format atma

HPQ-User
30-01-2009, 14:58   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

espirator sormuş:
bilgisayarım la ilgili çok sorunum var ama en önemlisi internetten bazı programları indirmek istediğimde bilgisayar programı kurmaya başlar başlamaz yeniden başlatılıyor ayrıca acılışta hoş geldiniz yazdıktan sonra siyah ekran geliyor ve bunu görev yoneticisi --- çalıştır EXPLORER.EXE den halediyorum ama her açılışta bu sorunla karşılaşıyorum bi çözüm önerir misiniz yoksa tek çözüm formatsa formatı nasıl atabilirim ? recovery çalıştırmam gerekiyomuş galiba açılış menüsünde kısayol tuşu falan varmış heralde bunlar biyerlerden duyduğum bilgiler kesin çözüm nasıldır yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin (pc markası hp pavilion dv5)

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
2.1 ghz amd işlemci
512 mb atı ekran kartı paylaşımlı
3 gb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-US; rv:1.9.0.5) Gecko/2008120122 Firefox/3.0.5

sgungul
30-01-2009, 15:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
215 mesaj

başlat> programlar>recovery manager>recovery disc creation seçenekeriyle yapılıyor. sanırm 2 ya da 3 dvd gerekiyor. bu da d sürücünüzdeki recovery bölümünüz zarar görürse kullanacağınız dvdler. eğer zarar görmezse d'den kurtarma yapılabiliyor. f9 ya da f10 tuşuyla. hangisi olduğundan emin deilim...

sticker
30-01-2009, 15:18   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
669 mesaj

açılıştaki çalışan programlar normal...yani vistada bu programlar çalışır.istersen kapatabilirsin..onuda görev yöneticisinden kapatabilirsin...formata gelince işletim sistemi cd/dvd sini tak bilgisayarı yeniden başlatve yönergeleri uygula..zor değil hele vista hiç zor değil...bide şuvar vista demekle iş bitmiyor..hangi sürümü basıc,ultimateyada premium..dikkatini çekmek isterimultimateve üzeri en az 1 gb.ram ister...gerçi ramin ufazlasıyla uygun ama...

Son Düzenleme: sticker ~ 30 Ocak 2009 15:24