Flynet Modem Aldım Hattı Bağlayamıyorum.

wizardmendo7
01-09-2013, 01:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba arkadaşlar. İnternetten flynetin 4 portlu routerli kablosuz modemini aldım.

ürünün girişleri bu şekilde. kablosuz modem alalım derken bu seferde hattın kablosu line yazan girişe olmadı :(( ben sadece flynetin internetini kullanıyorum. doğal olarakta hattın jack'ı doğrudan bilgisayara bağlansın diye ethernet jack'ı şeklinde. modemin girişi ise ethernet jack'ına göre biraz daha küçük.

Bu uyumsuzluğu nasıl giderebilirim? şimdiden teşekkürler.

Sistem Bilgilerim
padisah
01-09-2013, 01:57   |  #2  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: wizardmendo7  
Merhaba arkadaşlar. İnternetten flynetin 4 portlu routerli kablosuz modemini aldım.

ürünün girişleri bu şekilde. kablosuz modem alalım derken bu seferde hattın kablosu line yazan girişe olmadı :(( ben sadece flynetin internetini kullanıyorum. doğal olarakta hattın jack'ı doğrudan bilgisayara bağlansın diye ethernet jack'ı şeklinde. modemin girişi ise ethernet jack'ına göre biraz daha küçük.

Bu uyumsuzluğu nasıl giderebilirim? şimdiden teşekkürler.

Modemin line girişine normal bir telefon kablosu takabilirsin eğer elinde sadece ethernet kablosu varsa modem değil access pointer almalısın ki bunu kablosuz olarak dağıtabil.

padisah bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
wizardmendo7
01-09-2013, 02:00   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

acaba araya splitter tarzı dönüştürücü alsam uyumlu olurmu? modemi kullanmam şart mutlaka bi bağlanti yolu olmalı değil mi?

padisah
03-09-2013, 10:39   |  #4  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Modem arayüzünden bazı ayarlarla yapılıyor sanırım ama ayrıntılı bilgim yok internette araştır.

murat5038
03-09-2013, 15:36   |  #5  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

line yazan yere Hattın yani ucu RJ11 olan kablo takılacak.

RJ11

RJ45 (Cat5)

RJ45 olan ethernet, RJ11 olan line yani telefon hattı.
Biri 8 diş diğeri 4. İyice bak ve kontrol et yoksa bir elektronikçiye kabloyu göster RJ11 yaptır ve bağlattır.