Flash Disk Virüslerine Kesin Çözüm

Ahmet Ertuğrul
23-04-2009, 21:39   |  #26  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

autorun.inf'leri gizlesek bir şey fark etmez değil mi? Bu arada erişim özellikleri dediğini nerden halledeceğiz? Bir de bende otomatik kullan özelliği kapalı, bu bir şey fark ettirir mi dediğin yöntemde?

Son Düzenleme: Ahmet Ertuğrul ~ 23 Nisan 2009 21:41
PcMaKeR
23-04-2009, 22:09   |  #27  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
JeWoR
Bunu engellemek için bütün sürücülere boşbir autorun.inf dosyası oluşturun. Bu dosyanın erişim özelliklerinin hepsini devre dışı bırakın. Falshınıza birdaha virüs girmez hangi bilgisayarda olursa olsun.

Yeni tür virüsler bunu aşabiliyormu bilmiyorum ama benim belleğima daha virüs bulaşmadı.

Erişim izinleri derken. Normal bir kullanıcı gelişmiş erişim izinlerini yapılandıramaz. Güzel bir mantık aslında ama biraz iyi bir bilgisayar bilgisi şart.

Yanlış birşeyde geri alınamaz hata doğuyor erişim izinlerinde.

tayfun_64
24-04-2009, 12:11   |  #28  
Yıllanmış Üye
122 mesaj

Aarkadaşım bu .ico olan dosyayı nerde bulucaz veya nasıl yapıcaz

Ahmet Ertuğrul
24-04-2009, 15:34   |  #29  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

tayfun_64 envai çeşit simge dosyası için şu sitelere bakabilirsin:

JeWoR sen de bana bir yardım etsen?

H@ckerCesur
24-04-2009, 15:48   |  #30  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj
ahmeyt05
autorun.inf'leri gizlesek bir şey fark etmez değil mi? Bu arada erişim özellikleri dediğini nerden halledeceğiz? Bir de bende otomatik kullan özelliği kapalı, bu bir şey fark ettirir mi dediğin yöntemde?
Konumu unutmuşum ya. :)) Gizlesen birşey farketmez. Bu arada pandanın yeni bir koruması var ücretsiz "USB Vaccine" ben bu konuları açtıktan sonra çıkarmış Ağzı kulaklarına varıyor
Her neyse o programla autorun dosyasını erişime otomatik engellersin zaten.

Bir de benim flash disk üzerine bir konum daha var dı onunda linkini paylaşayım buradan.

Gören herkes okusun konuyu.

dextercan
24-04-2009, 16:23   |  #31  
Yıllanmış Üye
1,624 mesaj

PAylaşım için saol deneyeceğim

Ahmet Ertuğrul
24-04-2009, 17:02   |  #32  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
H@ckerCesur
Konumu unutmuşum ya. :)) Gizlesen birşey farketmez. Bu arada pandanın yeni bir koruması var ücretsiz "USB Vaccine" ben bu konuları açtıktan sonra çıkarmış Ağzı kulaklarına varıyor
Her neyse o programla autorun dosyasını erişime otomatik engellersin zaten.

Bir de benim flash disk üzerine bir konum daha var dı onunda linkini paylaşayım buradan.

Gören herkes okusun konuyu.

Teşekkür ederim. Panda'nın USB Vaccine programını kullandım. Hem flaş belleğimi hem de mp3 playerımı aşıladım. Artık okulun bilgisayarından flaşla bir şey aldığımda tedirgin olmama gerek kalmadı.Beğendim

Kal-El
26-04-2009, 01:38   |  #33  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
816 mesaj

En temiz yolu autorun'ı kapatmak.

Zaten virüs varsa, sisteminizde yüklü olan antivirüs algılar ve siler. Autorun çalışmazsa sorun olmaz. Flash diske girmek için de adres çubuğuna x:\ yazar girersiniz.

hakanbede
28-04-2009, 19:32   |  #34  
Taze Üye
4 mesaj

Hun Anti USB Virus USB ve Flash Disk virüslerine kesin çözüm sunuyor.

amvo.exe, kavo.exe, bittorrent.exe, activexdebugger32.exe, mail.dll, mail.exe liste uzayıp gidiyor. Hergün yeni bir virüs çıkıyor piyasaya. Birde şu bir türlü silinemeyen dosyalar var. Peki çözüm ne?

Geçenlerde kullandığım bir program bu dertlere son veriyor. Hem boyutu küçük(2.5mb) hem de tamamen Türkçe. Vista sürümünü bulamadım, buradaki WindowsXP için olan sürümü.
Programın neler yapabildiğini tanıtan bir sitenin linki (Programı bu siteden de indirebilirsin):

Bilgisayarınıza bir flash veya usb disk taktığınızda otamatik olarak bilgisayarınızdaki tüm sürücüleri (harddisklerinizde dahil) kısa sürede tarayıp, virüsleri bulup siliyor. Sonra ekranın sağ alt köşesinde bir bilgi mesajı belirip bulunan ve silinen virüsleri gösteriyor.

Programın ana kansolunda bilgisayarınızdaki tüm klasör ve dosyalara ulaşıyorsunuz ve istediğiniz klasörleri ve dosyaları (gizli sitem dosyası olsa dahi) kolayca silebiliyor veya etkisizleştirebiliyorsunuz. Sistem dosyalarını silmemeye dikkat etmenizi öneririm. Dosya silme işlevi unlocker dan çok daha iyi.
Virüs bulaşmış flash disklerini çöpe atanların ve virüslerden daral gelmiş olanların işine yarayacağını düşünüyorum.

Programı indirebileceğiniz link:  

Programı indirebileceğiniz alternatif link:

Ben kullanıyorum çok memnunum herkese tavsiye ederim.

koc06
29-04-2009, 22:38   |  #35  
koc06 avatarı
Yıllanmış Üye
682 mesaj

sağol değişik bir konuyu bizimle paylaştığın için ama bazı virüs programları(eset,kaspersky...)zaten usb yi takar takmaz buluyor.böyle uygulamalara gerek yok.Ama yinede seni tebrik ederim uğraşmışsın

fbudulgan
15-06-2009, 11:29   |  #36  
Yeni Üye
30 mesaj

gerçekten bu virüsler bazen çok sıkıyor.slayt ödevi için okuldaki bilgisayara taktım.Geldim eve AVG ile tarattım.yaklaşık 220 virüs buldu.

samet1986
17-06-2009, 15:27   |  #37  
Yıllanmış Üye
944 mesaj

Son flash disk virüsüm tam faciaydı. 160 a yakın exeye bulaşmıştı. "win32.sality" ... :) Neyse ki çözmüştüm...

Eline sağlık, teşekkürler :)

muratsb
11-03-2014, 14:40   |  #38  
Taze Üye
5 mesaj

Virüslü bilgisayarlardan bile flash disk'e virüs bulaşmayan bir uygulama yazısı hazırladım. Uygulama kurulum gerektirmeyen bir program ile yapıldığı gibi manuel olarak ta yapılabilir. Ayrıca flash diskte görünmeyen gizli dosya ve klasörler için de açıklama yaptım. Özellikle her seviyeye uygun anlatmaya çalıştım. Linkten bakınız. http://sevimbay.net/usb-flash-disk-kisayol-virusu-ve-cozumu.html

Son Düzenleme: muratsb ~ 15 Mart 2016 14:14