Flash Virüslerini bul yok et Programsız ve SS' li

H@ckerCesur
30-01-2009, 18:34   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

Öncelikle tüm anlatım ve resimler bana aittir ve chip online kullanıcıları için hazırlanmıştır...

Konumuz Flash Disk Virüslerini Bilgisayarımıza Bulaşmadan Yok etmektir... Birçok kullanıcının başbelasıdır bu virüsler... 4 adımda bilgisayarınıza bulaştırmadan virüsü nasıl temizleyeceğinizi anlatacam.
-------------------------------------
Adım 1: Flash diski takmadan önce yapıyoruz. Önce belgelerime ya da bilgisayarıma ya da denetim masasına gir (farketmez) Araçlar menüsünden klasör seçeneklerine gel.
Daha sonra görünüm sekmesine tıkla ve ayarları resimdeki kırmızı yerler gibi yap.

--------------------------------------
Adım 2: Flash diski takıyoruz ve Gelen oto ekranına iptal diyoruz... Aynı resimdeki gibi...

Adım 3: Bilgisayarıma giriyoz ve flash diskimizi açarken sağ tıklayıp araştır diyerek açıyoruz. Çift tıklamayacağız ya da sağ tıklayıp aç demeyecegiz. ARAŞTIR diyerek açmamız gerekiyor. Resme bakabilirsiniz...

Adım 4: Eğer virüsler varsa resimdekine benzer şeylerdir ve gizli bir şekilde olurlar. Artık bunları seçip shift+del tuş kombinasyonuyla elveda diyebilirsiniz...

Evet arkadaşlar önemli bir hatırlatma yapmadan edemeyeceğim. Burada flash disk virüslerini bilgisayara bulaşmadan silmeyi anlattım. Peki ya Flash diskte virüs olup olmadığını nasıl anlayacaz diyenler için de ayrı bir konum vardı. FLASH DİSKE SİMGE KOYARAK anlarız konuya ulaşmak için buraya tıklayın...

Emeğe Saygı Arkadaşlar Göz kırpma

Son Düzenleme: H@ckerCesur ~ 30 Ocak 2009 18:35
01apachi
30-01-2009, 18:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,618 mesaj
H@ckerCesur
Emeğe Saygı Arkadaşlar Göz kırpma
++rep..?Gülüş

panda34
30-01-2009, 18:44   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,344 mesaj

İyi güzelde , Flash virüsü Gizli dosyaları görmeyi engellerse ne olacak ???

H@ckerCesur
30-01-2009, 18:44   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
1,881 mesaj

O kadar forumda paylaşımlar yaptım. Adminlikler yaptım, kendi forumlarımı kurdum binlerce üyelerim oldu. Ve ben hiçbir zaman hiçbir forumda rep delisi olmadım. Tek amacım paylaştıgım konulara bir teşekkür mesajı atarak konuyu biraz üstlerde tutup daha fazla kişinin faydalanmasını sağlamaktır. Göz kırpma  Çok şey mi bu istediğim ???

Son Düzenleme: H@ckerCesur ~ 30 Ocak 2009 18:45
H@ckerCesur
30-01-2009, 18:48   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
1,881 mesaj
mengu88
İyi güzelde , Flash virüsü Gizli dosyaları görmeyi engellerse ne olacak ???
Bu anlatımlar zaten virüs bulaşmadan engelliyor. Şayet daha önceden bilgisayarında virüs varsa Combofix programıyla gizli dosyaları tekrar gösterebilirsin. Yok onu da programsız yapayım dersen regedit ayarı vardı...
Başlat >> Çalıştır >> regedit
[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Advenced Anahtarına gel ve sağ tarafta ; "Hidden" , "ShowSuperHidden" ve "SuperHidden" DWORD larının değerlerini 1 yap. Eğer ShowSuperHidden veya SuperHidden yoksa Sap tarafta boşluğa Sağ Tıkla, Yeni - Dword Değeri de. Adlarını Hangisi yoksa o yaz. Ve sonra değerlerini 1 yapıp oturumu yeniden başlat. Olacaktır.

günahkar
26-03-2009, 13:47   |  #6  
Taze Üye
13 mesaj

paylaşım için tşk ederim benim sistem d de kurulu c de bazı dosyalar çıkıyo sistem dosyası oldugunu sanıyorum resmini ekliycektim ama resim nasıl eklenir bilmiyorum dosyalar şöyle ntldr ,msdos,AUTOEXEC,Bootfont.bin,IO,NTDETECT,CONFIG
gibi dosyalar bunların virüs olma ihtimali var mı?

