilmeme v.s gibi durumlarda alıcı kargoyu ödüyormuş.

w7s
01-07-2011, 08:08   |  #11  
Taze Üye
5 mesaj

yahu adamlar orjinal ürün satmıyorlar diyorum, fatura bile göndermiyorlar diyorum, ürün alakasız bir kutu içinde geliyor diyorum siz hala beğenmezsen geri verebiliyorsun diyorsunuz.

ürün çalışanımızın evine teslim edilmiş. ailesi ne anlasın ürün orjinal mi sahte mi? zaten aldığımız ayakkabının orjinal üreticisi olan firmanın  avukatlarıyla da irtibattayız.   sonuç alamazmışım, bekleyin bakalım neler olacak :)

Son Düzenleme: w7s ~ 01 Temmuz 2011 08:24
memjosh
01-07-2011, 14:35   |  #12  
Taze Üye
7 mesaj

Sizi anlıyorum, bir yola çıkmışsınız ama Türkiye'de bu sorunla ilgilenecek sonuçlandıracak bir mekanizma yok, zaman kaybı ve eğer ayakkabı kullanılmayacak ise para kaybı ile karşılaşacak bu ürünü satın alan çalışanınız.

Markalar eğer yaptırım yapabiliyor olsalardı kadıköy, eminönü, sikeci ve bilimum bu tip yerlerde bu tip ürünleri alalen satan mağazalar olmazdı, buradan anlayabiliyoruz ki bunu engellemek, ceza almalarını sağlamak mümkün olmuyor, çünkü aynı dükkan ve iş yerleri 10 yıllardır aynı yerlerinde satış yapmaya devam ediyor. Markalar tek tek satan yerine bunun kaynağını, büyük tedarikçi-üreticiyi bulup ceza uygulatamıyor.

Bahsettiğiniz siteye girdim ve inceledim, zaten fiyatları orjinal ürün olmayacak derecede ucuz ve kargo ücretinide site kendisi ödüyormuş. Buradan dahi ürünün orjinal olmadığı mantıken anlaşılabiliyor, bu ndenele hata birazda size oluyor. Hiç kimse esas üreticisinden %75-80 oranında daha ucuz ürün satamaz, bu bir gerçek, bu nedenle mantık yürütüp bu çerçevede internetten alışveriş yapmalı yada bu tip bir ürün geleceğini  bilerek alışveriş yapılmalıdır.

Bu site yurtdışı bir site sonunda tr uzantısı yani resmiyeti yok, bunlar dahi önemli bir kıstas, hiç bir yaptırım yapabileceğinizi sanmıyorum, yakın bir arkadaşım avukat, kendisinede bu tip durumları sordum, sonuçlanamayacak takibi olamayacak davalar olduğunu söyledi. Satıcının benim gönderdiğim üürn bu değil demesi dahi işin içinden sıyrılmasına neden olur, çünkü elden almadığınız bir ürün.

Ben paranızı alabiliyorsanız almanızı öneriirim, daha mantıklı bir yol bulamıyorum.

Saygı ve sevgi ile.

w7s
01-07-2011, 20:21   |  #13  
Taze Üye
5 mesaj

Zaten öyle bir siteden alışveriş yapacağını bilsem baştan müdahele ederdim de, ben olaya sonradan dahil oldum. ben de ürünü geri verip parayı alma taraftarıydım ama karşı tarafla telefonla olan görüşmemizde bana kendini "yemci" olarak tanıtması ve dalga geçmesi sinirimi bozdu. bir de şimdi bütün bildiklerimi buradan yazamadığım için durum bizim açımızdan iç açıcı gözükmüyor farkındayım. fakat kişisel araştırmamda bir çok delile (kişilerin kimlik ve adres bilgileri, sahtecilik vergi kaçakçılığı vs) ulaştım merak etmeyin. ayrıca desteğiniz için de teşekkür ederim. başkaları mağdur olmasın diye  konuyu burada dile getirdim.

memjosh
02-07-2011, 22:46   |  #14  
Taze Üye
7 mesaj

Daha önceki mesajlarınızda satıcı firmanın size para iadesi yapabileceğini ilettiğini yazmışsınız, arada bir çelişkili durum var sanırım.
Doğru kişilerle temasa geçtiğinizden emin olarak hareket etmenizde fayda görüyorum, bu şekilde sonuçlanamayacak adli takiple karşılaşacağınıza paranızı iade almanız en mantıklı çözüm olarak gözüküyor. Daha önce de belirttiğim gibi ne devlet nede matrkalar replika ürün satışlarına tek tek satan satıcılar bazında yaptırım yapmıyor, sadece imalatçıları yada bu ürünleri çin gibi uzakdoğu ülkelerinden illegal yollarla geçirenleri ( oda toplu ve stoklu delil olduğu sürece) hedef alarak yaptırım uygulayabiliyor.

Yoksa taksim, beyazıt, eminönü, şişli, bakırköy, kadıköy gibi yertlerde yılardır bu ve bunun gibi ürünleri satan mağazalara gerekli yaptrımları uygular bu tip ürünlerin satışını engelleyebilirlerdi, ama gözüken o ki bu konuda çok büyük bir boşuk var yada perakendecilerle uğraşmak istemiyorlar. 

Tekrar satıcı ile iletişime geçmeniz para iadenizi sonuca kavuşturacağına inanıyorum.

w7s
06-07-2011, 02:20   |  #15  
Taze Üye
5 mesaj

Çelişki nerede ya da neyi kastettin tam anlayamadım ama, telefona çıkan kişi şaklabanlık yaptığında hakkımı yasal yollardan arayacağımı söyleyip telefonu kapattım. Daha sonrasında  ürünü kargoya geri götürdüğümde para iadesi alabileceğimizi sms ile ilettiler. Sonrasında ben de onlara insanları dolandırmanın bu kadar kolay olmayacağını buna devam edemeyeceklerini ilettim. Neyse, bu kadar bilgi edinip ilerledikten sonra para falan umrumda değil.  Ben onlara çok güzel bir kapak hazırlıyorum. Zamanı gelince kapatırız inşallah ;)

memjosh
06-07-2011, 02:37   |  #16  
Taze Üye
7 mesaj

Bunu söylerken şunu kastetim, dalga geçtiklerini söyledğiniz kişler niçin size sonradan para iadesi yapalım desinler ? (normal şartlarda bu tip davranışta buluna kişiler sonradan geri adım atmazlar) Doğru kişilerle temasa geçtiğinizden eminisiniz, aynı tel numarasından mı bu konuşma ve masajlaşmalar oldu? Belkide ilk etapta doğru kişilerle temasa geçemediniz ! Bu anlamda çelişkili bir durum olduğunu düşündüm. 

Konuyla ilgili ilerleme durumunuzu sıklıla bildirirseniz takip edenlere bu tip durumlarda ne yapmaları gerektiğini konusunda filkir vermiş olursunuz.

kral-turk
06-07-2011, 13:17   |  #17  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar ben  o siteden siparişi verdim tam 6 gün içinde geldi + ayyakkabılar orjinal degil :( geri iyade yapmak istiyorum nasıl yapabilirim  ..

memjosh
06-07-2011, 18:16   |  #18  
Taze Üye
7 mesaj
Alıntı: kral-turk  
Arkadaşlar ben  o siteden siparişi verdim tam 6 gün içinde geldi + ayyakkabılar orjinal degil :( geri iyade yapmak istiyorum nasıl yapabilirim  ..
Sitede bulunan iletişim mail adreslerinden durmunu iletmeye çalışmalısın. Ben inceledim 2 adet mail adresleri var bunlar [email=onlineshop@firsatdolu.net]onlineshop@firsatdolu.net[/email]
[email=iade50@firsatdolu.net]iade50@firsatdolu.net[/email]  buradan iade etmek ve paranızı geri almak istediğinizi iletmeye çalışın. Gelecek cevaba göre hareket etmeniz doğru olacaktır. Bunun haricinde biz ne söylesek boş kalır.

Son Düzenleme: memjosh ~ 06 Temmuz 2011 18:25
w7s
11-07-2011, 20:52   |  #19  
Taze Üye
5 mesaj
Alıntı: memjosh  
Bunu söylerken şunu kastetim, dalga geçtiklerini söyledğiniz kişler niçin size sonradan para iadesi yapalım desinler ? (normal şartlarda bu tip davranışta buluna kişiler sonradan geri adım atmazlar) Doğru kişilerle temasa geçtiğinizden eminisiniz, aynı tel numarasından mı bu konuşma ve masajlaşmalar oldu? Belkide ilk etapta doğru kişilerle temasa geçemediniz ! Bu anlamda çelişkili bir durum olduğunu düşündüm. 

Konuyla ilgili ilerleme durumunuzu sıklıla bildirirseniz takip edenlere bu tip durumlarda ne yapmaları gerektiğini konusunda filkir vermiş olursunuz.

haklısın, sonradan bana mesaj gönderen numara ile benim telefon ettiğim numara  farklı. iyi güzel de bana mesaj gönderen kişi, hiç bir kimlik bilgimi bilmeden ve kimseyle paylaşmadığım numaramı anında nereden buldu? bunlar  %100 birbiriyle aynı insanlar.  kimse ilgilenmez dediğin konu için bi çok yeri, hatta gerekli kanun düzenlemesi için bi kaç vekili bile harekete geçirdik. hepsi sağolsunlar, az kaldı bundan sonra bu tip olayların anında önüne geçilecek. 
kral_turk eğer sadece paranı kurtarmak istiyorsan kargoyu aldığın firmayla irtibat kur.  onlar göndericiye ulaşıp durumu anlatsınlar. eğer bir cevap alamazsan bana özel mesaj at yardımcı olmaya çalışırım.

melcan
03-08-2011, 14:47   |  #20  
Taze Üye
1 mesaj

bana sitenşn telefon numarasını veririmisiniz ben eşime ve oğluma almıştım :( ama malesef gösteremedim bile geri aide etmem lazım maillerime cevap bile vermiyolar

ketaness
14-08-2012, 23:19   |  #21  
Taze Üye
2 mesaj

bende fırsatdolu.net den aldığım diesel saat sahte çıktı. sizin gibi yasal işlem başlatmak istiyorum. mail adresim ketaness@hotmail  bana bu adamların telefon numarasını verirseniz sevinirim.

ketaness
14-08-2012, 23:23   |  #22  
Taze Üye
2 mesaj
yahu adamlar orjinal ürün satmıyorlar diyorum, fatura bile göndermiyorlar diyorum, ürün alakasız bir kutu içinde geliyor diyorum siz hala beğenmezsen geri verebiliyorsun diyorsunuz.

ürün çalışanımızın evine teslim edilmiş. ailesi ne anlasın ürün orjinal mi sahte mi? zaten aldığımız ayakkabının orjinal üreticisi olan firmanın  avukatlarıyla da irtibattayız.   sonuç alamazmışım, bekleyin bakalım neler olacak :)

bana yardım ederseniz sevinirim. [email]ketaness@hotmail.com[/email]  bu adamların tel. numarasını msj atarsanız sevinirim. resmen dolandırıldım diesel saat aldım bi gece gaflete düşüp sipariş ettim hiç araştırmadan. yardım ederseniz sevinirim.. izlediğiniz yol hakkında bana bilgilendirici bir mail atarsanız sevinirim.