Flash Bellek Sorun Düzeltme Programı

Navy Seal
07-06-2009, 16:22   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

Herkese merhaba, elimde 2GB lık bir flash bellek var. Kendi bilgisayarımdan attığım dosyalar hatasız olarak flash belleğe yollanıyor. Ancak flash bellekten dosyayı almya kalkıştığımda ise windows "Artıksal Döngü Verisi" uyarısı veriyor ve dosyam tamamen kullanılamaz hale geliyor. Bu sorunu düzeltebilecek bir flash bellek programı var mı?

Notlar:
-Windows XP SP2 kullanıyorum

-Dosya ve Videolarımı aktarırken bu sorunla karşılaşıyorum

-Flash belleğe format atmak bu problemi çözmüyor.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

OnlyMann
07-06-2009, 16:26   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

"Artıksal Döngü Verisi"  verisi dediği muhtemelen ofis uygulamaları anormal bir şekilde kapandığında tekrar açtığınızda "belge kurtarılsın mı?" şeklinde sorulan soru ile elde edilen ~xxxxx.tmp şeklindeki dosyalardır. diskinizde zararlı olabilir ve bu zararlı belgelerinizi bozuyor olabilir. öncelikle temiz bir şekilde tarayıp gerekli güncellemelerinizi yaptıktan sonra tekrar deneyiniz. hatta temizlik işleminden sonra belgelerinizi bir yere alıp flash diski tümden (full format yavaş) olarak formatlayınız.

Navy Seal
07-06-2009, 16:31   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

SoruÖncelikle cevabınız için teşekkürler fakat benim problemim ofis dosyaları ile ilgili değil, çok büyük sıkıştırılmış rar dosyalarının ve videoların aktarımı sonucu oluşan bir sorundur.

OnlyMann
07-06-2009, 16:35   |  #4  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

zaten bilinen olduğu için örnek vermek istedim. buna benzer şekilde anlamındaydı. Muhtemelen diskte zararlı var ve sağlam bir antivirüs programı ile taranıp temizlenmesi gerekir. "sağlam antivirüs ne derseniz?" arkadaşlar önereceklerdir. ben NIS 2009 ve McCaafe kullanıyorum. NIS veya KIS önerebilirim. ama detaylı bilgi verebilecek arkadaşlar çıkacaktır.