H@ckerCesur
26-03-2009, 16:15   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
1,881 mesaj

günahkar, onlar virüs degil windowsun kendi sistem dosyaları. Birini silersen windows açılmayabilir. ;Temkinli olmanda fayda var.
autorun.inf varsa o virüstür. Şuan servisteyim. Akşama gelince daha detaylı anlatırım.

Mustafa Can
26-03-2009, 16:32   |  #8  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

bir yerde yanlış yapmışsın araştır'a da virüs bulaşıyor virüs bulaştığında illa ki oto. kullan olması gerekmiyor bunun yerine klasörleri kullanırsan sorun çözülür + vistada sen özellikle yapmadığın sürece araçlar sekmesi çıkmıyor + illa ki gizli ve ismi garip dosyaların virüs olması gerekmiyor deil mi? belki o dosyalar usb için gereklidir
-----------------------------
bir yol da benden Göz kırpma

denetim masasına gir klasör seçeneklerine gel.
Daha sonra görünüm sekmesine tıkla ve ayarları resimdeki kırmızı yerler gibi yap ve bilinen dosya türleri için uzantıları gizle'yi seç

çalıştıra *:\autorun.inf yazın notepad açılacaktır

sonunda .exe olan dosya(lar) aklınızda tutun

sonra belgelerime ya da bilgisayarıma ya da denetim masasına gir klasörler de usb'ne tikla open kısmında olan dosyayı sil

autorun.inf'i siliyoruz

bukadar Göz kırpma

H@ckerCesur
26-03-2009, 18:15   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
1,881 mesaj
Mustafa Can
bir yerde yanlış yapmışsın

sonunda .exe olan dosya(lar) aklınızda tutun

Virüsler sadece exe olmaz ki. bat uzantılı ya da farklı uzantılı da olabilir. com da olabilir. EXE diye bir genelleme yapmak yanlış Göz kırpma
Ayrıca benim yöntemi uygulayarak en tehlikeli flash disk virüslerini bile sisteme bulaşmadan siliyorum.
Alternatif olarak free commander yazılımı da kullanabilirsiniz.

mancukya
26-03-2009, 22:37   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Ayrica her autorun dosyasida viruslu olucak diye bir sey yok.

Mustafa Can
26-03-2009, 23:01   |  #11  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
2,248 mesaj
H@ckerCesur
Virüsler sadece exe olmaz ki. bat uzantılı ya da farklı uzantılı da olabilir. com da olabilir. EXE diye bir genelleme yapmak yanlış Göz kırpma
Ayrıca benim yöntemi uygulayarak en tehlikeli flash disk virüslerini bile sisteme bulaşmadan siliyorum.
Alternatif olarak free commander yazılımı da kullanabilirsiniz.
doğru .exe .scr .bat .com vs olabiliyor

Kapalı Hesap (79876)
26-03-2009, 23:42   |  #12  
Kapalı Hesap
1,252 mesaj

Yeni nesil autorun slucanları  gizli dosyalrı görüntüleeye izin vermiyor. bilginize

Kapalı Hesap (79876)
26-03-2009, 23:56   |  #13  
Kapalı Hesap
1,252 mesaj
AdRaMiTi

1.010.000 Sonuc arasında 1.sırada =) En büyük Teşekkür bu olsa gerek..

O chip in güzelliği page ratesinin maşallahı var google ne yapsın Ağzı kulaklarına varıyor

H@ckerCesur
27-03-2009, 21:10   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
1,881 mesaj
mancukya
Ayrica her autorun dosyasida viruslu olucak diye bir sey yok.
mesela chip dergisi aldın içindeki dvdyi taktın o da ne içinde autorun.inf var. Ama o virüs degil.

