Flash Disk'teki Bazı Dosyalar Görünmüyor

34 Fatih 34
04-08-2013, 18:30   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
62 mesaj

Flash disk'imdeki bazı dosyalar görünmüyor..ilk başta bazen dosyaları atarken görünüyordu ama flash disk'i çıkarıp tekrar taktıktan sonra dosya görünmüyor..örneğin bi resim olduğu zaman resim görünmesi gerekirken önizleme yok diyor..bu durum neyden kaynaklanıyor olabilir ve nasıl düzeltebilirim ?

İlginiz İçin Şimdiden Teşekkürler..

Son Düzenleme: 34 Fatih 34 ~ 04 Ağustos 2013 18:33
34 Fatih 34
04-08-2013, 18:43   |  #2  
OP Üye
62 mesaj

bilen yok mu ?

murat5038
04-08-2013, 19:47   |  #3  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

virüs var tarama yapın kaspersky ile. Gizli klasörleri ve korunan klasörleri açın.

34 Fatih 34
05-08-2013, 03:32   |  #4  
OP Üye
62 mesaj
Alıntı: murat5038  
virüs var tarama yapın kaspersky ile. Gizli klasörleri ve korunan klasörleri açın.
gizli dosya ve klasörleri göster dedim..sonra benim bilgisayarımda yüklü olan microsoft security essentials ile flash disk'i taradım..tarama sonucu virüsün çıktığı gözüküyor..

Tarama sonucu aşağıdaki resimde..

Peki şimdi ne yapacam ? flash disk'i mi biçimlendirecem ? (dosyaların görünmesi ve açılması için)

Son Düzenleme: 34 Fatih 34 ~ 05 Ağustos 2013 03:33
Shepard
05-08-2013, 03:55   |  #5  
Taze Üye
9 mesaj

Merhaba. Herhangi bir klasörde; DÜZENLE kısmına tıklayın. Ardından KLASÖR VE ARAMA SEÇENEKLERİ diyin. Açılan pencereden GÖRÜNÜM sekmesine gelin. Sayfanın orta kısımlarında KORUNAN İŞLETİM SİSTEMİ DOSYALARINI GİZLE (ÖNERİLEN) yazan bir kutucuk var. O kutucuktaki işareti kaldırın. Ardında flash diskinizde dosyalar yarı saydam halde görünür olacaktır büyük ihtimalle. Herhangi bir klasöre kopyalayın o dosyalarınız. Ardından da flashınızı biçimlendirin.

34 Fatih 34
05-08-2013, 04:02   |  #6  
OP Üye
62 mesaj
Alıntı: Shepard  
Merhaba. Herhangi bir klasörde; DÜZENLE kısmına tıklayın. Ardından KLASÖR VE ARAMA SEÇENEKLERİ diyin. Açılan pencereden GÖRÜNÜM sekmesine gelin. Sayfanın orta kısımlarında KORUNAN İŞLETİM SİSTEMİ DOSYALARINI GİZLE (ÖNERİLEN) yazan bir kutucuk var. O kutucuktaki işareti kaldırın. Ardında flash diskinizde dosyalar yarı saydam halde görünür olacaktır büyük ihtimalle. Herhangi bir klasöre kopyalayın o dosyalarınız. Ardından da flashınızı biçimlendirin.
meraba..dosyalar görünüyor fakat açılmıyor..dediğin işlemleride yaptım yine açılmadı..yani örneğin bir resim dosyası olduğu zaman indirdiğimde,flash'a daha atmadığımda açılıyor fakat flash disk'e attığımda ilk sefer açılıyor.ama flash disk'i çıkarıp tekrar taktığımda resim için daha önce açılırken önizleme yok diyor..

murat5038
05-08-2013, 04:12   |  #7  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Yahu Dediklerimi neden doğru okumuyorsun ben defender diye ağzımdan çıktımı cevabı yazdık uygulamıyorsun. Shepard sende çok iyi yaptın virüsün yayılmasını sağladın helal sana.

Biçimlendirme flashı dediğimi yap kendi bildiğini uygulama.

34 Fatih 34
05-08-2013, 04:27   |  #8  
OP Üye
62 mesaj
Yahu Dediklerimi neden doğru okumuyorsun ben defender diye ağzımdan çıktımı cevabı yazdık uygulamıyorsun. Shepard sende çok iyi yaptın virüsün yayılmasını sağladın helal sana.

