format atamıyorum mavi ekran gelip resetleniyor

vahapcemil
20-12-2011, 15:49   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
173 mesaj

Bilgisayarım casper cnl 5l35p . bilgisayarım oyundayken kapandı açınca windows açılıyor falan yazıyo tabi sonra tam hosgeldiniz yazacakken siyah ekran geliyo mause geliyo baska bişey yok . Bilgisayar çalısıyo tabi fan sesi falan ama ekran gelmiyo ... Sonra açılırken onarma falan istemeye basladı yaptım ettim hdd taradım falan düzelmedi mecbur formayt attım . Format sırasında da yarıda windows dosyaları genşlatilirken hata veriyodu frmat atılamıyo sowtware hardware falan yazıyo bişiler neyse uğrasa uğrasa en sonunda formatı attım bilgisayar açıldı . Drıver cdsini taktım yeniden ekran kartını yükledi diğer dıriveri yüklemek için kendini kapattı açılınca gene siyah ekran ve mouse amblemi . Mousaeyi sağa sola çekince ok hareket ediyo ama ekran gelmiyo . NEyse bidaha format atmaya çalıstım tabi c yi gene biçimlendirdim bu sefer de hiç atmıyo . Tam w,indows yükle diyorum özel gelismiş seçeneklerini soracakken geri bi önceki ekrana geliyo uğrastrım uğratsım olmadı sinirlendim kapattım bgün gene açtım format atılırken yarıda duruyo mavi ekran geliyo resetliyo kendini falan neyse zar zor gene bi format attım oh dedim sonunda olacak açılırnek mavi ekran geliyo pc resetleniyo tekrar açılıyo tekrar mavi ekran reset falan ... Sorun harddiskte ve format yüklenemiyo gibi düsünüyom ama akıl edemedim . Garantiye gönderecem de 1 aya gelicek acaba ne halde gelecek bilmiyorum ne yapayım .

vahapcemil
20-12-2011, 15:54   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
173 mesaj

ayrıca format cdm orjinal home premium . Bilgisayarımın yanında vermislerdi , Aynı cd ile bu laptopuma defalarca format attım .

trakya85tm
20-12-2011, 17:54   |  #3  
Yıllanmış Üye
157 mesaj

Garantisi varsa sepetle hemen ,yoksa bi tarafına para sıkışmıştır.Donanımsal bir arızası var demeki  elindeki dvd sağlam ise.

mustafa2116
20-12-2011, 17:54   |  #4  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

ram diskiniz çökmüş olabilir.   Ram arızalrı genelde bu tip hatalara neden olmaktadır.