Ford Fiesta RS gümbür gümbür geliyor!

FreeCaptiv3
27-12-2015, 16:49   |  #1  
FreeCaptiv3 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
15 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2015

Autobild’e göre, Ford Fiesta RS, markanın 40. Yıl dönümü olan 2017 yılında satışa çıkartılacak. Bizden söylemesi, bu model gümbür gümbür geliyor.

Fiesta RS, Ford yetkilileri tarafından henüz resmi olarak onaylanmış değil fakat markanın geçtiğimiz günlerde, “Önümüzdeki dönemlerde en az 12 adet yüksek performans seven kullanıcılara hitap edecek otomobil üretmeyi planlıyoruz.” Şeklinde açıklama yapması az biraz bu olasılığı kuvvetlendirir nitelikte. Bahsi geçen yüksek performanslı otomobillerin arasında Focus RS, F-150 Raptor, Mustang Shelby GT350 / GT350R ve tamamen yenilenen GT modelleri bulunuyor. E bu listeye bir de Ford Fiesta RS yakışmaz mı?

Otomobilin tasarımı hakkında henüz hiçbir bilgi bulunmuyor fakat, Focus RS modelinden de alışık olduğumuz agresif ön kısım, yan marşepiyeller ve spor arka tampon ile bu modelde de karşılaşacağımızı tahmin ediyoruz.

Otomobilin motor kompartımanında görev alacak olan ünite hakkında da henüz bir bilgi bulunmuyor fakat Fiesta ST’de kullanılan 1.6 turbo motorun yenilenmiş halinin Ford Fiesta RS modelinde kullanılmazı bekleniyor. Bahsi geçen turbo motor 197 hp güç üretiyor fakat söylentilere göre Fiesta RS, 246 hp gibi iddialı bir güç ile kullanıcılarıyla buluşacak.

Bize ulaşan söylentilere göre Fiesta RS modelinde dört çeker sistemi bulunacak. Fakat hem maliyeti, hem de Ford’un daha önceden böyle bir girişimde bulunmamasını göz önünde bulundurduğumuzda, bahsi geçen sistemin bu modelde kullanılması pek de mümkün görünmüyor.

Kaynak: http://www.otomobilimbenim.com/o ... bur-gumbur-geliyor/