flash oyunlarda yükleme sorunları...

uk87
15-08-2010, 17:28   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

arkadaşlar, çerezleri ccleaner,advantec system care gibi herhangi bi programla temizlediğim zaman flash oyunlar çok zor açılıyor özellikle umaykut online diye bir flash tabanlı oyun var onu açmak işkence oluyor. nedeni nedir iki farklı bilgisayar iki farklı işletim sisteminde dednedim sorun aynı. ilginç çözemedim. işin komiği umaykut ekibinden yardım istedim bu konuda çerezleri silin diyorlar. benim sorunumsa çerezleri silince bağlanamamak. 2 saniyede açılan flash site 2 dakikada açılıyor. umaykut online %40 larda donup kalıyor her yenilediğimde 1-2 kademe yüklüyor normalde yüklemesi en fazla 2 saniye sürüyordu. internet bağlantımda mı bir sorun var acaba anlam veremedim. dns leri de değiştirdim sonuç aynı. yardımcı olursanız sevinirim...

Jubei76
15-08-2010, 18:24   |  #2  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

win 7,mi kullanıyorsun ?

uk87
15-08-2010, 19:14   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

iki bilgisayarda windows xp pro sp3,  iki bilgisayardada ie,chrome,firefox ve operanın son sürümleri ile flash playerin son sürümü mevcut olay 3 gün önce baş gösterdi. çerezler temizlendikten sonra umaykut online adlı oyunu  20-25 kere tekrar yenileyince kademe kademe yükleyerek ancak açıyor yani şöyle %10 yenile %12-15 vs. gibi aslında bu oyun 2 saniyede açılıyor normalde. neyse  %100 olduktan sonra açılıyor ve birdaha çerezleri tamizleyene kadar hiçbir flash oyunda sorun yaşamıyorum yine saniyede açılıyorlar ama mozlilla ve chrome ile opera artık umaykkutu açmıyor, diğer flash tabanlı oyunlarıda zor açıyor.  tarayıcıların son güncellemeleri özellikle mozillanın güncellemesi pc ye olumsuz etki yarattı sanırım.:) firefox un birde flash çökmelerine karşı yeni bir eklentisi var son sürümünde bildiğiniz gibi daha çok sorun çıkartan onuda devre dışı bıraktım denemediğim yöntem kalmadı ama çözüme ulaşamadım. uğraşmak istemiyorsak  belleği temizlemicez artık sanırım tek çözüm bu ama sorunun kaynağı nedir ben onu merak ediyorum...