FORMAT AT !

Banned
16-02-2009, 02:15   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj

Arkadaşlar ben forumda rahatsız olduğum bir konuyu burada dile getirmek istedim.Çoğu zaman herhangi bir arkadaş sorununu dile getirdiğinde verilen cevapların içinde mutlaka bir iki tane format at önerisi oluyor.Evet bazen çok nadir de olsa format atmak gerçektende tek çözüm oluyor.Ama bu format at demenin bir çözüm önerisi olduğu anlamına gelmiyor.Buraya gelipte soru soran bir arkadaşın almak istediği cevabın "format at"olduğunu hiç sanmıyorum.Bu forumun amacı zaten format atmadan sorunları çözmek.
"Format at"diye cevap yazan arkadaşlara sesleniyorum format atmak soruya cevap değildir!Zaten bilgisayar kullanan herkes hiçbir şey bilmiyorsa bile parasını verip format attırmayı bilir!
Lütfen bilginizin olduğu konulara cevap yazın ama soru hakkında bilginiz yoksa cevap vermek zorunda değilsiniz bilen biri zaten cevabı yazacaktır.Burada ki her üye her konuda bilgili olacak diye bir kuralda yok.Herkes bildiği kadar birbirine yardımcı olmaya çalışıyor burada.

emre__
16-02-2009, 10:05   |  #2  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
1,519 mesaj

:D biz acelece milletiz hemen olacak çözüm için uğraşmaktansa format at deniliyo :D genimizde var :D

Banned
17-02-2009, 00:31   |  #3  
OP Banlandı
934 mesaj
emre__
:D biz acelece milletiz hemen olacak çözüm için uğraşmaktansa format at deniliyo :D genimizde var :
eyvallah öyleyizde millet burda format atmamak için soru soruyorGülümseme

01apachi
17-02-2009, 00:44   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,618 mesaj

AğlıyorAğlıyorAğlıyor bende bikaçdefa dedimde, öyle icap ediyordu..

Banned
17-02-2009, 01:06   |  #5  
OP Banlandı
934 mesaj
01apachi
AğlıyorAğlıyorAğlıyor bende bikaçdefa dedimde, öyle icap ediyordu..
alınma hemen canım ben konu hakkında hiçbir bilgisi olmadığı halde format at diyenleri kastettim internet bağlantım kopuyo diyo biri adam format at diyoKahkaha

cadi_esra
17-02-2009, 09:21   |  #6  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
71 mesaj

valla haklısın arkadaş adam ne soruyo millet format at bildikleri bişey yoq sonucta buraya bilirsek cevab vereceğiz demi

Kajmer41
17-02-2009, 09:33   |  #7  
Yıllanmış Üye
113 mesaj

Bazen format atmak tek çözümdür (=

Ama sürekli format at diyenlerede uyuz ooluyorum :))

Ahmet Ertuğrul
13-03-2009, 19:21   |  #8  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

aapaciapo'ya tamamen katılıyorum. Ben de başka bir forumda "kim size format at diyorsa onun tavsiyelerini uygulamayın, konuda yeterli bilgisi yoktur, sorunuza başka bir cevap gelmesini bekleyin ya da cevabı başka yerlerde arayın diyordu.". Sonuçta o soruyu soran arkadaş format atmak durumunda olsa o soruyu niye sorsun? Kusura bakmayın, yukarıdaki arkadaşların tekrarı gibi oldu ama aynıları benim başıma da gelmişti. Aklıma geldi, sinirlendim. Bir ara bilgisayarım bayağı virüslenmişti de.

_ugur_
31-05-2009, 16:34   |  #9  
Üye
69 mesaj

Ufacık da olsa bir sorun karşısında formata sarılmak yanlış.Bence elimizden geldiğince sorunu çözene kadar çaba sarfetmek gerekir,eğer çözüm üretemezsekde birazcık konu ile ilgili araştırma yapmalı,oda olmazsa ki enson format atılabilir diyeceğim yani format atmak sorunu çözmek için en son yapılacak bir uygulama olmasıdır.Kolay gelsin.

_ugur_
31-05-2009, 16:44   |  #10  
Üye
69 mesaj

Eğer internet ile sorunu olan varsa şunu tavsiye edebilirim,benim başıma bazen geliyor;masaüstünde ağ bağlantılarını tıklayıp çıkan sayfada ağ bağlantılarını görüntüle seçeneğini tıklayın,bağlantı ikonu ekrana gelince sol tıklayıp yukarıdaki destek bölümünden onarı seçip onarmayı deneyin.Bu şekilde çözülmezse modemi kapatıp tekrar açın.Ben sorunumu bu şekilde gideriyorum

Koray Kocaman
02-06-2009, 00:58   |  #11  
Koray Kocaman avatarı
Yıllanmış Üye
1,876 mesaj

"aapociapo" bu mesajım senı mutlaka tatmin ediyor o zaman =)
Biliyorsun ki CHIP Online forum kısmımız yenileme içersinde.Projenin tam olarak tamamlanması halinde tabiki devreye yeni forum kurallarıda geliyor.Oluşturulan forum kuralları içersinde belirlenmiş bazı cevaplar varki bunlardan biride "FORMAT AT" cevabı yasaklanmış olucak.Diğer cevapları yayınlandığı zaman yeni forum kurallarından okuyabilirsin.Soru soran kullanıcılara bu tarz cevaplar mermemek adına yönetimin hazırladığı forum kuralları yakında yayınlanıcak.

ECHELON_
02-06-2009, 01:13   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

arkadaşlar formatı bu kadar kötülemeyin çünkü benim gibi pc cahilleri forma ata ata geliştiriyor kendisini drıver arıyor donanımla uğraşıyor olmadı parça sökmeye kadar gidiyor iş bide bu yönden bakalım formata

Süleyman.
02-06-2009, 01:18   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
Me@
"aapociapo" bu mesajım senı mutlaka tatmin ediyor o zaman =)
Biliyorsun ki CHIP Online forum kısmımız yenileme içersinde.Projenin tam olarak tamamlanması halinde tabiki devreye yeni forum kurallarıda geliyor.Oluşturulan forum kuralları içersinde belirlenmiş bazı cevaplar varki bunlardan biride "FORMAT AT" cevabı yasaklanmış olucak.Diğer cevapları yayınlandığı zaman yeni forum kurallarından okuyabilirsin.Soru soran kullanıcılara bu tarz cevaplar mermemek adına yönetimin hazırladığı forum kuralları yakında yayınlanıcak.
Eğer çok katı bir şekilde olursa mutlaka sakıncaları olur. Nasıl her soruna "formatla" demek yanlış ise, formatlamayı tavsiye etmeyi yasaklamak da yanlış olur bence. İkisi de uç yaklaşımlar bunların. Geçenlerde sistemimde sorun vardı. Virüs taraması nereden baksan bir saat. Sorunun tam çözülememesi ihtimali de var. Başka güvenlik yazlımıyla tarama, bir saat daha. Sistem onarma, aradan yaşanan sinir harbi... Üstelik bunları denedim, işe yaramadı. 25 dakikada yeniden kurdum sistemi. Hiç uğraşmadan. Basit sorunlar için saçma sapan format tavsiyesini savunmuyorum elbet. Ama formatın da hakkını teslim etmek lazım. Üstelik eskisi gibi de değil artık. Hele Windows 7'nin sürücüleri tanıması bu işi daha da kolaylaştırdı.