Fakat bu autorun.inf dosyası flash diskteyse

ve sen oluşturmadıysan işte o virüstür. Göz kırpma

ultimate501
28-03-2009, 17:23   |  #15  
Yıllanmış Üye
128 mesaj

teşekkürlerAğzı kulaklarına varıyor

Mustafa Deniz
28-03-2009, 21:30   |  #16  
Mustafa Deniz avatarı
Yıllanmış Üye
752 mesaj
Mustafa Can
bir yerde yanlış yapmışsın araştır'a da virüs bulaşıyor virüs bulaştığında illa ki oto. kullan olması gerekmiyor.
Bu alıntıya dikkat edelim. virüslü diskleri sağ tık ile açmak bile tehlikelidir, en güvenli yöntem adres çubuğuna sürücü harfi yazıp enter tuşuna basmaktır.
Örnek=
F: (Enter)

Mustafa Can
28-03-2009, 22:48   |  #17  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
2,248 mesaj
DEMU
Bu alıntıya dikkat edelim. virüslü diskleri sağ tık ile açmak bile tehlikelidir, en güvenli yöntem adres çubuğuna sürücü harfi yazıp enter tuşuna basmaktır.
Örnek=
F: (Enter)
ben de bunu anlatmaya çalışmıştım işte F: (Enter) ve klasörler'e virüs bulaşamıyor

Mustafa Can
28-03-2009, 22:50   |  #18  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
2,248 mesaj
H@ckerCesur
mesela chip dergisi aldın içindeki dvdyi taktın o da ne içinde autorun.inf var. Ama o virüs degil.

Fakat bu autorun.inf dosyası flash diskteyse

ve sen oluşturmadıysan işte o virüstür. Göz kırpma

Kahkaha Chip dvd'sinin içindeki Html Instal Runner prog.'dır biliyoz onu canım + illa flash diskte olması gibi bir genelleme yapmışsınız ya ben flash disk virüsünü ve autorun.inf dosyasını cd'ye yazdırırsam Ağzı kulaklarına varıyor(bunu bir ara düşünmeliyimGülümseme) yani cd'lerdeki autorun .inf de virüs olabilir
----------------------------------------------------
bunu da ayrıca yazayım
autorun.inf isimli bir virüs yoktur Autorun.inf dosya başlatma dosyasıdır haberiniz olsun

Son Düzenleme: Mustafa Can ~ 28 Mart 2009 22:55
Ahmet Ertuğrul
29-03-2009, 00:19   |  #19  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

"Gizli dosyaları göster", "Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle"(işaretini kaldır) dışında bir de "Bilinen dosya türleri uzantıları gizle"(işaretini kaldır) ayarını da yapmanız iyi olur. Ayrıca bunu ben şimdiki anti-virüslerin çoğunda gizli dosyaları algılama özelliği olmasına rağmen sistem taramalarından önce de yapıyorum.

Autorun özelliğini komple kapatmak da düşünülebilir, benim kapalı.

Bazı virüsler de klasör görünümünde oluyor ama aslında exe dosyası. Son söylediğim ayarı yaparsanız bunları da dosyaların isimlerine bakarak görebilirsiniz. Klasördür ama sonunda exe uzantısı vardır.

H@ckerCesur
29-03-2009, 10:44   |  #20  
OP Yıllanmış Üye
1,881 mesaj
Mustafa Can
+ illa flash diskte olması gibi bir genelleme yapmışsınız ya ben flash disk virüsünü ve autorun.inf dosyasını cd'ye yazdırırsam Ağzı kulaklarına varıyor(bunu bir ara düşünmeliyimGülümseme) yani cd'lerdeki autorun .inf de virüs
Konumuz cd degil flash disk. Göz kırpma Konuyu dallandırmak istiyorsan
cd, dvd, disket sürücü, harici disk, hafıza kartı vs.. tüm depolama birimlerinden de bahsetmemiz gerekir. Sadece cd ya da flash disk olarak görme. Flash disk en yaygın oldugu için o konu üzerinden gittim.