Format Sonrası Sorunlar [Çözüldü]

can487
11-07-2016, 20:51   |  #1  
can487 avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 10
78 mesaj

Merhaba ben daha önce windows 8.1 den windows 10'a geçmiştim.

(Acer Aspire 5733 laptop kullanıcısıyım)

Sonra usbden pcye windows 10 format attım.(Windows 10 Pro)

3 adet sorum var.

1.)Bilgisayarın uygulamalar bölümünde "Insider Merkezi" diye bir uygulama var.Ben insider'a katılmadım.Kaldır diyorum kalkmıyo.Technical preview yüklemedim ben.Microsoft'un media creation tools" aracını kullanarak yükleme medyası oluşturdum.Benle bir ilgisi varmı endişelenmem gerekirmi?

2.)Windows 7 kullanırken bilgisayarım ısınınca kapanıyodu.Windows 8.1 kullanırken ısınınca kapanmıyodu.Windows 10 yükselttiğimdede kapanmıyodu ama ozamanlar laptopumu her yaz temizletiyodum.Bu yıl temmuz oldu temizletmedim.Şimdi format attıktan sonra bugün oyundayken bilgisayar elektrik gitmiş gibi kapandı.(Batarya kullanmıyorum)

3.)Aşşağıdaki resimdeki aygıtlar bugünkü güncellemeden sonra geldi.Kalkmıyoda ne işe yarıyo bunlar.İnternette cmd komutları ile siliyolar.Güvenemedim silersem sıkıntı olurmu?(Adsl kullanıyorum)

Şimdiden teşekkürler.

Son Düzenleme: can487 ~ 14 Temmuz 2016 21:11 Neden:
enviro
13-07-2016, 09:50   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 2
40 mesaj

Merhaba,

1- İnsider merkezi bende de var. Güncelleme seçeneklerinde insider sürümlerini yükleme kapalı olduğundan bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Aynı microsoft account ile bir dönem Windows 10 beta kullandığım için geldiğini düşünüyorum. Kesin bilgim yok.
2- Win7 de kapanan makinenin Win8'de kapanmaması enteresan çünkü kapanma ayarı bios'ta tutuluyor. Her makinenin bios'u farklı yapıda olduğu için tam adres veremem ama fan hızının ve izin verilen maks. cpu sıcaklığının ayarlandığı bir ekran olacak.
3- Wan miniport'lar güvenli bağlantı protokollerinin içeren sanal ağ adaptörleri. win 7'de de var. Kaldırman durumunda bir takım sıkıntılara yol açabilir. Aygıt yöneticisinde görmek istemiyorsan  görünüm'den "gizli aygıtları göster" in tikini kaldırın.

can487
13-07-2016, 18:58   |  #3  
can487 avatarı
OP Üye
78 mesaj

Teşekkürler.
•Eski e-posta hesabımı çok eskiden beri kullandığım için değiştirdim ve betada kullandığım e-posta adresi şuan kullandığım değildi demekki insider merkezi herkeste var eskiden fark etmemiş olabilirim.

•Kapanma sorunum güç seçeneklerinden işlemci maksimum ayarını 95 yapınca düzeldi.Bios ayarlarımda öyle birşey yok UEFI bios olmadığı için.

•Gizli aygıtlar seçeneği zaten kapalı ve hala gözüküyolar.Eskiden bu sürücüler yoktu bende.Sanal ağ falanda kullanmıyorum.Normal bildiğimiz ADSL modemden kablosuz internet kullanıyorum.
Devre dışı bıraktığımda bir bağlantı sıkıntısı yaşamadım.Cmd komutu girdim silmek için fakat silinip tekrar kuruldu.Re-Loader kullanmamın bir etkisi olmuşmudur.Bilgisayara format atmam gerekirmi virüs falanmı.Özelliklere basınca ağ izleme protokolü falan diyo.Microsoft imzalı sürücü ama.

Son Düzenleme: can487 ~ 13 Temmuz 2016 20:48
can487
14-07-2016, 21:10   |  #4  
can487 avatarı
OP Üye
78 mesaj

Sorunu çözdüm.
İngilizce kaynaklardan araştırmam sayesinde buldum.
Çözüm.
-Gizli aygıtları göster seçeneğini işaretleyin.
-wan aygıtlarının hepsini sağ klik ile silin.
-Bilgisayarı yeniden başlatın.
-wan aygıtları olması gerektiği gibi gizli olarak gelecektir.
-Gizli aygıtları göster seçeneğini kaldırın.
-Ve sorun çözülmüştür.

Konu sona ermiştir!

Son Düzenleme: can487 ~ 14 Temmuz 2016 21:11