Format cd si

punisher16
18-06-2009, 13:46   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
42 mesaj

elimde win. xp sp3 format cd si vardı onu kopyala yapştırla masaüstüne kopyaladım fakat böyle kopyalanmaz dediler yöntemini de anlattılar lakin ben Cd nin üstüne oturdum ve tahmin edeceğiniz gibi kırıldı Ağzı kulaklarına varıyor elimde şu an bi masaüstünde ki kopya duruyor bunu cd ye format attıracak şekilde yükleyebilirmiyim (ki sanmıyorum) ? bi sorayım dedimOnay
kopyaladğım dosyanın içinde
$OEM$ ; I386 ; EXTRA PROGRAMLAR diye 3 klasör
rvmintegrator ( resim dosyaları yazıyor açıklamada)
BOOTFONT ; WIN51 ; WIN51IP ; win51ip.SP3 diye dosyalar var cd yapalıbilir mi ?

yapılamazsa yeni bi cd yapmam için önerebileceğiniz site adresi falan var mı cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

nerden oturduk cd ye be Zonk

ErKaN-23
18-06-2009, 14:15   |  #2  
ErKaN-23 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
931 mesaj

kardeş n lite programını indir ve kur zaten türkçedir program zerinden kopyaladığın xp dosyasını göster iso seçeneğini işaretle ve iso dosyası haline dönüştür zaten sp3 de yüklü ondan sonra bu iso dosyasını n lite üzerinden de cd ye yzdırabilirsin nero üzerinden de cd ye yazdırabilirsin

punisher16
18-06-2009, 15:33   |  #3  
OP Yeni Üye
42 mesaj

en kısa zamanda deneyeceğim olursa çok büyük sevap işlemiş olacaksın :D

derdani
18-06-2009, 15:34   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
183 mesaj

şu linke git

"CD'yi başlatılabilir yapmak için boot dosyasını Windows XP CD'sinden ...."den itibaren söylenenleri uygula

CD İngilizce ise "WXPVOL_EN" kalsın ama Türkçe ise "WXPVOL_TR" yaz

ama sana "Microsoft Corporation.img" gerekli,

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
http://www.dosya.tc/MicrosoftCorporation.rar.html

Son Düzenleme: derdani ~ 18 Haziran 2009 15:46
punisher16
18-06-2009, 16:03   |  #5  
OP Yeni Üye
42 mesaj
gloster
kardeş n lite programını indir ve kur zaten türkçedir program zerinden kopyaladığın xp dosyasını göster iso seçeneğini işaretle ve iso dosyası haline dönüştür zaten sp3 de yüklü ondan sonra bu iso dosyasını n lite üzerinden de cd ye yzdırabilirsin nero üzerinden de cd ye yazdı
N lite programında seçili klasörde i386 ve amd64 olduğundan emin olun diye başlayan bi hata veriyor amd64 yok zaten :(
derdani
şu linke git

"CD'yi başlatılabilir yapmak için boot dosyasını Windows XP CD'sinden ...."den itibaren söylenenleri uygula

CD İngilizce ise "WXPVOL_EN" kalsın ama Türkçe ise "WXPVOL_TR" yaz

ama sana "Microsoft Corporation.img" gerekli,

http://www.dosya.tc/MicrosoftCorporation.rar.html
bahsettiğin linkte Cd den diyor zaten ama sorunumu tam anlamadınız galiba ben Cd yi kırdım elimde cd nin içinde olanları kopyala yapıştır yaptığım klasörüm var (:

ve bir ricam daha anlatırken biraz daha açık yazarmısınız sizin kadar anlamıyorum da :/

ErKaN-23
18-06-2009, 16:03   |  #6  
ErKaN-23 avatarı
Yıllanmış Üye
931 mesaj

ben bütün xp cd lerimi hep böyle hazırladım sp leri hep bu programla entegre ettim işe yarayacağına eminim programın kulşlanılması basit

punisher16
18-06-2009, 16:06   |  #7  
OP Yeni Üye
42 mesaj

yukarıya yazdım ben cd hazırlamıyorum olan bi Cdnin içindeki klasörleri kopyala yapıştır yaptım onlar var elimde amd64 yok onların içinde :S program zaten açık ve net ona lafım yok :D

derdani
18-06-2009, 16:16   |  #8  
Yıllanmış Üye
183 mesaj
bahsettiğin linkte Cd den diyor zaten ama sorunumu tam anlamadınız galiba ben Cd yi kırdım elimde cd nin içinde olanları kopyala yapıştır yaptığım klasörüm var (:

ve bir ricam daha anlatırken biraz daha açık yazarmısınız sizin kadar anlamıyorum da :/

XP CD'sine Servis Paketlerini ekleme işlemini yapmadan önce XP CD'sinde olan tüm dosyaların HDD'ye eksiksiz olarak aktarılması gerekir -> Umarım sende tüm dosyaları eksiksiz almışsındır

"CD İngilizce'mi Türkçemi nasıl anlayabilirim"
"I386" klasöründe "EULA" diye bir metin belgesi bulunur

Yazılanlar Türkçe ise CD Türkçedir

veya emin değilsindir, tam olarak emin olmak istiyorsundur  O zaman en son satırında "EULAID:.." yazar Mesela

EULAID:XPSP2_RM.0_PRO_RTL_EN

sondaki "..EN" CD'nin İngilice olduğunu gösterir

bahsettiğin linkte Cd den diyor zaten ama sorunumu tam anlamadınız
Eğer sorununuzu tam anlamadıysam size XP CD'sinden IsoBuster programı ile almanız gerekli olan "Microsoft Corporation.img" dosyasını niye upload ediyim?

