flash bellek dosyaları eksik ve bozuk kopyalıyor

tayfunsg
19-02-2015, 23:28   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

Merhaba arkadaşlar. çinden malum siteden hem denemek (ilk defa yurt dışından alış veriş yaptım) hem de ucuz diye bir flash bellek alayım dedim (128 gb). flash geldi ama sorunlu. pc normal şekilde flashı görüyor ama içine dosya attığımda ya eksik kopyalıyor ya da hatalı. bazende normal kopyalıyor ama fakat söküp tekrar taktığımda kayboluyor. bunu düzeltebilecek bir yöntem ya da program var mı yoksa çöp mü. çalışırsa çok sevinirim sonuçta 128 gb çok lazım olacak. çalışmazsa da sağlık olsun Allahtan çok para vermedim.

mehmet_93
19-02-2015, 23:54   |  #2  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
593 mesaj

Ne yazıkki çöp. İki ihtimal var 1. flash 2-4-8 gb a kadar olan dosyaları sağlam tutup sonrasını bozuyor olabilir. 2. Bütün dosyaları bozuyor olabilir. Sebebi ise şöyleki adamlar küçük kapasiteli bi flashı alıp program yardımıyla 128 GB gibi gösteriyorlar. Malum gerçek boyutunu aşınca veya zaten yazılım destekli bi kapasite olduğundan veriyi taşıyamıyor ve bozuyor. Yapabilceğiniz bir şey yok ne yazıkki. Bu arada nerden ve nasıl aldğınızı belirtirseniz de bende bilgilenmiş olurum. Bu çinden alışveriş olayını hep merak etmişimdir :) kargo falan nasıl oluyo veya satıcıyla anlaşma.

tayfunsg
20-02-2015, 01:17   |  #3  
OP Yeni Üye
38 mesaj

aliexpress'ten aldım. free shopping yani ücretsiz kargo ile. gittigidiyor gibi düşünün. parayı yatırıyoruz kk ile sonra ürün bana geliyor onaylıyorum para onun hesabına geçiyor.

bir program indirdim hataları düzeltiyomuş. boyut 2 gb düştü :D şaka gibi.

Son Düzenleme: tayfunsg ~ 20 Şubat 2015 01:20
mehmet_93
20-02-2015, 09:12   |  #4  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
593 mesaj

Yine iyiymiş 512 mb lık flash a yapanlarda var sizinkini 2 gb lık a yapmışlar hiç yoktan 2 gblık flasınız oldu :D Kargo ne kadar sürdü acaba asıl problem olan bu :)

mehmet_93 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
tayfunsg
20-02-2015, 12:06   |  #5  
OP Yeni Üye
38 mesaj

20 gün falan sürdü ama kargo şirketi çok önemli.   China Post Ordinary Small Packet Plus adlı kargodan bir türlü gelmedi. birde nerede olduğunuda göremiyorum chine air mil diye bir kargo var 20 günde getirdi. 20 gün olduğuna bakma adamlar 12-13 güne türkiyeye getirdiler. ptt sağolsun izmirden kuşadasına 1 haftada getirdi.