Fl Studio ve Asio4all Sorunu

Ozanyalcin50
28-05-2010, 17:14   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
28 mesaj

Öncelikle herkese selam arkadaşlar konunun başlığında da belirttiğim gibi Fl studio programında Asioall yazılımı hakkında bi sorunum var Fl Studio yu Açıyorum Options tan audio sekmesine tıklıyorum orda birincil ses sürücü Realtek Creative ve Asioall olarak 4 seçenek gösteriyo. Asio4all ile ses kartımı kullanmak istediğim için Asioall ı seçiyorum ardından asioall penceresi açılıyo orda realtek ve Creative olarak 2 seçenek gösteriyo Realtek i seçtiğim zaman ses geliyo ama creative i seçtiğimde bir türlü ses alamıyorum. Normal müzik dinlerken hiçbi sorunum yok ama asio4all la müzik yapmak istediğimde olmuyo :(

Kulaklığı Ses Kartının bütün yuvalarına takıp denedim
Asio4all ı 2 kere silip tekrar yükledim
Denetim Masasından ses ayarlarının hepsini denedim

panda34
28-05-2010, 18:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj

Asio ne için gerekiyor, asio uyumlu midi klavyen mi var?
Ben de FL Studio ile uğraşıyorum, Sinn7 Komodor25 midi klavyem var.
ama çok fazla gecikme yaptığı için canlı kayıt yapamıyorum, anca midi klavye ile deneme yapıp, mouse ile tek tek tıklayarak yazıyorum melodileri. Reason 4 programını da kurdum çalıştırdım, onda da var klavye gecikmesi, kışa doğru M-Audio midi klavye alıcam o belki daha iyi olur, belki de ses kartı onboard olduğundandır sorun pek sanmıyorum ama.

Ozanyalcin50
28-05-2010, 19:47   |  #3  
OP Yeni Üye
28 mesaj

Yok onboard değil midi klavye de kullanmıyorum ya işte beat falan yapıyorum parçalarıma.. bundan bi kaç ay öncesine kadar bi sorun yoktu format attım programı falan herşeyi tekrar yükledim böyle oldu..

bethere4you
28-05-2010, 20:40   |  #4  
Üye
65 mesaj

fl studio.biz sitesine yazsana bu problemi kaç kişi burda fruity loops ile ugrasıyor sanki ...

Ozanyalcin50
28-05-2010, 21:37   |  #5  
OP Yeni Üye
28 mesaj

Sitenin kalitesine güvendiğim ve her sorunuma cevap bulduğunu düşündüğüm için buraya yazdım arkadaşm ilgin için teşekkür ederim..