Format Atarken C ve D Yok !

AndcrewTR
04-02-2013, 00:15   |  #1  
AndcrewTR avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 102
1,268 mesaj

Bu sefer problem büyük. Önceki konumda her şeyi anlatmıştım. Tekrar üzerinden geçeyim. Windows 8 yüklediğim bir bilgisayara tekrar Windows XP 'ye çevirmeye çalışıyordum. 1 Gb'lık USB'mi Boot etmeyi başardım. CD Okuyucu bozuktu bilgisayarda. USB 'den format atmak zorundaydım. Neyse gittim oraya Formata başladım. C'yi sildim sonra tekrar bölümledim vs. vs. Windows XP Yüklenirken %50 'lerde nedense USB bağlantısı kopmaya başladı. USB ışığı sönüyordu. Kurulum sırasında Şu dosya kopyalanamadı gibi bir hata verdi. Enter ile tekrar dene F3 ile çık falan seçenekleri vardı. Öyle bıraktım onu. USB'de sorun vardır belki diye düşündüm ve diğer USB 'yi getirmek için eve gidecekken arkadaşım kasayı götür yarın getirirsin dedi ve o ekranda kasanın fişini direk çekip aldım [":<] Kasayı eve götürdüm şimdi C ve D görünmüyor format sırasında. Sadece taktığım USB Bellek görünüyor. O da C olarak görünüyor. Ağlıyor Harddiske ne oldu nasıl geri getirebiliriz?? İşte resim;

Lütfen yardım edin yarın öğleye kadar bu formatı atmam lazım. En önemlisi D 'yi kurtarmam lazım. Önemli dosyaları D 'ye atmıştık. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden konuya bakan herkese teşekkürler.

(Biraz uzun yazdım galiba kusura bakmayın)

Son Düzenleme: AndcrewTR ~ 04 Şubat 2013 00:17
murat5038
04-02-2013, 00:55   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Bios pilini çıkar sonra hdd bağlantılarını dvd bağlantılaır çıkar 1 dk sonra yerine tak hepsini direk biosa girip default yap boot yap yine usbyi AHCı etkinleştir save leyip tekrar format atmayı dene.

AndcrewTR
04-02-2013, 01:54   |  #3  
AndcrewTR avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 102
1,268 mesaj
Alıntı: murat5038  
Bios pilini çıkar sonra hdd bağlantılarını dvd bağlantılaır çıkar 1 dk sonra yerine tak hepsini direk biosa girip default yap boot yap yine usbyi AHCı etkinleştir save leyip tekrar format atmayı dene.

Çok teşekkürler. Bios pilinin ne olduğunu bilmiyordum, internetten araştırdım buldum yaptım oldu Gülüş Beni çok büyük bir yükten kurtardım. Çok teşekkürler tekrardan sağ ol.