Saygılarımla

Son Düzenleme: derdani ~ 18 Haziran 2009 16:24
leventizmir
19-06-2009, 09:47   |  #9  
Yeni Üye
26 mesaj

bu saçmalıkları sırf cevap için yazıyorsunuz galiba arkadaş size cd hazırlamıyorum diyo siz halen nlite lerden bahsediyorsunuz allah aşkına okumuyormusunuz yoksa öylesine bakıyormusunuz.sana gelince arkadaşım bir ihtimal ultra iso programınla bir denemeni tavsiye ederim bakarsın kurtulur

ErKaN-23
19-06-2009, 10:55   |  #10  
ErKaN-23 avatarı
Yıllanmış Üye
931 mesaj

biz ne diyoruz ki zaten ultra iso programı yerine nlite programını önerdik entegre için söylemedim nlitı elindeki kopyayı iso dosyası haline getirip denemesi için önerdim zaten

punisher16
19-06-2009, 12:02   |  #11  
OP Yeni Üye
42 mesaj
derdani
Eğer sorununuzu tam anlamadıysam size XP CD'sinden IsoBuster programı ile almanız gerekli olan "Microsoft Corporation.img" dosyasını niye upload ediyim?

Saygıları

tamm anladın peki bana diyorsun ki microsoft corporation.img dosyası nı niye upload ediyim peki sana bi soru benim bu dosyanın ne oldğunu bilmeme ihtimalim yok mu ??
leventizmir
bu saçmalıkları sırf cevap için yazıyorsunuz galiba arkadaş size cd hazırlamıyorum diyo siz halen nlite lerden bahsediyorsunuz allah aşkına okumuyormusunuz yoksa öylesine bakıyormusunuz.sana gelince arkadaşım bir ihtimal ultra iso programınla bir denemeni tavsiye ederim bakarsın
tamm deniyeceğim bana da anlamıyorlar gibi geliyor zaten pek fazla bişey de anlamıyorum  kafamı karıştırıyorlar :D ilk yazdığım mesajı dikkatli okuyup açık cevap verirseniz çok makbule geçer Mutlu

derdani
19-06-2009, 14:50   |  #12  
Yıllanmış Üye
183 mesaj

@leventizmir

Bilgimiz dahilinde karşılıksız yardım etmeye çalışan kişleriz - Ha doğru, ha yanlış

mesela verdiğin cevap da eksik olan bilgiyi senden tamamlananı bekliyorum

Ulra ISO ile Bootable CD nasıl yapılır?
Ben bu işi hep Nero yaptığım için Nero'yu önerdim

sana bi soru benim bu dosyanın ne oldğunu bilmeme ihtimalim yok mu ??
evet, benim de bilmediğim şeyler var ama azim edip, öğrenmeye çalışıyorum

şimdi o dosyanın işlevi nedir ve niye gereklidir?

üstteki CD'den ön yükleme için..." ekranı gelmesi için o dosya gereklidir çünkü dosya "Bootloader" yani ön yükleyicidir.

Eksiğim varsa, düzeltebilirsiniz

Sevinirim

Son Düzenleme: derdani ~ 19 Haziran 2009 14:51
punisher16
19-06-2009, 16:22   |  #13  
OP Yeni Üye
42 mesaj
derdani
@leventizmir

Bilgimiz dahilinde karşılıksız yardım etmeye çalışan kişleriz - Ha doğru, ha yanlış

mesela verdiğin cevap da eksik olan bilgiyi senden tamamlananı bekliyorum

Ben bu işi hep Nero yaptığım için Nero'yu önerdim

evet, benim de bilmediğim şeyler var ama azim edip, öğrenmeye çalışıyorum

şimdi o dosyanın işlevi nedir ve niye gereklidir?

üstteki CD'den ön yükleme için..." ekranı gelmesi için o dosya gereklidir çünkü dosya "Bootloader" yani ön yükleyicidir.

Eksiğim varsa, dü

bana kısaca düzgün bi anlatabilecek yok mu verdiğin linke girdi nero da ki dediği yeri bulamadım hadi o yeri sen cvp olarak yazdın diyelim şimdi onları doldurduktan sonra kayıtlı klasörümü tıklıcam açıklama yokki delircem onu da geçtim cd nin türkçe ingilizce olup olmadığı açıklama yapmışın öyle bi dosya yok i386da en sonunda delircem kafayı yedim bi cd yapcaz :S

derdani
19-06-2009, 17:26   |  #14  
Yıllanmış Üye
183 mesaj
"onu da geçtim cd nin türkçe ingilizce olup olmadığı açıklama yapmışın öyle bi dosya yok i386da "
olmak zorunda

çünkü format sırasında F8 ile EULA antlaşmasını kabul etmez isen, kurulum işlemine geçemezsin

Şimdi o dosyayı "I386" klasöründe arayalım

"I386" klasörünü açalım ve dosyayı arayalım

Arama sonuçlarına bakalım

.................

