FORMAT

aslanbiçen
10-04-2010, 01:26   |  #26  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Senin adına çok sevindim bende senin durumunda olmuş olabilirdim, hakkım varsa helal olsun.Senin için hayırlı olsun.Bu arada bilgisyarının ağırlaşmaması için microsfta ait olan ONECARE sitesinden bakım yaptırabilirsin amerikada ücretli olan bu uyugulama türkiyede satışı olmadığı için online ücretsiz yapılabiliyor.ücretsiz olarak çoğu insan ccleaner kullanıyor ama onecare'nin bulduğu sorunları hiçbiri bulamıyor ayrıca kurulum yapmadan online bakım yapması ayrı bir avantaj bilgisayarına pprogram yükleyip kaldırdırdığın zaman kalan kalıntıları hiçbir temizlik programı tam olarak silemez onecare bunu  en iyi yapan online bakım uygulamasıdır.Saygılar

zxsel
10-04-2010, 02:56   |  #27  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

oncelıkle bence xp yuklu ıse tekrar xp yukuceksen dırver gunıes progrmaın netten bul ındır drıverlerın yedegını al format sonrası gerı cak dedıgnde tum drıverlerı gerı yukkler 

yada drıver lerın everest ultumate  ıle  donanım kımlıklerıne bakıp neten arastır format oncesı cpu z gıbı programlarla yada aygıt yonetıcısınden program modelıne bak drıverlerı ısmın kenara yaz tek tek netten bulursun...

vedatytkn
11-04-2010, 14:53   |  #28  
OP Üye
64 mesaj

peki tavsiye ettiğiniz bilgisayarı kasmayan iyi bir virüs programı var mı format attım ama yine bazı sorunlar olmaya başladı bazen bi klasöre bi kere tıklayınca 10 15 tane açılıyor

aslanbiçen
11-04-2010, 18:00   |  #29  
Taze Üye
10 mesaj

Format attıktan sonra böyle bir durumun olması ilginç ama sabit diskin C  ve D olarak ayrılmışsa eğer, format atınca sadece sistem sürücüsü sıfırlanır mantıksal sürücünde yedek dosyaların yada programların varsa eğer virüs bulaşmışsa onlara formatla silinmez.Çünkü bazı virüsler kendini kopyalar.Virüs taraması için yukarda belirtiğim onecare sitesinden online virüs taraması yapabilirsin.Kendi bilgisayarına kasmayan virüs programı arıyorsanda kasma olayı aslında senin sistemine,donanımlarına bağlıdır. Açıkçası bazı virüs programları yüksek boyut ve sistemi kullanma özelliğinden dolayı fazla kasabilirler.Kasmayan virüs programı olarak yeni çıkan Microsoft Security Essentials programını öneririm linkte şu http://www.microsoft.com/security_essentials/default.aspx şayet bilgisayarında ciddi bir virüs varsa sisteminde kaldırıyorsa eğer GDATA2010 ANTİVİRÜS öneririm aviranın kasparsky nin silemediği ciddi virüsleri bilgisayarımdan sildiğim tek yazılım. Sonradan kasper kurdum 322 günlük lisansım kalmıştı ama microsoftun antivirüs programını kurup kasperi kaldırdım ve kasper in bulamadığı yabector isimli trojan buldu.sistemim iyi olduğu için bütün virüs programlarını rahatça kullanabiliyorum ama bilgisayarımın  açılş hızı ve sistem hızı 2 kat arttı diyebilirim.Bu yüzden Microsoft Security Essentials i denemeni öneririm.

Son Düzenleme: aslanbiçen ~ 11 Nisan 2010 18:59