Form. Sonra D sürücüsü Gözükmüyor

HPQ-User
08-02-2009, 01:03   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ferhatt06 sormuş:
Merabalar Öncelikle Teşekkür Ederim
Benim Sorunum Hdd 2 Bolümden Olusmakta
C'ye Format Attım D yi Oldugu Gibi Bıraktım Formattan Sonra D Gözükmüyor Ne Yapmam Gerekir Yardımlarınızı Bekliyorum Tekrar Teşekkürler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Xp Servis Pach 3

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9.0.6) Gecko/2009011913 Firefox/3.0.6

Kapalı Hesap (101323)
08-02-2009, 01:08   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,337 mesaj

d yi  silmişsin ama  biçimlendirmemişsin  kısacası tekrar d ye format  atman gerekli

ferhatt06
08-02-2009, 01:20   |  #3  
Taze Üye
5 mesaj

D 'yi Silmedim Ama Kendisi Silindiyse Yani Siliniyosa Ben Dokunmadıgım Halde Bilmiyorum Ben C 'ye Format Attım D Sürücüsü Format Attığımda Gözükmüyordu Ve Sistem Kurulduktan Sonra Bilgisayarımdada Gözükmüyo

Kapalı Hesap (101323)
08-02-2009, 01:28   |  #4  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

tamam işte   silmişsin ama  biçimlendirmemişsin  sen silmenin anlamını  format mı  sanıyorsun sil = delete   biçimlendir = format

ferhatt06
08-02-2009, 01:40   |  #5  
Taze Üye
5 mesaj

Ya Kardes Sen Beni Anlamıyorsuun Heralde Ben D ye Dokunmadım İşlemimi Hep C Üzerinden Yaptım Yani D sürücüsüne Formatın Hicbir Asamasında Dokunmadım Yani Ne Sil Ne Format Bilmem Anlatabildim Mi?

Banned
08-02-2009, 01:46   |  #6  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Öncelikle disk yönetimine bakmalısınız, muhtemelen orada gözükecektir. Xp bazan dosya sisteminden, bazan diskteki önceki sistem bağlı yönetici haklarından, bazan zararlı yazılım veya yüklü yazılımlardan dolayı formattan sonra diğer diski görememmektedir. Eğer disk yönetiminde gözüküyorsa cd den çalışan bir işletim sistemi kullanarak veya harddiski başka bir sisteme ikincil olarak takarak  (vista olsa daha iyi olacaktır) veyada sp2 entegreli xp cd ile yeniden format atarak d diskinize ulaşma imkanınız vardır.  (Burası çok önemli ) önemli olan diskin gözükmemesi değil, disk üzerine yeni veri yazılmaması. D diskinizin olduğu kısmı disk yönetiminden biçimlendirerek (hızlı biçimlendir seçeneği ile) olası dosya sistemi hatalarına bağlı diskin gözükmemesi sorunundan kurtulabilir, üzerine yeni veri yazmadığınız sürece tüm verilerinizi sorunsuzca kurtarmabilirsiniz.Easyrecovery yazılımı bu işte oldukça başarılıdır % 100 geri getirme yapabilmektedir. Son çare olarak diski biçimlendirmeyi seçerseniz bu bilgi aklınızda bulunsun.

Kapalı Hesap (101323)
08-02-2009, 01:55   |  #7  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

pc  dünyasında  %100 diye birşey yoktur  easyrecovery  programınında  kutaramadığı  veriler vardır

Banned
08-02-2009, 02:02   |  #8  
Banlandı
5,777 mesaj
carl246
pc  dünyasında  %100 diye birşey yoktur  easyrecovery  programınında  kutaramadığı  veriler vardı
Hayırdır arkadaşa yardımcı olamak için mi konuya cevap yadınız ? İş olsun diyemi ? yoksa birşeyler biliyorsunuzda paylaşmayı istemiyormusunuz ?  -yabilmektedir ile -yapmaktadır arasında oldukça fazla anlam farkı vardır. Biri kesinlik diğeri kesine yakınlık belirtir. Varsa bir öneriniz, varsa benden daha iyi bilginiz cevabıma yönelik değil konuya yönelik yazın. Sizden cevap bekleyen ben değil o.

Kapalı Hesap (101323)
08-02-2009, 02:06   |  #9  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

iyi o zaman killdisk pro ile formatla  easyroceovery  programını çalıştır  kurtarıyor mu  pc dünyasında %100  yoktur  bunu anlatmaya  çalışıyorum sizin yanlışınızı düzeltiyorum

Banned
08-02-2009, 02:18   |  #10  
Banlandı
5,777 mesaj
carl246
iyi o zaman killdisk pro ile formatla  easyroceovery  programını çalıştır  kurtarıyor mu  pc dünyasında %100  yoktur  bunu anlatmaya  çalışıyorum sizin yanlışınızı dü
Yazımı dikkatlice okursanız filan yazılımla değil satandart biçinlendirme bile önermeyip bilakis verilerin kurtarılabilmesi için hızlı biçimlendirme ile biçimlendirmesini önermişim. Bunu özellikle belirtmişim . Sebeb hızlı biçimlendirme veri silme değil verinin orda olduğunu unutmadır. Kısacası disk yeniden oluşturulur ama veri silinmez. Bu şekilde biçimlendirme ile zararlı yazılımların etkilerinden bozuk dosya sisteminden kurtulmuş olursunuz. Veriler (aslen) silinmediği için çok kısa sürede veri kurtarma ile verilerinize tekrar kavuşursunuz. Diğer taraftan konuya asıl cevabım sorunun olası kaynakları ve çözüm yolları. diski biçimlendirme, veri kurtarma işini  belirmemin sebebi olası biçimlendirme ihtimaline karşı diskin üzerine yeni veri yazmasını engellemek için ön bilgi. Yazarsa kurtarma ihtimali belkide hiç olmayacaktır. Yazımı  tekrar vereyim;

Öncelikle disk yönetimine bakmalısınız, muhtemelen orada gözükecektir. Xp bazan dosya sisteminden, bazan diskteki önceki sistem bağlı yönetici haklarından, bazan zararlı yazılım veya yüklü yazılımlardan dolayı formattan sonra diğer diski görememmektedir. Eğer disk yönetiminde gözüküyorsa cd den çalışan bir işletim sistemi kullanarak veya harddiski başka bir sisteme ikincil olarak takarak (vista olsa daha iyi olacaktır) veyada sp2 entegreli xp cd ile yeniden format atarak d diskinize ulaşma imkanınız vardır.

(Burası çok önemli )önemli olan diskin gözükmemesi değil, disk üzerine yeni veri yazılmaması. D diskinizin olduğu kısmı disk yönetiminden biçimlendirerek

(hızlı biçimlendir seçeneği ile)

olası dosya sistemi hatalarına bağlı diskin gözükmemesi sorunundan kurtulabilir, üzerine yeni veri yazmadığınız sürece tüm verilerinizi sorunsuzca kurtarmabilirsiniz.Easyrecovery yazılımı bu işte oldukça başarılıdır % 100 geri getirme yapabilmektedir.

Son çare olarak diski biçimlendirmeyi seçerseniz bu bilgi aklınızda bulunsun.

Kapalı Hesap (101323)
08-02-2009, 02:37   |  #11  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

easyrecovery  iyi bir yazılım aslında   10 format öncesindeki  resimlerimi  kurtarmıştı

ferhatt06
10-02-2009, 01:23   |  #12  
Taze Üye
5 mesaj

Cook Tesekkür Ederim Arkadaslar Verdiginiz Bilgilerden Dolayı

mc_noun
27-02-2010, 21:30   |  #13  
Taze Üye
3 mesaj

bende aynı dertten muzdaribim fakat disk yöneticisinden biçimlendirmek istediğim de kabul etmiyor
windows bu diskteki sistem bölümünü biçimlendiremez diye  bi mesaj gelio :( yardım lütfen önemli belgelerim war d: nin içinde :(

mc_noun
27-02-2010, 21:35   |  #14  
Taze Üye
3 mesaj

:D söylediğiniz  gibi yapamadım ama disk yönetiminden c ye yönlendirdim :D oldu :D ama sizin dediğin gibi diskim görünür olsa daha iyi olur cvp bekliorm arkadaslar teşekkür ederim şimdiden

Mc_Opposite
27-10-2012, 03:21   |  #15  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaşlar merhaba. aynı konudan bende muzdaribim. internette çok araştırdım yalnız sonuç alamadım. yeni bir konu açmaktansa buradan devam edeyim diye düşündüm. win xp pro format attım yalnız D diski gözükmüyor. HDD 320 Gb C diski 130 Gb olarak görünüyor ve D diski görünmüyor. Disk yönetiminde de sadece C diski görünüyor. tekrar format atayım dedim yalnız format atarkende sadece C yi yani 130 GB yi görüyor. bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

viking20
27-10-2012, 10:33   |  #16  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/win ... yboldu_t134901.html
[Windows 7 kurulumdan sonra C sürücüsü dışındaki sürücülere harf atamamakta ve kullanıma açmamakytadır. Bu nedenle bu tür sürücülere öncelik disk yönetiminden sağ tıklayıp harf atamalısnız. Sorununuzda bundan olsa gerek,recep beyinde dediği gibi.]

https://www.chip.com.tr/forum/for ... yboldu_t212653.html

https://www.chip.com.tr/forum/D-s ... lutfenn_t72717.html https://www.chip.com.tr/forum/D-s ... tfenn_t72717_2.html

https://www.chip.com.tr/forum/D-S ... -Onemli_t83884.html

GÖRÜNMEYEN KAYBOLAN BÖLÜMÜ GERİ GETİRİN [Surface Test]
https://www.chip.com.tr/forum/D-s ... enn_t72717_wp2.html

yok olan,kaybolan,görünmeyen,silinen Disk Bölümü !
https://www.chip.com.tr/forum/yok ... bolumu_t198538.html

hdd nin F: bölümü yok oldu
https://www.chip.com.tr/forum/hdd ... ok-oldu_t77022.html

Ayrılmış sabit disk bölümü kayboldu
https://www.chip.com.tr/forum/ayr ... yboldu_t208866.html
[büyük ihtimal MBR bozulmuştur, xp cdsini tak kurtarma konsoluna gir fixmbr yaz düzelir]

Son Düzenleme: viking20 ~ 27 Ekim 2012 10:57
Mc_Opposite
27-10-2012, 12:21   |  #17  
Taze Üye
2 mesaj

şimdi sıkıntı şu. windows 7 ile formatladıgım zman hem format ekranında diskin tamamını görüyorum hemde formatı attıktan sonra D diskini görüyorum. fakat xp ile formata kalkışında format ekranında göremiyorum sadece C görünüyor

tsuen558
27-10-2012, 12:50   |  #18  
Taze Üye
1 mesaj