format sırasında hata

serioussenior
08-01-2009, 09:29   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
23 mesaj

merhaba  benim sorunum şu yönde velaptopa format atmak istiyorum fakat format ön yükleme başlıyor tam ön yüklemenin ortalarına doğru  sabit diskleri kaldırın yada biçimlendirin şeklinde bir yazı geliyor  ön yüklemeyi yarıda kesiyor ben daha önce 2 kere format attım laptopa ama o zaman sadece C sürücüsü vardı son formatım sırasında C ve D olmak üzere hardiskimi ayırmıştım ondan sonra bu hatayı vermeye başladı bu sorunuma nasıl bi çözüm bulabilirim ben laptopu yurtdışından aldım aldığımda sadece C vardı.ilk formatım ingilizce işletim sistemini türkçe yapmak içindi o zaman sadece C olarak attım  2.formatımda harddiski C ve D olmak üzere 2 ye ayırdım geçenlerde format deneyişimde bu hatayı verdi.aynı zamanda şöyle bir durumda var ben C ve D olmak üzere ikiye ayırdıktan sonra harddiski  D yi kullanmak için biçimlendirin demişti formattan sonra bende hızlı biçimlendir dedim ve biçimlendirme işlemini yaptım şuan C v D sorunsuzca kullanılabiliyor fakat kafamı karıştıran neden format atılamadığı yönünde lütfen bana yardımcı olun.şimdiden çok teşekkür ederim iyi çalışmalar.İnternetten biraz baktım ramde hata olabilir yada harddiskte bozukluk olabilir tarzında bişeyler diyor ama ben böyle bir problemin olmadığından adım gibi eminim çünkü bilgisayarı alalı uzun bir zaman olmadı herhangi bir sorun olsa önceki 2 format atılmazdı yardımlarınızı bekliyorum.

SAİNT
08-01-2009, 09:34   |  #2  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

bazı laptoplar sadece c olarak geliyor ve d ayırmaya izin vermiyor f flash yapmak gerekiyor bizde bunu 98 ile başarıyoruz bu genellikle vista recovery yüklü sistemlerde yapıyor sizdede recovery türü bi konsol varsa belki ondan yapıyor olabilir.

serioussenior
08-01-2009, 09:37   |  #3  
OP Yeni Üye
23 mesaj

arkadaşım öncelikle ilgine teşekkür ederim zaten hata sırasında çalıştır kısmına chkdsk/ F yazın diyodu bende çalıştır kısmına yazdım ama bişey olmadı ama ben nasıl yapacağımı bilemiyorum bana biraz daha detaylı bilgi verebilirmisin.

alos007
08-01-2009, 10:06   |  #4  
Taze Üye
11 mesaj

İLK ÖNCE PC Nİ CHKDSK YAP CHKDSK KDUNU ÇALITIRA YAZ VE ENTER A BAS
BU İŞLEM BİTTİNTEN SONRA BİLGİSAYARIM IN ÜZERİNE GEL  SAĞ TIKLA VE YÖNET DE ORADAN DEPOLAMA-DİSK YÖNETİMİ DE C: YE GEL SAĞ TIKLA YENİ BÖLÜM DE AÇILAN PENCEREYE İLERİ DE BİRİNCİL VEYE İKİNCİL BÖLÜMÜ SEÇ SONRA BOYUTUNU SEÇ İLERİ DE İSMİNİ BELİLE SON OLARAK DOSYA BİÇİMİNİ AYARLA VE SON DE PROBLEM ÇÖZÜLMÜŞ OLAAKTIR KOLAY GELSİN

SAİNT
08-01-2009, 10:40   |  #5  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

aslında sana önerdiğim şey tam olarak şuydu fdisk ile tekrar yeni bir bölüm oluşturup acaba formata uygun zemin hazırlanabilirmi diye sanırım sorun c ve d diye ayırdığında biçimlendirme olayında olmuş.

serioussenior
08-01-2009, 12:23   |  #6  
OP Yeni Üye
23 mesaj

arkadaşlar  CHKDSK kodunu çalıştır kısmına yazıp entera bastığımda benim laptop hiçbişey yapmıyor arkadaşın laptopta bazı taramalar yapıyor ama benim laptpta bişey yapmıyor  nasıl çalıştırabilirim bu komutu

NWQ.NWQ
08-01-2009, 14:03   |  #7  
Yeni Üye
32 mesaj

arkadaşım su da önemli orjinal cd sinden at formatı birde