Flash Bellek Dolu Ancak Dosyalarım Görünmüyor

StyleALP
26-05-2009, 15:14   |  #1  
StyleALP avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,601 mesaj

Sayın CHIP Online Yönetici ve User 'leri...

Dün arkadaşıma dosya atması için verdiğim Kingston 8 GB 'lik Flash Bellek içine arkadaşım dosya attı ve ertesi gün bana verdi. Flash 'ı bilgisayarımda görüntülerken aniden klasör içindeki dosyalar kayboldu ve bomboş bir bellek ortaya çıktı. Flash Belleği almadan öncedende arkadaşıma yüklemesi için oyun atmıştım ancak flash bellek içinde hiçbir dosya olmadığını söylemiş ancak kalan bellek de kullanılan yer olduğunu görmüştü. İşte o karşılaştığımız dolu ancak gözükmeyen flash bellek içindeki dosyalar. :) Nasıl halledicez ? Bilgilerinizi paylaşarak en kısa sürede bu sorunu çözmeyi umuyorum.

Iyı GunLeR...

Süleyman.
26-05-2009, 15:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Sorununuzun sebebi büyük ihtimalle FAT32 olarak flaş diskinizi biçimlendirmeniz. FAT32 sistemi 4 GB'tan fazlasını kullanamıyor diye okumuştum. Çözüm konusunda bir fikrim var ama yapılabilecek son şey tabi. Bakalım, belki kolay bir yolu vardır...

coal
26-05-2009, 15:32   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

belki de virüs kapmıştır?

hiç dosya gorunmuyor,bu dosyalar gizli olabilir mi?

eltahir
Sorununuzun sebebi büyük ihtimalle FAT32 olarak flaş diskinizi biçimlendirmeniz. FAT32 sistemi 4 GB'tan fazlasını kullanamıyor diye okumuştum. Çözüm konusunda bir fikrim var ama yapılabilecek son şey tabi. Bakalım, belki kolay bir yolu vardır...

fat yerine ntfs geçiş için bu yazı  kullanılabilir.

fakat burda sorun  bu dosyalar nasıl çıkarılır,kurtarılır?

Son Düzenleme: coal ~ 26 Mayıs 2009 15:59
StyleALP
26-05-2009, 21:05   |  #4  
StyleALP avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,601 mesaj

İçindeki dosyaları sorunsuz bir şekilde bilgisayarıma nasıl geçireceğim ya. :(

StyleALP
28-05-2009, 15:36   |  #5  
StyleALP avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,601 mesaj

Arkadaşlar NTFS geçirdim ancak gene aynı sorun dosyaları içine atıyorum kabul ediyor ama dosyalar flash bellek içinde görünmüyor.

StyleALP
28-05-2009, 15:40   |  #6  
StyleALP avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,601 mesaj

+ Arkadaşlar flash bellek 'i takınca ben ve arkadaşımda sistemde oldukça yavaşlama ve dosya ve klasörlere erişmede sorunlar çıkıyor. Kesin virüs olduğu kanısına vardık. Yalnız şimdi bu virüsü oradan nasıl çıkarıcağız ? :)

istanblue
29-05-2009, 10:37   |  #7  
Taze Üye
5 mesaj

slm flaşh belleği biçimlendirirsen virüs mirüs kalmaz ama içindeki veriler kaybolur.birde  şu var flash belleği pc ye taktıktan sonra işin bitince öle lap diye cıkarma.o arada cekersen verilerin kaybolabilir.ekranın sağ altında donanımı güvenle kaldıra tıkla karşına cıkan kutuda kigstona tıkla aygıtı güvenle kaldırabilirsiniz yazızı gelince usb den cek sanırım yararlı bir cevaptır inşallah

keshkesh
29-05-2009, 10:41   |  #8  
keshkesh avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
910 mesaj

arkadasım

baslat>>çalıştır a CMD yazarak CMD yi aç

gelen dos ekranına şunları yaz

taskkill /im explorer.exe /f
x:
del autorun.inf /a /f
del *.com /a /f
del *.bat /a /f
del *.cmd /a /f
attrib -s -h -r *
explorer.exe x:

burada x: yerine flash diskin harfini yazman gerekiyor

bir de flash disk takılı iken combofix adlı program ile bi tarama yap... ve arkasından güncel bir antivirus programı yükle

Son Düzenleme: keshkesh ~ 29 Mayıs 2009 10:43
keshkesh bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
AyPrensii
29-05-2009, 16:30   |  #9  
AyPrensii avatarı
Yıllanmış Üye
747 mesaj

http://www.gezginler.net/modules ... d=combofix&lid=7011

temizLemeni Öneririm.

kaan kaan türk
12-11-2009, 12:22   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

ÇÖZÜM ŞU   KİNGSTON BELLEĞİN DOSYA BİÇİMİ FAT32   SEN BUNU  FAT  YAPACAKSIN SORUN ÇÖZÜLECEK İNŞALLAH.
NASIL YAPACAKSIN: BELLEK  BÜYÜK İHTİMAK F  DİYE GÖZÜKÜR  YADA BAŞKA HARF DE OLABİLİR  BU DİSKE SAĞ TIKALAYARAK BİÇİMLENDİR  DEDİKTEN SONRA DOSYA BİÇİMİNİ FAT OLARAK İŞARETLE  VE BİÇİMLENDİR  BYYYY

bionder
01-03-2010, 13:53   |  #11  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1 mesaj

aynı sorunu bende yaşadım ve işe yaradı...
O dosyaları görebilmek için birde
Klasör Seçenekleri --> Görünüm --> Korunan işletim sistemidosylarını gizle seçeneği var onun işaretinin kaldırarak deneyin, görünür.

bionder bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 3 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
contorium
24-09-2010, 04:02   |  #12  
Taze Üye
1 mesaj

ÇÖZÜM BUDUR BEYLER.Teşekkürler bionder =)

"aynı sorunu bende yaşadım ve işe yaradı...
Klasör Seçenekleri --> Görünüm --> Korunan işletim sistemidosylarını gizle seçeneği var onun işaretinin kaldırarak deneyin, görünür."

Carmadon
31-03-2011, 15:13   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar ben geçici bir çözüm buldum.

klasör ismini hatırlıyorsanız

örnek: F:/ÖRNEK yazın adres çubuğuna o klasörü açıyor sonra o klasördekileri kopyalayıp belleği biçimlendirebilirsiniz.

Diğer oldu denilen çözümü denedim ancak bende işe yaramadı.

Carmadon bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
lokman6334
03-07-2012, 18:49   |  #14  
Taze Üye
1 mesaj

evet arkadaşlar size önerebileceğim en kolay yöntem masaüstünüzü   WİNRAR ile gösterin.fakat o dosyayı başka yere atarsanız yine gözükmeyecektir.bu yöntem dosyalarınızı kurtarmanız için en ideal yöntemdir.  eğer işe yararsa bir teşekkür yeter.Sinsi

mesut61
14-10-2012, 15:10   |  #15  
Taze Üye
2 mesaj

Aynı sorun bende de vardı çözümünüz için çok teşekkür ederim. :D

nicolascage
23-03-2013, 10:01   |  #16  
Taze Üye
1 mesaj

Masa üstüne winanrar dosyası acin 1 tane sonra içine girin backspace tuşunu kullananarak bilgisarımdan flash belleginizi bulun ardından içine girin  devamında yapmanız gereken flash bellekte bulunan klasorlerinizinin içindekileri taşımak klasorleri taşırsanız yine görünmez olacaktir sonra Flash belleginizi biçimlendirebilirsiniz.

balabayt
11-04-2013, 11:18   |  #17  
balabayt avatarı
Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: bionder  
aynı sorunu bende yaşadım ve işe yaradı...
Klasör Seçenekleri --> Görünüm --> Korunan işletim sistemidosylarını gizle seçeneği var onun işaretinin kaldırarak deneyin, görünür.

Bende işe yaradı.. Çok teşekkürler bionder.. ;)

kolega35
26-05-2013, 13:30   |  #18  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2 mesaj

Arkadaşlar,bir çok kişini başına gelmiştir. USB bellek gibi depolama aygıtlarında klasörler olduğu halde bu klasörleri değişik isimlerle adlandırılan bir virüs( Sality,Amvo,autorun,exe virüsü gibi) yüzünden göremeyiz.USB belleğin içi boş gibi görünür ama özelliklerinden baktığımızda belleğin dolu olduğunu görürüz. Bu virüsün bir başka özelliği de şudur: USB bellekte bulunan tüm klasör adlarından ve dosya adlarından exe uzantılı dosyalar oluşturur.Artık bir çok antivirüs programı tarama yapıldığında bu virüsü temizliyor fakat gizlemiş olduğunuz klasörlere ulaşmanız için bir çok işlem yapmanız gerekiyor.Örneğin denetim masasından klasör görünümü seçeneklerinden" Gizli dosyaları göster" ve "korunan işletim sistemi dosyalarını göster" seçeneklerini işaretlediğinizde klasörlar açık sarı renkli görünüyor. Faka bu klasörlerin özelliğini gizli olmaktan kurtarmak için oldukça uzun süren işlemler yapılıyor.FreeCommander adlı ücretsiz program sayesinde klasörlerinizin özelliklerinden gizli olma durumlarını kolayca değiştirebiliyorsunuz.Program şu şekilde kullanılıyor:Programı açtığınızda hangi sürücüde değişiklik yapmak istiyorsanız işaretliyorsunuz ve "shift+enter" tuşlarına basıyorsunuz.

Daha sonra program penceresini sağ tarafında öznitelikleri ayarla şeklinde bir kısım var. Burada "Gizli" ve "Sistem" yazan yerlerdeki işaretleri kaldırıp Tama tuşuna bastığınızda artık klasörleriniz normal olarak görünür hale geliyor.Programı buradan yüklemek isterdim ancak dosya ekleme kısmı göremediğimden yükleyemiyorum. İnternette arama motorları ile kolayca bulabilirsiniz.

kolega35 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 2 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
cinereo lupus
14-09-2013, 19:35   |  #19  
Taze Üye
1 mesaj

Teşekkürler kolega35. Sorun çözüldü.

murat5038
14-09-2013, 23:58   |  #20  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
Alıntı: cinereo lupus  
Teşekkürler kolega35. Sorun çözüldü.

Virüsü silmeden sorun çözülmüş sayılmaz.

mkocabay
27-09-2013, 07:28   |  #21  
Taze Üye
2 mesaj

( %100 çalışmaktadır . ) şimdi ilk olarak görünmeyen dosya nerede ise onun olduğu yere bir winrar archive ekliyorsun ( sağ tık yapıp ekle kısmından yapabilirsiniz . ) sonra winrar archivini açıyorsunuz ordaki boş yere sağ tık yapıp dosyayı göster diyorsun ve görünen yada görünmeyen tüm dosyalar ortaya çıkıor ...

mkocabay
27-09-2013, 07:30   |  #22  
Taze Üye
2 mesaj

( %100 çalışmaktadır . ) şimdi ilk olarak görünmeyen dosya nerede ise onun olduğu yere bir winrar archive ekliyorsun ( sağ tık yapıp ekle kısmından yapabilirsiniz . ) sonra winrar archivini açıyorsunuz ordaki boş yere sağ tık yapıp dosyayı göster diyorsun ve görünen yada görünmeyen tüm dosyalar ortaya çıkıor ...

mirzal21
08-03-2015, 18:03   |  #23  
Taze Üye
5 mesaj

yapmanız gerekenler: Başlat'a tıklayın Çalıştır üzerine şu kodu yazın cmd siyah bir pencere; (Komut İstemi) açın ve aşağıdaki komutu yazın. (Önemli not: Burada flash diskinizin G: sürücüsü olarak çalıştığını varsaydım, siz bunu Bilgisayarım'dan kontrol edip, değiştirebilirsiniz.)

attrib -h -r -s /s /d i:\*.*

burada i yazdığım flash belleğin benim bilgisayardaki atanmış harfidir. sizde bu d e f vb olabilir.
Ardından "Enter"a basın. yanıp sönen imlecin bi alt satıra inmesini bekleyin. alt satıra inince flash belleğinize gidin, ve orada oluşan isimsiz klasöre girince dosyalarınızı görürsünüz.

yapamayan arkadaşlar teamwiever ile yardımcı olabilirim. özelden ulaşabilirsiniz.

Ben yine yapamadım diyenler için ise başka bir yol:

Usb belleğinizi temiz virüs programı olan ve güncel bir bilgisayara takın. Bilgisayarınızdan klasör seçeneklerinden görünüm sekmesinden önce gizli dosya klasör gösteri seçin,

Ardından korunan işletim sistemi dosyalarını gizle seçeneğinin başındaki seçim işaretini kaldırın.

Tekrar usb belleğiniz içine gelin orada bir kaç dosyanın olıştığunu göreceksiniz. en üstte bulunan flash bellek resimli dosyaya tıklayın. ve karşınıza bütün dosyalarınız olduğu gibi gelir. bilgilerinizi bilgisayarınızın başka bir bölümüne kopyalayın.