flash bellek virüsü

razon123
09-07-2015, 03:58   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
49 mesaj

merhaba beyler sorunlarım bitmiyor  :/

sorunum flash bellek virüsü herhangi bir flashı bilgisayarıma taktığım an direk kısayol virüsü yapıyor . combofix ,malwarebytes advandec system care denedim gitmedi  yardımınızı bekliyorum

badwizard
09-07-2015, 14:54   |  #2  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

virus makinandamı yoksa flash diskindemi önce onu anlaman lazım, linux çalıştıran bir makinaya yada üzerinde her türlü dosya üzerinde işlem yapmana izin veren file managerı olan android bir chaza flash diskini bağlayıp içeride neler döndüğüne bakabilirsin, virus flashta değilse combofix windows harici her servisi ve işlemi başlangıçtan kaldıracağı için restart sonrası işler normale döner.

razon123
09-07-2015, 16:43   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
49 mesaj

tam anlamadım birazdaha açıklasan .şimdi sorun windowsta değilde  nerde ? birçok flashbellek taktim hepsini virüs yaptı

padisah
10-07-2015, 01:59   |  #4  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Emsisoft Antimalware ile bilgisayarı ve flash belleklerini tarat. (Bilgisayara tam tarama yap ve flash belleğe de sağ tıklayıp tarat.) [Deneme sürümünü etkinleştir.]
Kısayol silinmeyecek ama virüs silinecek o kısayola tıklamadığın sürece bilgisayara bulaşmıyor.
Virüsü sildikten sonra dosyalarını yedekleyip belleği biçimlendirir ve yedeklerini geri yüklersin.
Ayrıca bilgisayarını Norton Security ile de tarat.
Not: Programları güncellemeyi unutma!

Ayrıca virüslere karşı antivirüs kullan. Kullanmış oldukların arasındaki tek düzgün yazılım Malwarebytes Antimalware ama o da antivirüs değil ayrıca alanı olan malware konusunda da mükemmel değil.

Bilgisayarına düzgün bir antivirüs yükle ve onu kullan. (Eset ürünleri veya crackli bir antivirüs kullanma!)
Norton Security ve Emsisoft Antimalware'ü bir arada kullanabilirsin.