format ve parça değişimi sonrası kasma

HPQ-User
21-05-2010, 06:30   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Selim sormuş:
bnm 8 yıllık bir bilgisayarım var gerçi hemen hemen bütün parçaları değişti ama en son ramini 512den 1 e ekran kartını ise  64 bit ten 128 bitlik olanına yükselttim.ekran kartıyla bir problemim yoktu ama bozulunca yenisini bulmak ozrunda kaldım.bilgisayarım yenilenmeden önce yani 512mb ram ve eski 512mblık ekran kartı ile battlefield 2 oyununu sorunsuz çalıştırıyordu.fakat şimdi bırakın battlefield 2 yi mario forever ve icy tower gibi oyunları oynarken bile kasıyor :S bilgisayarımda eskiden sizin dvdnizden çıkan bazı overlock programları vardı onların bir etkisi olmuş mudur eskiden? şimdide yüklemek istiyorum ama o dvdnizi bulamıyorum xD yardımcı olursanız sevinirim çünkü eski sorunsuz pcmi istiyorum :) ilgilerinize...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel pentium 4 1.6 ghz
ati x1650 512mb ddr2 ekran kartı
4x256 mb lık rd ram
40 gb harddisk
xp sp2 işletim sistemi

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.30; .NET CLR 3.0.04506.648; .NET CLR 3.5.21022)

xxömür
21-05-2010, 10:59   |  #2  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,574 mesaj

bu kadar farkın sebebi overclock olamaz baska sorunlardan kaynaklı bu yavaslama driver arını güncelle sistemini virüslere karsı tarat advanced system care kur temizle ve en sonda kesinlkle defrag programı ile diskini birleştir farkı hissediceksin

şafak89
22-05-2010, 02:07   |  #3  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj

bence kesin virğüs vardır :)

Hornet
24-05-2010, 20:34   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

updateler evimde internet olmadığı için nisan  de güncellendi.avg 9.0 var system care var ccleaner var.disk birleştiriyorum ama artık disk birleştirmenize gerek yok dedi . pc yi her açışta ve kapayışta system care yi çalıştırıyorum.virüs olamaz çünkü daha yeni format atıldı birkaçtane vardı ama onlarda temizlendi.fakat sorunum hala çözülmedi mario oynarken bile kasan bir pcde ne sorun olabilir size soruyorum :S hd filmlerdede ses önce görüntü sonra geliyor xD ekran kartını gittigidiyor.com dan aldım . kullanılmamış diye aldım geldiğindede temizdi fakat kullanılmış ise bunun etkisi olur mu. ram leride yeniledim bunlarda kullanılmamış sadece test edilmiştir yazıyordu.ramlerden kaynaklandığını hiç sanmıyorum çünkü eski ramlerimde yarısı 1. yarısı 2. el di.bana yardımcı olursanız sevinirim çünkü artık bu pcdec güzel oyunlar oynamak istiyorum . ilgilerinize... (Selim)

mancukya
25-05-2010, 01:16   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Arkadasim verdigin bilgiler ile sana yardimci olamayiz

1 Eski ramlerin hala makineye takilimi ve takiliysa yeni aldiklarin ile mhzleri aynimi ?
2 Makine eski diyorsun islemci macunu degistirme, ve fanlari en son ne zaman temizledin
3 nete baglanmiyorum diyorsun advanced yada ccleaner sana faydasi falan olmaz
4 Yeni format attik diyorsun ardindan  bir kac tane ciktiydi diyorsun virus icin
5 64 bit 128 bit hikaye eski ekran kartin ve simdiki ekran kartin modelleri 

Benim sana simdilik tavsiyem SP3 kullanmaya baslaman iyi bir antivirus kurman, ve dedigim olaylara bakman