"verdiğin linke girdi nero da ki dediği yeri bulamadım hadi o yeri sen cvp olarak yazdın diyelim şimdi onları doldurduktan sonra kayıtlı klasörümü tıklıcam açıklama yokki delircem"
İlk defa yapacağın için zor gelmesi doğal

O zaman yöntemin zorluk seviyesine 2 basamak düşürüp, daha kolayını veriyim

.....................................................

Nero Burning ROM u calistiralim

Boot edebilir bir CD istedigimize göre, Nerodaki "Make Bootable CD" i secelim (üstteki resim) sonrasinda acilan Pencereden Boot sekmesi altinda image File yi isaretleyelim ve Neroya Image datamizin yerini gösterelim daha sonra Enable Expert Settings e tik koyalim Kind of Emulation a : No Emulation diyelim ,Number of Loaded sectors a 4 rakamini girdigimize de emin olalim.(yandaki resim)

Fakat Takibeden ayarlari yapmis olmaniz cok önemli , birkez daha kontrol ediniz:
1.Expert Mod a tik koymus olmaniz
2.Kind of Emulation un : No Emulation olmasi.
3.Load segment of sectors : 07C0
4.Number of Loaded sectors : 4

Sonrasinda New butonuna tiklayalim. SimdiNero nun o alisik oldugumuz Explorer-Penceresinden
Yazdiracagimiz datalarin hepsini secelim. ("XP_Slip" icindeki herseyi) ama Dosyanin kendisini secmeyin Simdi CD yi yazdirabiliriz.

.................................

Yöntem alıntıdır

Notlar:

- "Boot sekmesi altinda image File yi isaretleyelim ve Neroya Image datamizin yerini gösterelim" Burada yapman gereken ilk mesajımda verdiğim "Microsoft Corporation.img" dosyasını göstermendir

- "XP_Slip" diye adı geçen kırılan CD'den kopyaladığın XP CD dosyaların olduğu klasördür

- CD'ye yazdırma hızı olarak "4X"ı seçelim

"en sonunda delircem kafayı yedim bi cd yapcaz :S"
Pes etmek yok :D  

Son Düzenleme: derdani ~ 19 Haziran 2009 17:55
punisher16
20-06-2009, 14:27   |  #15  
OP Yeni Üye
42 mesaj

bende  yok (: ama ben format atarken kabul etmedim zaten o koyduğun resimdeki gibi bişeyi yanlış hatırlamıyorumdur umarım...

Gelelim neroya nero 7 kullanıyorum simgede nero smart to smart yazıyor

verdiğin resimdeki aynı görüntü olduğu için onu tıkladım

devamında yaptıklarım da bunlar;

derdani
Pes etmek yok :
hadi bakalım benim umudum kalmadı ama :D

bu cd konusunda bilgisi olan birileri varsa paylaşırsa sevinirim...

derdani
20-06-2009, 15:15   |  #16  
Yıllanmış Üye
183 mesaj

artık cd içeriğinin dili önemli değil -> Yeni verdiğim yöntemde gerek yok
aşağıdaki linkte sana bu işin nasıl yapacağını vidyo ile hazırladım

http://s1.dosya.tc/E_itim.rar.html
işlemden önce cd sürücüne boş bir cd koy

Son Düzenleme: derdani ~ 20 Haziran 2009 15:18
punisher16
20-06-2009, 19:26   |  #17  
OP Yeni Üye
42 mesaj
derdani
artık cd içeriğinin dili önemli değil -> Yeni verdiğim yöntemde gerek yok
aşağıdaki linkte sana bu işin nasıl yapacağını vidyo ile hazırladım
http://s1.dosya.tc/E_itim.rar.html
işlemden önce cd sürücüne boş bir cd
valla allah razı olsun ne diyeyim ama yine olmadı herşeyi ayarladım fakat sonda 4x seçiyoruz ya bende en düşük 16 var onu seçtim hatalı dedi çıkarttı Cd yi acaba başta 4 yaptığımız yeri 16 mı yapmamız lazım ?

aynı işlemleri yaptım sonunda 48x le denedim ondada Cd yi çıkardı ama 16xde başta %33 de çıkarmıştı 48x te %100 oldu ve hata verdi hatalarda şunlar yazıyor:

bitişkayıdı yapılamadı
bu kayıt için yadak mod (aynen böyle yazıyor (: ama bunda çarpı yok)
düzeltim yapılamadı
yazim işlemi 48x (7200kb/sn) ile başarısız

acaba Cd sürücü demi bozukluk var en yakın zamanda başka bilgisayarda da denerim (: ilgilendiğin için teşekkürler derdani

Son Düzenleme: punisher16 ~ 20 Haziran 2009 19:40