flash get - rapidshare

zOpatista
17-11-2006, 04:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

arkadaşlar bildiğiniz gibi rapidshare flashgete izin vermiyor
bi rapid linkini tıkladığımdada flash get ben indirimmi diye atlıyor bunu nasıl engelleyebiliriz..

ufuks
17-11-2006, 14:33   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj

http://www.inndir.com/program.php?id=34414

Bence bu programı dene.

zOpatista
18-11-2006, 08:12   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj

bu programın son sürümlerini filan denedimde çok fazla bug var bi ara iyi çalışıyodu ama şu sıralar belki 10-15 defa image code'ları deniyo bulamıyo
bu programı biliyorum yani benim sorunuma bi yanıt arıyodum dostum yinede tşk (; [8]

CU_GS7
18-11-2006, 15:17   |  #4  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

"The Grabber v1.4.5.P" isimli programı kullanarak rapidshare linkini "normal" linke çevirip flashgette URL kısmına yapıştırman gerekiyor..Tabi ki bu işlem için çeşitli,çalışan proxyler denemen gerekiyor..
Yani durum hem illegal,hem de biraz zahmetli oluyor..
İllegal,çünkü rapidshare indirme yöneticisi programların kullanılmasına ancak premium kullanıcılarına izin veriyor..Premium kullanıcı olmak için de nakit olarak tuttuğun ve alternatif maliyeti olan faiz kazancından vazgeçtiğin likiditesi en yüksek olan ödeme aracı PARAnı rapidshare`e vermen gerekiyor..
Sonuçta parayı verirsen kullanırsın flaghgeti rapidde rahat rahat..
Araya para teorisi serpiştirdim,içim dışım para teorisi oldu,salıya kadar da olacak..Paranın olması flasget kapısını da açıyormuş bak,sınavda yazıyım..

CU_GS7
18-11-2006, 15:34   |  #5  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
zOpatista
bi rapid linkini tıkladığımdada flash get ben indirimmi diye atlıyor bunu nasıl engelleyebiliriz..
Pardon soruyu tam okumadan yazmışım önceki mesajımı,silmiyim yine de bir faydası olabilir..Genelde nasıl flashget kullanrım her şeye rağmen gibi sorular gelir de o yüzden atlamışım hemen..:))

Senin sorunun cevabı, flashget atlayınca flashget penceresindeki 1-2 tik işaretini kaldırman olmalı..Bu sefer için kullanma tarzı seçenek gibi bir şey olmalı..

zOpatista
19-11-2006, 03:55   |  #6  
OP Taze Üye
9 mesaj
CU_GS7
Pardon soruyu tam okumadan yazmışım önceki mesajımı,silmiyim yine de bir faydası olabilir..Genelde nasıl flashget kullanrım her şeye rağmen gibi sorular gelir de o yüzden atlamışım hemen..:))

Senin sorunun cevabı, flashget atlayınca flashget penceresindeki 1-2 tik işaretini kaldırman olmalı..Bu sefer için kullanma tarzı seçenek gibi bir şey olmalı..

ehe demekki flash get hakkında sizin cevapladığınız türde sorular çok gelmiş :D

malesef denemediğim yol kalmadı yok bulamıyorum yada böyle bi seçenek yok.. indirme kuralı ekle diye bi seçenek var ama ordada kural ekleyemiyorum bi türlü parametre hatalı diyip duruyor..
+
ayrıca para teorisi sınavın mı var ne ben 2 3 gün önce girdimde o sınava :P

Son Düzenleme: zOpatista ~ 19 Kasım 2006 03:59
zOpatista
19-11-2006, 08:50   |  #7  
OP Taze Üye
9 mesaj

ehehe ben kendi cevabımı buldum işte burda

Q.How come some files can ONLY be downloaded by using the browser?
A.Some sites only allow you to download files from specific browsers. Go to Tools menu, Options... , then Protocol and set User-Agent as Internet Explorer 5.x;. This allows FlashGet to identify itself as IE5.x. Some other sites restrict users to use a referrer page. If that's the case, enter the referrer page URL under job Properties. As an example, there's a link to the FlashGet file on http://www.flashget.com/download.htm. The referrer in this case would be http://www.flashget.com/download.htm
olay şu seçenekler->protokol->en altta HTTP yazan yerde kullanıcı tanımı yerine www.rapidshare.de veya www.rapidshare.com yazıyoruz hepsi bu. sonra atlamıyo flashget

sağlıcakla kalın ;)

theironman
19-11-2006, 10:54   |  #8  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

firefox da flasghot eklentisini kurarsan rapiddeki dosyaları o şekilde alabilirsin. Eklentileri yüklemek için Aletler > Eklentiler gibi bir seçenek olacak, onu kullan.

delikanli53
19-11-2006, 11:46   |  #9  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj
elvis32
firefox da flasghot eklentisini kurarsan rapiddeki dosyaları o şekilde alabilirsin. Eklentileri yüklemek için Aletler > Eklentiler gibi bir seçenek olacak, onu kullan.
ben önceden firefox kullanmıyordum ama download konusunda on numara Gülümseme firefox kullan sen bırak artık ie eskidi.

theironman
24-11-2006, 08:00   |  #10  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
delikanli53
elvis32
ben önceden firefox kullanmıyordum ama download konusunda on numara Gülümseme firefox kullan sen bırak artık ie eskidi.
evet, youtube'deki vidtyoları bile indirebiliyorsun, harika bir şey.

quietdeath2006
22-02-2007, 13:25   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj
CU_GS7
zOpatista

mehmeterkec
22-04-2007, 20:46   |  #12  
Taze Üye
5 mesaj

İnternet tarayıcısını ben Firefox kullanıyorum.
Bence İ.E. hızlı ve senin bu sorunun onda yok.