Biçimlendirme flashı dediğimi yap kendi bildiğini uygulama.

dediklerini okudum teker teker uyguladım..virüs taraması yap dedin yaptım... Gizli klasörleri ve korunan klasörleri aç dedin açtım..neyi yanlış yaptım ? hem defenderden bahsetmedim ki ben. :D :D

murat5038
05-08-2013, 15:00   |  #9  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: 34 Fatih 34  
 dediklerini okudum teker teker uyguladım..virüs taraması yap dedin yaptım... Gizli klasörleri ve korunan klasörleri aç dedin açtım..neyi yanlış yaptım ? hem defenderden bahsetmedim ki ben. :D :

Defender ile MSE aynı çalışıyor. diye defender dedim. MSE neden kullanıyorsun Ayrıca senin dedin demedim zaten, ben demeden diyorum başka niye program kullanıyorsun.

Ayrıca gizli klasörleri aç diye bişey demedim hemen uyguladın ve dosyalara tıkladın bunu ben istemedim bunları yanlış yaptın ve sistemine daha çok virüs bulaşmasını sağladın.

34 Fatih 34
05-08-2013, 15:06   |  #10  
OP Üye
62 mesaj

Defender ile MSE aynı çalışıyor. diye defender dedim. MSE neden kullanıyorsun Ayrıca senin dedin demedim zaten, ben demeden diyorum başka niye program kullanıyorsun.

Ayrıca gizli klasörleri aç diye bişey demedim hemen uyguladın ve dosyalara tıkladın bunu ben istemedim bunları yanlış yaptın ve sistemine daha çok virüs bulaşmasını sağladın.

hım.peki şimdi ne yapacam ? :)

murat5038
05-08-2013, 16:28   |  #11  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

MSE ile virüsleri sildiysen başka bişey önermiyorum çünkü dediklerimin dışına çıkdın. Kaspersky ile tarama yaptı isen sorun çözülmüş olurdu çözülmedi ise biçimlendir, sisteme de format at.

34 Fatih 34
05-08-2013, 16:36   |  #12  
OP Üye
62 mesaj
MSE ile virüsleri sildiysen başka bişey önermiyorum çünkü dediklerimin dışına çıkdın. Kaspersky ile tarama yaptı isen sorun çözülmüş olurdu çözülmedi ise biçimlendir, sisteme de format at.

Kaspersky lisansı için satın almam gerekiyor..deneme sürümünüde kullanmak istemiyorum süresi bityor diye..şimdi sisteme format atıp,flash disk'i mi biçimlendireyim ?

Eğer biçimlendirirsem içindekiler gidecek,içindekileri yedekleyeyim mi ?,eğer yedekledikten sonra tekrar flash'a atsam yine aynı sorun olmaz değil mi ? :)

murat5038
05-08-2013, 19:27   |  #13  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Kaspersky sürekli kullan diye vermiyoruz çözüm olsun diye veriyoruz. içindeki dosyaları biryere upload et, flashı biçimlendir ve format at Kaspersky yükle. Sonra kasperskyla flashı ve belleklerini tarat sonra upload ettiğini download et bu kadar bir daha da virüslü bilgisayara flash takma.

34 Fatih 34
06-08-2013, 01:45   |  #14  
OP Üye
62 mesaj
Kaspersky sürekli kullan diye vermiyoruz çözüm olsun diye veriyoruz. içindeki dosyaları biryere upload et, flashı biçimlendir ve format at Kaspersky yükle. Sonra kasperskyla flashı ve belleklerini tarat sonra upload ettiğini download et bu kadar bir daha da virüslü bilgisayara flash takma.

tam olarak dosyayı nasıl upload ve download edecem ? :)

murat5038
06-08-2013, 13:20   |  #15  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

tam olarak dosyayı nasıl upload ve download edecem ? :)

Dropbox veya Skydrive gibi yerlere upload edebilirsin. Eğer çok fazla dosyan varsa başka bir usb belleğe atıp yeni sisteme hiçbişey takmadan kaspersky yükleyip bütün bellekleri taratırsan da olur.

padisah
06-08-2013, 13:22   |  #16  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Silinmiş virüsün daha neyini sileceksiz. MSE virüsü silmiş zaten.

34 Fatih 34
06-08-2013, 15:56   |  #17  
OP Üye
62 mesaj
 Dropbox veya Skydrive gibi yerlere upload edebilirsin. Eğer çok fazla dosyan varsa başka bir usb belleğe atıp yeni sisteme hiçbişey takmadan kaspersky yükleyip bütün bellekleri taratırsan da olur.

