Format atılırken uyuyor ?

EsteL
27-10-2016, 23:38   |  #1  
EsteL avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Benim başıma gelmese hayatta inanmam. Samsung r580 i5 işlemcili nvidia 330m ekran kartlı dizüstü bilgisayar. yaklaşık 3-4 yıldır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. geçenlerde format atma ihtiyacı duydum. Windows kurulumu başladığı anda bilgisayar uykuya geçiyor. ben uyandırıyorum o uyuyor :) bu şekilde kurulumu tamamlıyorum aç kapa şeklinde. kurulum bitince güç ayarlarından şunu tespit ettim kapak kapandığında uyu seçeneğini hiçbirşey yapma dediğimde uyuma işlemi sonlanıyor. ekran kartı sürücüsünü kurduğumda monitörü kapatıp görüntüyü hdmi çıkış portu üzerinden harici ekrana veriyor. ekran kartı sürücüsünü nvidia sitesinden, sürücü bulma programlarından, samsung sitesinden heryerden indirip defalarca denedim, yok ne yaptıysam buna çözüm bulamadım. win7, win 8, win 10, hem 32 hem 64 kurup denedim, kurulumların hepi orjinal, ama malesef yok, e peki format atmadan nasıl kullanıyordum. işte oda ayrı bir konu. problemsiz... başka bir işlem yaptımmı peki. evet işlemci ve ekran kartı çok ısınıyordur diye termal macununu yeniledim. bu işlemi yaparken anakart statik elektrik yüklenmiştir düşüncesiyle anakart üzerindeki statik elektriği toprakladım.
sonramı ne yaptım? kapağı kapatınca uykuya geç dedim. bilg  açılıyor uykuya geçiyor sonra ben tekrar açıyorum ekran geliyor ama çözünürlük bir değişik, 1366x768 başka çözünürlükte görüntü monitöre sığmıyor ya küçük geliyo ya taşıyor. peki bu işlem sonunu çözüyormu hayır. çünkü hiçbir oyunu çalıştırmıyor. win7 64 kurunca böyle win8 yada 10 kurduğumda bilgisayar kendi monitörünü kapatıyor tv den kontrol ettiğimde çoklu ekrana geliyorum ama malesef kendi monitörü yok seçeneklerde...
bilemiyorum anlatabildim mi ama ben çözemedim ... Çözüm önerisi olan?