Format sonrası BİOS'a dahi girilmiyor.

Cem Özay
04-06-2018, 11:31   |  #1  
Cem Özay avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba, dayımlarda eski bir masaüstü bilgisayar vardı ve format atılmam istendi. Windows 7 iso dosyası indirdim Windows 7 USB DVD Download Tool programıyla iso dosyasını flash belleğe yazdırdım. Windows yüklenirken ilk kısım sorun yoktu fakat yeniden başlatacağı zaman anakart ekranında takılı kaldı. Yani BİOS'a girmek için deleteye bastığımız kısım. Olay şöyle ki bilgisayarı yeniden başlatıp o ekran geldikten bir kaç saniye içinde deleteye basmaz isem bilgisayar donup kalıyor o kısımda. Şayet ki basarsam American Megatrends ekranı açılıyor bu seferde orada kalıyor öylece ama donmuyor. Hiç bir şekilde ne bilgisayarı açabiliyorum ne de BİOS'a girebiliyorum. Hard diski söküp bilgisayarı açtığımda ise bir sorun olmuyor BİOS ekranına girebiliyorum. Bilgisayar elimde kalsın istemiyorum ne yapmam gerek?

excel_mustafa
04-06-2018, 18:51   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

bios güncelleme vs gerekebilir. ayrıca hdd nin c bölümünü biçimlendir. bios boot ayarlarında uefi seçeneği çıkıyorsa legacy ye çevirip dene.eğer formattan önce de aynı sorun vardı ise hdd arızalanmış olabilir.

sonuç alamazsan xp kurmayı dene.

Cem Özay
04-06-2018, 21:12   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Hocam bios'a giremediğim için bu dediklerinizi yapamıyorum. şu biosa girebilsem olucak bir şeyler de girmiyor işte.

excel_mustafa
04-06-2018, 22:18   |  #4  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

hdd yi söküp bios a girmeyi dene.

Cem Özay
04-06-2018, 22:41   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj