Flash belleği Ram Olarak Kullanma

Mustafa@PC
15-01-2009, 22:24   |  #1  
Mustafa@PC avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Evet arkadaşlar bir program sayesinde xp de vistada olduğu gibi readyboost özelliğini kullanabiliyorsunuz yani flash belleğinizi ram olarak gösterebilirsiniz...Benim analdığım kadarıyla program flash belleğin kapasitesini önbellek için kullanıyor bu da doğal olarak ram artışı sağlamış gibi oluyor.Program her xp açılışı için 4 saat olarak kullanılabiliyor:

Beğendim

bwhiteb
15-01-2009, 22:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,354 mesaj

Güzel paylaşım ama bir sorum olacak malum flash bellek bu tak çıkar yapılabiliyor mu yani mesela başka bir bilgisayara veri taşımak için kullandık tekrar taktıgımızda aynen devam mı yoksa flash belleği bilgisayara sabitliyoruz muBeğendim

waybe
15-01-2009, 22:47   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,376 mesaj

yok arkadaşım benim bildigim kadarıyla usb yi cıkardıgın an ram olayı gidiyor usb ye veri yükledikten sonra ram olarak kullandıgın pc ye taktıgın zaman gene verilerini aktarmak için kullana biliryon

Mustafa@PC
15-01-2009, 22:51   |  #4  
Mustafa@PC avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Dostum güzel yorumun için saol...sorunun cevabına gelince flash belleğini program etkin hale getirior eğer çıkartırsan onu görmez yani program çalışmamış olur ama eğer tekrar takarsan ve etkin hale getirirsen tekrar çalışır....