format attım ekran gelmiyor

HPQ-User
20-12-2008, 00:03   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ASİ sormuş:
LAPTOPA FORMAT ATTIM BİLGİSAYAR AÇILIYOR AMA EKRAN GELMİYOR neden olabilir ne yapmalıyım

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
448 MB RAM
64 MB EKRAN KARTI

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

tukyam
20-12-2008, 00:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
126 mesaj

Ekran gelmiyor derken bios a yada başlatma seçeneklerine de ulaşamıyormusun yoksa windows ekranına mı ulaşamıyorsun?Eğer başlatma seçeneklerine ulaşabiliyorsan güvenli kipte başlatıp ekran kartı driverini yüklemeni,yüklüyse silip tekrar yüklemeni ya da başka ağ desteği ile güvenli mod da başlatıp internetten en güncel driveri bulup yüklemeyi denemelisin.
Eğer hiç görüntü alamıyorsan bios yada başlatma seçeneklerine de ulaşamıyorsan sorun donaımsal olabilir sevis yolu gözüküyor olabilir.
Daha açıklayıcı olmaya çalışmalısın ;)

physfg
20-12-2008, 03:59   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,686 mesaj

eğer ekranda herhangi aşılış yazılarını (bios, marka logo vs) görüyorsan sorunun yazılımsal ki windows bileşenlerin eksik olabilir ve bunu bulup tanaımlamaya çalışan sistem öle mel mel kalır sen de dondu sanarsın ama gariban bulamadığı için tepki veremiyordur...sistemi kurtarma ile deneyin olmazsa format yolu gözüküyor...

eğer hiç bir yazı göremiyorsan : ekranda donanımsal sorun var demektir

1-ekran flouresan ı yada devresi yanmış olabilir .dikkatli bakınca silik yazı görüyorsanız sadece lamba yanmış ve 40-60 arasına değiştririrsiniz...

hiç tepki yoksa devre yada devre +lamba gitmiştir .devre yi de 100 civarına değiştirirsiniz.....