flv Uzantılı Vidyoları Sorunsuz Aviye Dönüştürme

murteddd
24-01-2009, 22:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

indirdiğim vidyoları flv formatında saklamak istemiyorum.
ortalıkta bu işi yapabilecek yani flash vidyoları avi ya da diğer yaygın formatlara çevirebilecek bir ton program var.
ama ben denediklerimde her sferinde nedense çeşitli sorunlarla karşılaşıyorum.

1-hemen her zaman çıkış vidyosunda ses kayması olmuş oluyor, vidyo ve sesin senkronu bozuluyor.
2-dönüştürdüğüm flv vidyosununkinden daha iyi bir sıkıştırma algoritması kullansam bile (çıkış vidyosunun bitratini,kare sayısını,çözünürlüğünü orjinal vidyo ile birebir aynı olacak şekilde ayarlıyorum.)görüntü kalitesi bariz şekilde düşüyor.
normal şartlarda gözle görülür bir kalite farkının olmaması gerek.çünkü hiçbir yönden taviz vermiyorum.giren ve çıkan vidyonun tüm değerleri aynı.

bu sorunları nasıl, hangi programla aşabilirim?

şimdiden okuyan, yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.

sevgiler...

ps:bu konuyla ilgili fazla deneyimi olmayan ya da youtube vb. sitelerdeki düşük kaliteli flv vidyolarla uğraşmış olan arkadaşlar tavsiyede bulunmazlarsa sevinirim.

Son Düzenleme: murteddd ~ 24 Ocak 2009 22:34
Banned
24-01-2009, 22:37   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

bir ara bayağa bir youtube gibi sitelerde düşük kalitede flv videolarla uğraştım ama genede sana yardım etmek için mesaj atayım dedim.bence convert için total video converteri kullanmalısın ne kadar program denedimsede onun kadar performans alamadım maalesef.

ilginch
24-01-2009, 22:41   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,635 mesaj

gomplayer oynatabiliyor sanırsam flv yi. hem çevirme derdiniz olmaz..

DaRWeLL
24-01-2009, 22:43   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj

Çoğu media player .flv yi oynatır.Ben wmp classic kullanıyorum ve sorunsuz oynatıyor..
çevirmek istersen benimde trcihim total video converter.ondan daha iyisini kullanmadım..

murteddd
24-01-2009, 23:05   |  #5  
OP Taze Üye
19 mesaj
kylie
bir ara bayağa bir youtube gibi sitelerde düşük kalitede flv videolarla uğraştım ama genede sana yardım etmek için mesaj atayım dedim.bence convert için total video converteri kullanmalısın ne kadar program denedimsede onun kadar performans alamadım maalesef.
tavsiye için teşekkür ederim.
işaretlediğim kısmı kısa ya da düşük kaliteli vidyolarda bu tarz sorunların pek yaşanmayacağı ya da yaşansa bile çok fazla önemi olmadığından gözardı edileceğini düşündüğüm için yazdım.
çünkü gerçekten sayısız program var flv vidyoları dönüştürme işlevi olan, her tavsiyeyi teker teker denemek zor olcağından filtre niyetine yazdım o kısmı.Gülümseme

total vidyo converterı deneyeceğim.

sevgiler...
-----------------------------------------------------

urkatat
gomplayer oynatabiliyor sanırsam flv yi. hem çevirme derdiniz olmaz..
DaRWeLL
Çoğu media player .flv yi oynatır.Ben wmp classic kullanıyorum ve sorunsuz oynatıyor..
çevirmek istersen benimde trcihim total video converter.ondan daha iyisini kullanmadım..
flv vidyoları oynatmakta sorun çekmiyorum.
klite mega codec pack kurulu bilgisayarımda çünkü.
ben gene de dönüştürmeyi yeğliyorum.
tavsiyeler için teşekkürler.

Banned
24-01-2009, 23:10   |  #6  
Banlandı
5,024 mesaj

anlaşılan sen bu videoları cd'e yazıp arşiv yapıyorsun bir yerde iyi tabi hem bilgisayar olmadan izlersin hemde sistemin çöktüğünde diğer verilerinle birlikte videolarında tarih olmaz bu arada.(benim başıma gelen gibi)

murteddd
24-01-2009, 23:14   |  #7  
OP Taze Üye
19 mesaj
kylie
anlaşılan sen bu videoları cd'e yazıp arşiv yapıyorsun bir yerde iyi tabi hem bilgisayar olmadan izlersin hemde sistemin çöktüğünde diğer verilerinle birlikte videolarında tarih olmaz bu arada.(benim başıma gelen gibi)
uyumluluk açısından flvler dediğin gibi sorun yaratıyor.
yani bir divx playerda ya da mpeg4 türevi codeclerle sıkıştırılmış vidyoları oynatabilen taşınabilir bir cihazda bunları oynatmak mümkün olmuyor.

Banned
24-01-2009, 23:17   |  #8  
Banlandı
5,024 mesaj
murteddd
uyumluluk açısından flvler dediğin gibi sorun yaratıyor.
yani bir divx playerda ya da mpeg4 türevi codeclerle sıkıştırılmış vidyoları oynatabilen taşınabilir bir cihazda bunları oynatmak mümkün olmuyor.
dvd playerlar flv formatını desteklemediği için oluyor bu(ya da ipod gibi cihazlar)şimdiye kadar totaldan çok memnun kaldım umarım seninde işine yarar bu program.

murteddd
25-01-2009, 21:02   |  #9  
OP Taze Üye
19 mesaj
kylie
dvd playerlar flv formatını desteklemediği için oluyor bu(ya da ipod gibi cihazlar)şimdiye kadar totaldan çok memnun kaldım umarım seninde işine yarar bu program.
evet, program hem büyük boyutlu flv dosyalarının hakkından gelebiliyor, hem de ses kayması olmuyor.
vidyo bitrati 3500 küsür,çözünürlüğü 960*540 olan bir flash vidyonun bile hakkından geldi.bir kaç denemeden sonra doğru codec ayarlarıyla tatminkar bir sonuç aldım.

çok teşekkür ediyorum.

Banned
25-01-2009, 21:21   |  #10  
Banlandı
5,024 mesaj

total şimdiye kadar hiç yüzümü kara çıkarmadı seninde işine yaradığına çok sevindim.