Tamam.:)

34 Fatih 34
06-08-2013, 15:58   |  #18  
OP Üye
62 mesaj
Alıntı: padisah  
Silinmiş virüsün daha neyini sileceksiz. MSE virüsü silmiş zaten.
ama yine resim falan gözükmüyor..resim için önizleme yok diyor..

padisah
06-08-2013, 16:03   |  #19  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
ama yine resim falan gözükmüyor..resim için önizleme yok diyor..
  İmzamdaki güvenlik tavsiyelerindeki 6. mesajı oku.

34 Fatih 34
06-08-2013, 16:14   |  #20  
OP Üye
62 mesaj
  İmzamdaki güvenlik tavsiyelerindeki 6. mesajı oku.

Aşağıdaki yazı değil mi ? :)

6. Sorun: Ccleaner (http://www.tamindir.com/ccleaner/ ) temizlik konusunda yeterli yanına yüklü programları kaldırmak için Revo unistaller (http://www.tamindir.com/revo-uninstaller/)kullanmanı öneririm.

Bu soruların cevabı olacak güvenli bir sistem nasıl kurulur.

Bir çok sitede bir çok yorum ve anlatım var . Fakat şu bir gerçek ki birinin ak dediğine başkası kara diyebiliyor buda uzman olmayan kullanıcıların kafasını karıştırıyor. Hatta bir çok dergi ve sitenin yayınladığı test sonuçlarında yapılan yorumlarda testlerin yanlı olduğu bile söyleniyor . O yüzden aklımdaki soruları topluca sorup uzman olan arkadaşların fikirlerini alıp güvenli bir sistem ve kullanım şeklini öğrenmek istiyorum. Bilgi ve tecrübelerini paylaşacak arkadaşlardan ricam çok derin olmasa da sebepleriyle anlatırlarsa sevinirim. Aklıma gelenler bunlar bunlara ek güvenliği artıracak öneri ve yöntemlerde var ise paylaşılmasını rica ediyorum.

(Advanced system care, Spybot - Search & Destroy, vb.) programlarda bulunan bağışıklama özelliği bilgisayarını zararlı sitelere yönlendirmelerden korur.

(Mcafee site advisor, Crawler toolbar, Wot, vb.) programlarla gireceğin sitenin zararlı içerip içermediğini öğrenebilirsin.

Dr. Web Link Checker (http://doctus.org/showthread.php?t=45568 ) ile bir linki tıklamadan önce içinde zararlı yazılım olup olmadığına bakabilirsin.

Facebook, twitter, vb. yerleri kullanma, e-mailindeki (spam ve tanımadığın kişilerden gelen mailleri) açma.

Online oyun oynama. (Özellikle hile programları kullanma.)

Linklere tıklamadan önce üzerlerine gelerek yazılı adrese gittiğinden emin ol veya linki kopyalayıp adres satırına yapıştırarak gir.

Korsan yazılım kesinlikle kullanma.

İnternet tarayıcıların girdiğin sitelerdeki kullanıcı adı ve şifreni kaydetmesine izin verme.

İşletim sistemini ve güvenlik programlarını hep güncel tut.

NOT: Bazı yorumlarda anti virüs vb şeylerin güvenliği sağlamadığı ve bunlara gerek duymadıklarını , dikkatli kullanımla risk yaşamadan bilgisayar kullanılabileceği gibi söylemlerle karşılaştım. Bundan kasıt nedir ?
Bu son derece ileri düzey bilgisayar kullanıcıları içindir. Normal kullanıcılar hep risk altındadırlar.

padisah
06-08-2013, 16:16   |  #21  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj

Aşağıdaki yazı değil mi ? :)

6. Sorun: Ccleaner (http://www.tamindir.com/ccleaner/ ) temizlik konusunda yeterli yanına yüklü programları kaldırmak için Revo unistaller (http://www.tamindir.com/revo-uninstaller/)kullanmanı öneririm.

Bir çok sitede bir çok yorum ve anlatım var . Fakat şu bir gerçek ki birinin ak dediğine başkası kara diyebiliyor buda uzman olmayan kullanıcıların kafasını karıştırıyor. Hatta bir çok dergi ve sitenin yayınladığı test sonuçlarında yapılan yorumlarda testlerin yanlı olduğu bile söyleniyor . O yüzden aklımdaki soruları topluca sorup uzman olan arkadaşların fikirlerini alıp güvenli bir sistem ve kullanım şeklini öğrenmek istiyorum. Bilgi ve tecrübelerini paylaşacak arkadaşlardan ricam çok derin olmasa da sebepleriyle anlatırlarsa sevinirim. Aklıma gelenler bunlar bunlara ek güvenliği artıracak öneri ve yöntemlerde var ise paylaşılmasını rica ediyorum.

(Advanced system care, Spybot - Search & Destroy, vb.) programlarda bulunan bağışıklama özelliği bilgisayarını zararlı sitelere yönlendirmelerden korur.

(Mcafee site advisor, Crawler toolbar, Wot, vb.) programlarla gireceğin sitenin zararlı içerip içermediğini öğrenebilirsin.

Dr. Web Link Checker (http://doctus.org/showthread.php?t=45568 ) ile bir linki tıklamadan önce içinde zararlı yazılım olup olmadığına bakabilirsin.

Facebook, twitter, vb. yerleri kullanma, e-mailindeki (spam ve tanımadığın kişilerden gelen mailleri) açma.

Linklere tıklamadan önce üzerlerine gelerek yazılı adrese gittiğinden emin ol veya linki kopyalayıp adres satırına yapıştırarak gir.

İnternet tarayıcıların girdiğin sitelerdeki kullanıcı adı ve şifreni kaydetmesine izin verme.

NOT: Bazı yorumlarda anti virüs vb şeylerin güvenliği sağlamadığı ve bunlara gerek duymadıklarını , dikkatli kullanımla risk yaşamadan bilgisayar kullanılabileceği gibi söylemlerle karşılaştım. Bundan kasıt nedir ?
Bu son derece ileri düzey bilgisayar kullanıcıları içindir. Normal kullanıcılar hep risk altındadırlar.

6. mesajı dedim yarısını değil.

34 Fatih 34
06-08-2013, 18:22   |  #22  
OP Üye
62 mesaj
6. mesajı dedim yarısını değil.

bulamadım..buraya yazabilir misin ? :)

padisah
06-08-2013, 18:36   |  #23  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Alıntı: chrox  
Merhaba Arkadaşlar,

Benim size bilgisayar güvenliği adına sorularım olacak. Nasıl yüksek oranda güvenlik sağlarız ?

1. Hangi anti virüs - internet security programını tercih etmeliyiz ? ( ücretli ve ücretsiz olarak 2 seçim de yapılabilir )
  2. Hangi firewall tercih edilmelidir.
         1. ve 2. Sorular: Norton 360 http://www.tamindir.com/norton-360/
  3. Hangi spyware , malware ... programları kurulmalıdır.
         3. Sorun: Emsisoft Antimalware (Türkçe destekliyor.)  http://www.emsisoft.com/en/software/antimalware/
  4. Keylogger gibi durumlardan nasıl korunulur.
         4. Sorun: Keyscambler (Premium sürümünü öneririm.) http://www.qfxsoftware.com/ ve Zemana antilogger (http://www.tamindir.com/zemana-antilogger/) kullan. (Web kamerası olan bir notebook kullanıyorsan kameranın önüne siyah bant, kağıt gibi şeyler yapıştır.)
  5. Bilgisayar botnet zombi olduysa eğer bu durumdan nasıl kurtulunur. (Format şart mıdır? formatsız kurtulmanın imkanı var mıdır ? ve bu durumu nasıl anlarız ?
         5. Sorun: Bilgsayarının ve modeminin ağ hareketlerini iyi izleyerek (belki) anlayabilirsin. Virüsleri temizleyince modem arayüzünden yerel ip dhcp ayarını değiştirerek bu durumda kurtulabilirsin.(Sanırım.) 

*Buradaki yöntem ile virüsleri temizleyebilirsin: https://www.chip.com.tr/blog/pire ... emizlenir_1361.html

6.CCleaner veya Advanced system care gibi programlara ihtiyaç var mıdır ? Eğer var ise ( Sadece 2 si değil bu tarz olanlardan ) hangisi tercih edilmelidir.
  6. Sorun: Ccleaner (http://www.tamindir.com/ccleaner/ ) temizlik konusunda yeterli yanına yüklü programları kaldırmak için Revo unistaller (http://www.tamindir.com/revo-uninstaller/ )kullanmanı öneririm.

Dr. Web Link Checker (http://doctus.org/showthread.php?t=45568 ) ile bir linki tıklamadan önce içinde zararlı yazılım olup olmadığına bakabilirsin.

34 Fatih 34
06-08-2013, 18:37   |  #24  
OP Üye
62 mesaj
 bunları nasıl uygulayacam ?

padisah
06-08-2013, 18:41   |  #25  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye